دیگران چه می خوانند..؟
نمناک فرهنگ و هنرچهره ها وضعیت تاسف بار مزار علی حاتمی +عکس
مزار علی حاتمی ، سنگ قبر پدر لیلا حاتمی کیا
انتشار تصویری از وضعیت نامناسب و تاسف برانگیز مزار علی حاتمی ، کارگردان زنده یاد سینمای ایران جای تامل در برخی رفتارها را بیشتر کرد.
بازدید : 7,891 نفر

وضعیت ناراحت کننده سنگ مزار علی حاتمی

قبل از آنکه از وضعیت دردناک مزار علی حاتمی بگوییم بهتر است نگاهی کوتاه به بیوگرافی یکی از به یادماندنی ترین چهره های سینمای ایران داشته باشیم .علی حاتمی کارگردان، فیلم نامه نویس و تهیه کننده سینما بود. حاتمی در جایی متولد شد شبیه همان جایی که رضا خوشنویس در هزاردستان به مفتش آدرس می دهد؛ خیابان شاهپور، خیابان مختاری، کوچهٔ اردیبهشت. او دانش آموخته از دانشکده هنرهای دراماتیک است. علی حاتمی حداقل 15 فیلم بلند سینمایی و مجموعهٔ تلویزیونی ساخته است.

اولین اثر سینمایی حاتمی در سال 1348 با عنوان حسن کچل ساخته شد و آخرین فیلم نیمه تمامش با نام جهان پهلوان تختی که یکی از بزرگ ترین پروژه های سینمایی او بعد از مجموعهٔ هزاردستان بود، به علت مرگ ناشی از بیماری سرطان نافرجام ماند. پس از مرگش نیز دو فیلم مبتنی بر هزاردستان با تدوین واروژ کریم مسیحی (به نام های کمیتهٔ مجازات و تهران روزگار نو) ساخته شد.

وضعیت نامناسب سنگ آرامگاه علی حاتمی پدر لیلا حاتمی

مزار علی حاتمی

تصویر وضعیت نامناسب سنگ مزار علی حاتمی

آنچه می بینید تصویری از سنگ مزار علی حاتمی نویسنده و کارگردان بی تکرار ژانر تاریخی است؛ کارگردانی که همین دیروز ابراهیم حاتمی کیا از بی نظیر بودن او در گونه تاریخی سخن گفت.این وضع سنگ مزار کارگردانی است که اگر زنده بود به مانند امثال ناصر تقوایی مدیران هنری مملکت برای سلفی گرفتن با او صف می بستند.افسوس که مدیران ناآشنا به سینما و روسای صنوف آلوده به گعده های منفعت طلبانه، هنوز نمی دانند که اصلی ترین رمز مدیریت، حفظ حرمت دست اندرکاران صنف است.افسوس که سینمای ایران مدیرانی دارد که برای جلوگیری از برکناری برآمده از حذف وزیر متبوع، از عجز و لابه هم فروگذار نمی کنند و این وضع سنگ مزار مهمترین کارگردان گونه تاریخی آن است!خانه سینما باز است و ده ها مدعی ایستادگی برای بازگشایی دارد و این وضع سنگ مزار علی حاتمی است!سینمای ایران مسلح شده به مدیرانی متخصص در آماردهی از سیاهه موفقیتها(!) و این سنگ مزار علی حاتمی است…

وضعیت تاسف بار مزار علی حاتمی +عکس

وضعیت تاسف بار مزار علی حاتمی +عکس
4.625
برگرفته از سینما روزان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 23 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف