نمناک سرگرمیدیدنی ها مزایده تلفن هیتلر که با آن فرمان کشتار صادر می کرد +عکس
حراج تلفن ، آدولف هیتلر
دستگاه تلفن آدولف هیتلر که از لحاظ تاریخی اهمیتی بی سابقه دارد و برای کشتار صدها هزار انسان در جنگ جهانی دوم استفاده می شد به مزایده گذاشته می شود.

حراج دستگاه تلفن هیتلر که با آن فرمان کشتار صادر می کرد

دستگاه تلفن هیتلر –رهبر حزب نازی- که برای صدور دستور کشتار صدها هزار انسان در جنگ جهانی دوم استفاده می شد، ماه آینده به مزایده گذاشته می شود. آدولف هیتلر از همین تلفن برای صدور دستور قتل برادر زنش به اتهام خیانت استفاده کرده است.

انتظار می رود این تلفن به بهای بیش از 400 هزار پوند فروخته شود. این تلفن که از لحاظ تاریخی اهمیتی بی سابقه دارد در پناهگاه «فورربونکر» بوده است. فورربونکر پناهگاه هیتلر بود که در زیر ساختمان صدر اعظمی رایش در برلین بنا شد. این مکان آخرین مرکز فرماندهی هیتلر در جریان جنگ جهانی دوم بود.

یک افسر پلیس انگلیس مدت کوتاهی پس از خودکشی هیتلر (آوریل 1945) به این پناهگاه سری وارد شد و این تلفن را به دست آورد. گفته می شود این افسر یکی از نخستین کسانی است که پس از تسلیم شدن آلمان، به برلین وارد شد. وی برای برقراری ارتباط با همتایان روس خود به برلین وارد شده بود و آنها این تلفن را به او هدیه دادند.

وی پس از جنگ این تلفن را در چمدان خود پنهان کرد و به انگلیس آورد ولی درباره آن با کسی صحبت نکرد. این تلفن به رنگ قرمز است و روی آن یک صلیب شکسته نازی و نام هیتلر حک شده است.

این افسر انگلیسی در زمان مرگش در سال 1977 این تلفن را به پسرش داد و حالا فرزندش آن را به عنوان یادگار تلخی از جنایت های جنگ جهانی دوم به مزایده می گذارد.

تلفن هیتلر

تلفن هیتلر

علامت صلیب شکسته یا سواستیکا

تلفن هیتلر

نخستین افسر انگلیسی که وارد پناهگاه هیتلر شد و تلفن وی را هدیه گرفت

تلفن هیتلر

فرزند افسر انگلیسی که تلفن را از پدرش به ارث برد و قصد دارد آن را به حراج بگذارد

تلفن هیتلر

مزایده تلفن هیتلر که با آن فرمان کشتار صادر می کرد +عکس

مزایده تلفن هیتلر که با آن فرمان کشتار صادر می کرد +عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف