این مسابقات اسب دوابی که در کشور ژاپن برگزار می شود بسیار جالب است، به طوری که در آن سرعت اهمیت زیادی ندارد.

کندترین مسابقه اسب دوانی جهان در ژاپن برگزار می شود

مسابقات اسب دوانی معمولا در رابطه با سرعت است، اما نوعی مسابقه اسب دوانی منحصر به یک جزیره ژاپنی است، که قدرت و استقامت بیشتر در آن حائز اهمیت است و به دلیل سبک خاص اجرای آن که در بخش سرگرمی نمناک مشاهده خواهید کرد کندترین مسابقه ی اسب دوانی دنیا نام گرفته است. اسب های مسابقه که با نام "بانبا" شناخته می شوند بسیار متفاوت از اسب های اصیل تندرو هستند که در مسابقه اسب دوانی سروکار داریم.

کندترین مسابقه اسب دوانی

آن ها می توانند تا 1200 کیلوگرم وزن داشته باشند و بیش از دو برابر اسب های کوچک بومی dosanko هستند. این اسب ها دورگه که از فرانسه و بلژیک در پایان قرن نوزدهم برای کمک به کشاورزان در کار کردن زمین هایشان وارد می شد در حال حاضر نژاد ژاپنی محسوب می شوند. بسته به اندازه آن ها، این حیوانات قوی می توانند یک تن وزن داشته باشند و این دقیقا همان نیرویی است که برای رسیدن به یک مسابقه نهایی اسب مورد نیاز است.

کندترین مسابقات اسب دوانی

 اسب دوانی بسیار عجیب در کشور ژاپن

اسب های رقابت "بانبای" باید سورتمه سنگین وزن را که وزنی بین 450 کیلوگرم و 1 تن دارد را در مسیری که به طور کامل با شن و ماسه پوشانده شده است و دو پیچ دارد با خود بکشند.این یک کار دشوار است، و اسب ها اغلب نیاز به استراحت، به ویژه پس از عبور از یک مانع اصلی دارند. در این مسابقه چابک سواران نقش مهمی را ایفا می کنند، اما این تضمین نمی کند که اسب ها با سرعت بیشتری عمل کنند. در حقیقت، آنها حتی شلاقی که با آن بتوانند اسب را مبور به حرکت کنند هم ندارند بلکه تنها با استفاده از سلسله های سنگین برای تشویق اسب به سمت جلو حرکت می کنند.

مسابقه اسب دوانی عجیب 

سواران اغلب به اسب ها سرعت می دهند حتی در زمان توقف آنها بین دو موانع که فرصتی است برای استراحت و بازیابی نیرو.
برنده شدن در این مسابقه تنها به معنای عبور از خط پایان نیست و اسب ها باید به طور کامل در مسیر خط پایان خود و البته سورتمه شان را تا انتها بکشند و عبور کامل سورتمه از خط پایان شرط اصلی برنده شدن در این مسابقه است و این یک قانون منحصر به این فرم اسب مسابقه ای است.
آغاز این نوع مسابقه اسب دوانی را می توان به سال 1887 نسبت داد.

 

کندترین مسابقات اسب دوانی در جهان

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
نظرات
وبگردی