برو به :
نمناک اخبارجامعه مسابقه رقص در تهران توسط B BOY و B GIRL ایرانی!
مسابقه رقص ، B BOY و B GIRL حرفه ای ایرانی
آگهی هایی را در سطح شهر می بینیم که مشابه آن در فضای مجازی بسیار است . ماجرای آموزش های حرفه ای و مسابقه رقص توسط بهترین رقاص های ایرانی چیست؟
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395
بازدید : 6,211 نفر

بررسی تبلیغات مسابقه رقص تحت نظر مربیان و داوران درجه یک بین المللی در ایران

همین جور که در پیاده رو قدم می زنم مردی یک برگه کاغذی را دستم می دهد، معمولا تبلیغات رستوران ها و آموزشگاه های کنکور و ... است و نخوانده در اولین سطل زباله رهایش می کنم اما ناخودآگاه کلمه «رقص» روی برگه که با اندازه بزرگ نوشته شده ترغیبم می کند تا متن را کامل بخوانم.

برگزاری کلاس هایی با عنوان رقص و تدریس خصوصی و نیمه خصوصی اش این روزها دست کم در تهران رونق عجیبی گرفته است و از کف خیابان تا برخی سایت ها و شبکه های مجازی تبلیغات گسترده ای درباره آن می شود.

بگذارید یک نمونه را که تصویر آن را هم می بینید با هم مرور کنیم:

تدریس خصوصی و نیمه خصوصی رقص های ایرانی، ایرانی سنتی، ترکی، عربی، ایتالیایی، اسپانیایی، باله، تانگو، فلامینگو، تکنو، بریک، هیپاپ، زومبا، رپ، هندی و ...

آموزش توسط B BOY و B GIRL های معروف و مطرح کشور

آموزش جهت مسابقات BC و BATTEL OF THE YEAR و فستیوال ها

و...

مسابقه رقص

تراکت تبلیغاتی مسابقه رقص و آموزش در سطح حرفه ای توسط رقاصان ایرانی

با شماره ای که روی کاغذ نوشته شده است تماس می گیرم، خانمی گوشی را بر می دارد و بعد از سلام و علیک مرسوم، خودم را در شُرُف دامادی معرفی می کنم و این که بعد از ماه صفر مراسم عروسی خواهم داشت، قیمت پیشنهادی اش برای 10 جلسه 400 هزار تومان است بصورت خصوصی و در منزل متقاضی!

از او می پرسم برگزاری کلاس بصورت نیمه خصوصی چگونه است که می گوید بین 2 تا 5 نفر با هم هماهنگ می کنید و قیمت هم 300 هزار تومان محاسبه می شود.

نکته دیگری که توجه ام را جلب کرده معنای عبارت B BOY و B GIRL است که توضیح می دهد:مربیان برخی رقص های غربی مانند بریک و هیپاپ و ... را با این اصطلاح معرفی می کنند.

پرسش بعدی ام مسابقات رقصی است که با عنوان BATTEL OF THE YEAR و BCمعرفی شده است که در کمال تعجب خانم پاسخ دهنده می گوید این مسابقات در ایران برگزار می شود و ما متقاضیان را برای مسابقات آموزش می دهیم و آماده شان می کنیم.

مسابقه رقص

نمونه ای از آگهی مسابقه رقص و آموزش های ویژه توسط B BOY و B GIRL ایرانی

بعد از خداحافظی سراغ برخی سایت های رسمی داخلی می روم که به نوعی نیازمندی های آنلاین محسوب می شوند، در آنجا هم از آموزش رقص تانگو ویژه عروس و داماد و باباکرم خودمان بگیریم تا اسپانیش و زومبا و ... به متقاضیان خدمات ارائه می شود.

مسابقه رقص

مسابقه رقص در تهران

نکته جالب اما این است که اغلب این خدمات دهندگان آموزشگاه رسمی نیستند و بصورت زیرزمینی و در فضایی غیررسمی و بدون مجوز فعالیت می کنند که به نظر می رسد نهادهای نظارتی و دستگاه های فرهنگی چندان برایشان ترویج رقص های غربی، آموزش آن و برگزاری حتی فستیوال های رقص و مسابقات رقص در ایران چندان اهمیتی ندارد و جزء اولویت هایشان نیست.

مسابقه رقص در تهران توسط B BOY و B GIRL ایرانی!

328
منبع : جام جم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 17 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف