نمناک فرهنگ و هنرآداب و رسوم مسابقه عجیب گریه کردن نوزاد در ژاپن + تصاویر
گريه كردن نوزاد ، مسابقه گريه كردن نوزاد
جشنواره ناکی زومو حدود 400 سال است که در ژاپن برگزار می شود و این رسم بر اساس این باور است که گریه کردن نوزاد برای سلامت او مفید است.

مسابقه جالب گریه کردن نوزاد

گریه کردن نوزاد از آن دست اتفاقاتی است که کمتری کسی در مقابل آن تاب می آورد . صدای گریه نوزاد برای خیلی از ما آزار دهنده است و تحمل گریه کردن او برای ما بسیار سخت است اما جالب است بدانید که صدای گریه نوزاد و در واقع گریاندن نوزاد به صورت مسابقه و رسمی دیرینه در ژاپن برگزار میشود. این رقابت در سراسر ژاپن با قوانین مختلف برگزار می شود و بلندترین صدای گریه برنده آن است.

امسال بیش از 100 نوزاد به همراه پدرانشان در این رقابت سالانه شرکت کردند؛ پدران این نوزادان که ورزشکاران سنگین وزن «کشتی سومو» (کشتی سنتی ژاپن) هستند، باید به هر طریقی که شده گریه کودکانشان را دربیاورند تا پیروز این مسابقه شوند! «جشنواره ناکی زومو» حدود 400 سال است که در ژاپن برگزار می شود و بر اساس این باور که گریه کردن برای سلامت نوزاد مفید بوده تا به امروز به کار خود ادامه داده است.

 گریه کردن نوزاد

مسابقه گریاندن نوزادان در ژاپن

در این جشنواره اگر پدران موفق به گریاندن نوزادان خود نشوند، داوران با پوشیدن ماسک های سنتی و درآوردن صداهای عجیب و غریب این وظیفه را بر عهده می گیرند. این مسابقه امسال با 120 نوزاد در معبد «سنسویی» توکیو برگزار شد و تماشاگران تلاش بانمک پدران برای درآوردن اشک کودکان را تماشا کردند! مردان کشتی گیر در این مسابقه فرزندانشان را به آرامی تکان می دهند و داوران مرتب فریاد می زنند:«گریه کن!»

 گریه کردن نوزاد

مسابقه گریاندن نوزادان در ژاپن

این رقابت در سراسر ژاپن با قوانین مختلف برگزار می شود و بلندترین صدای گریه برنده آن است. در برخی از مناطق ژاپن، نوزادی که زودتر از همه گریه می کند، بازنده اعلام می شود. طبق آیین سنتی و مذهبی ژاپن این گریه کردن ها نه تنها بد نیستند که باعث می شوند ارواح شیطانی از کالبد نوزادان بیرون بیایند!

مسابقه عجیب گریه کردن نوزاد در ژاپن + تصاویر

مسابقه عجیب گریه کردن نوزاد در ژاپن + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از اتاق خبر 24 / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف