نمناک اخبارحوادث خطر از سر مسافران پرواز فرانکفورت – تهران گذشت
پرواز فرانکفورت ، پرواز فرانکفورت به تهران
پس از حادثه سقوط هواپیمای ایرلاین جرمن وینگز در روزهای نخست سال جدید، بزرگ ترین ایرلاین اروپا یکبار بار دیگر در پرواز فرانکفورت به تهران تا آستانه ثبت حادثه ای بزرگ پیش رفت.
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394
بازدید : 2,784 نفر

حضور دو خبرنگار ایرانی در پرواز لوفت هانزا باعث شد اقدامی که کمک خلبان مجنون آلمانی برای جاودانه کردن خود انجام داد ایرانی ها را نیز با خود درگیر کند. حالا با گذشت نزدیک به یک ماه از این حادثه وقتی بزرگ ترین ایرلاین اروپایی قصد داشت به وظیفه خود عمل کند و خانواده یکی از دو قربانی حادثه پنجم فروردین ماه 94 را به محل حادثه ببرد تا با فرزندشان وداع کند و در پرواز فرانکفورت به تهران در مسیر برگشت بار دیگر خطرآفرین شد.

برادر حسین جوادی خبرنگار ایرانی کشته شده در حادثه ابتدای فروردین ماه گفت:در شرایطی که پرواز فرانکفورت به تهران عصر روز گذشته حرکت خود را آغاز کرده بود، پس از گذشت نزدیک به نیم ساعت از زمان پرواز ناگهان با تکان های شدید روبه رو شد و به وضعیت غیرمعمول رسید.

وی که به همراه خانواده اش در این پرواز حضور داشته و پس از وداع با محل سقوط هواپیمای عضو خانواده شان به مقصد تهران حرکت می کردند، ادامه داد:پس از رسیدن به این شرایط، هواپیما مجبور شد ارتفاع خود را بشدت کاهش داده و بار دیگر به سمت فرودگاه فرانکفورت حرکت کند تا با فراهم شدن مقدمات دوباره به شکل اضطراری در باند فرودگاه مبدأ به زمین بنشیند.

علت اصلی این حادثه از سوی مقامات شرکت لوفت هانزا، بازشدن ناگهانی چرخ های ایرباس این شرکت در آسمان بوده است که به دلیل نتیجه بخش نشدن اقدامات کادر پروازی برای بستن مجدد محفظه چرخ ها خلبان مجبور شده به سمت فرانکفورت بازگردد.

به گفته وی مسئولان پروازی لوفت هانزا مجبور شدند به دلیل برطرف نشدن نقص فنی هواپیما پس از حدود سه ساعت هواپیمای دیگری را جایگزین کنند تا پرواز با چند ساعت تأخیر حوالی ساعت 6 صبح به تهران برسد.

هر چند مسئولان شرکت لوفت هانزا که خود را به عنوان بزرگ ترین ایرلاین اروپا معرفی می کنند تلاش کردند دیوانگی کمک خلبان خود را به عنوان دلیل این حادثه در نظر گرفته و مسائل فنی و مشکلاتی از این دست را از دید رسانه ها دور کنند، اما این حادثه نشان می دهد وضعیت این شرکت هواپیمایی بزرگ با شرایط عادی فاصله داشته و حداقل دو تجربه مسافرتی ایرانی ها در طول یکماه گذشته با حوادثی خاص همراه بوده است.

خطر از سر مسافران پرواز فرانکفورت – تهران گذشت

خطر از سر مسافران پرواز فرانکفورت – تهران گذشت
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از روزنامه ایران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف