نمناک اخبارفرهنگ و هنر حج امسال منتفی شد !
مساله حج امسال ، تحريم حج
باتوجه به مذاکرات بی نتیجه و کارشکنی های دولت عربستان حج امسال منتفی شد.
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1395

منتفی شدن حج امسال

حج یک فریضه واجب اسلامی است اما کارشکنی ها موجب شد حج امسال هم منتفی شود .سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به پرسشی در خصوص منتفی شدن حج و اینکه تا چه زمانی پاسخ ایران به عربستان مسالمت آمیز خواهد بود و چه زمانی سعودی ها از ایران پاسخی تند و قاطع دریافت خواهد کرد، تصریح کرد:موضوع حج در مسیر خود دنبال شده و متاسفانه با ادامه کارشکنی دولت عربستان سعودی در زمینه مسائل اساسی مربوط به امنیت حجاج ایران و نقل و انتقال آنها و صدور روادید عملا دچار مشکل شده است. 

وی با بیان اینکه ما بر اساس اینکه حج یک فریضه واجب اسلامی است و وظیفه دولت جمهوری اسلامی ایران پیگیری این فریضه واجب بود، با حداکثر خویشتنداری این موضوع و جنبه های اجرایی و فنی آن را دنبال کردیم، عنوان کرد:اگر عربستان سعودی تغییری در رویه خود انجام ندهد مسئول صد عن سبیل الله و بستن راه حجاج ایران خواهد بود.

حج امسال هم منتفی شد !

وزیر ارشاد در حاشیه همایش تجلیل از فعالان اقامه نماز گفت:قرار بود تا امروز یکشنبه صبر کنیم و اگر مقامات عربستان نکاتی که موردتوجه ما بود پاسخ دادند بحث حج امسال را دنبال کنیم اما با توجه به نوع برخورد و گفتارمقامات عربستانی که در دو دور مذاکرات با هیات ایرانی داشتند و ایجاد موانع و کارشکنی ها، عملا انجام فریضه حج امکان پذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد:سازمان حج و زیارت فردا در بیانیه ای مراتب را در این خصوص اعلام می کند.

حج امسال منتفی شد !

حج امسال منتفی شد !
:
امتیاز : 1.6 تعداد رای : 25
برگرفته از خبرگزاری میزان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 17
نظر کاربران
جاوید

جاوید

خدا رو شکر انشاا...تا زمانی که این وهابی های کثیف تولیت خانه خدارو دارن کلا حج منتفی بشه ...مومن حج همینجاست اگه عاقل باشیم پولمونو خرج تقویت وهابی ها و تکفیری ها نمیکنیم ...

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف