آتش سوزی مسجد یوم الغدیر در تهران

تاریخ انتشار : 19 شهریور 1398کد مطلب : 11164زمان مطالعه : 2 دقیقه
حین برگزاری مراسم شب عاشور مسجد یوم الغدیر دچار حریق شد که با تلاش ماموران آتش نشانی آتش سوزی اطفاء شد.

آتش سوزی مسجد یوم الغدیر در خیابان فلاح تهران

رکنا: نیروهای امدادی تخلیه بیش از 800 عزادار حسینی از مسجد یوم الغدیر واقع در خیابان ابوذر-خیابان فرهانی-اواسط خیابان ورزدار و انتقال به فضای امن مهیا شده در کوچه مجاور مسجد گزارش دادند.

آتش نشانان توانستند با سرعت عمل خود جان بیش از 800 نفر حاضر در این مراسم را نجات دهند، اما نبود پله برقی، نفوذ آتش نشانان را به مرکز حریق با کمی مشکل روبرو کرد.

آتش سوزی مسجد یوم الغدیر در منطقه هفده تهران دو مصدوم داشت.

طی گفتگو تلفنی با حجت السلام و المسلمین حاج احمد پناهیان پیرامون وقوع آتش سوزی مسجد یوم الغدیر در شب عاشورا مشخص شد، آتش سوزی مسجد یوم الغدیر بر اثر اتصال در سیم کشی برق مسجد رخ داده است و به همین جهت کولر طبقه دوم در انتهای مسجد شعله ور می شود و با سرایت به واحد کتابخانه مسجد، زبانه های آتش طبقه دوم را فرا می گیرد.

سخنران مسجد یوم الغدیر در تکمیل گفتگو اعلام کرد که به دلیل حرکت دسته عزاداری جمعیتی کمتر از 40 نفر در مسجد حضور داشتند و عمده جمعیت عزادار جلوی مسجد آماده حرکت دسته عزاداری بودند و به لطف اباعبدالله الحسین(ع) پس از اطفاء حریق و آرام سازی خیابان ورزدار دسته عزاداری مسجد یوم الغدیر با نظمی خاص به عزاداری در شب عاشورای حسینی پرداختند.

حاج احمد پناهیان در پایان افزود:خوشبختانه این حادثه هیچ گونه تلفات جانی نداشت و تنها دو نفر از خادمین گرانقدر مسجد به دلیل حجم بالای دود دچار تنگی نفس می شوند، که با حضور نیروهای امدادی به مرکز درمانی منتقل شدند.

 

آتش سوزی مسجد یوم الغدیر تهران در شب عاشور

آتش سوزی مسجد یوم الغدیر در تهران : امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب :
نظرات
وبگردی