نمناک ورزشفوتبال مسن ترین فوتبالیست جهان + تصاویر
ریژارد کاچیس ، پیرترین دروازه بان
ریژارد کاچیس که با 80 سال سن و اهل لهستان عنوان مسن ترین فوتبالیست و ورزشکار فعال وشاغل در عرصه فوتبال جهانی به خود اختصاص داده است.

ریژارد کاچیس مسن ترین فوتبالیست جهان  + عکس

ریژارد کاچیس که در دسامبر سال 1936 به دنیا آمد، همچنان در عرصه فوتبال فعالیت می کند و در مستطیل سبز حضوری جدی دارد.

پیرمردی 80 ساله اهل لهستان هم اکنون عنوان مسن ترین بازیکن فعال و شاغل در عرصه فوتبال جهان را به خود اختصاص داده است.

وی که از ابتدای دوران نوجوانی و جوانی به عنوان دروازه بان بازی کرده ، با داشتن 167 سانتی متر قد از دروازه تیم باشگاهی آماتوری خود،همچنان مراقبت می کند.

وی با دریافت مجوز پزشکی ویژه ای در تیمی از دسته سوم شهر کراکو به میدان می رود.

مسن ترین فوتبالیست

پیرمرد 80 ساله لهستانی پیرترین فوتبالیست جهان

*حضوری ثابت در دروازه با 80 سال سن

کاچیس در سن و سالی که هم رده های او سال های بسیاری از دوره بازنشستگی را پشت سرگذاشته اند، همچنان به انجام فوتبال شور و شوق دارد و جالب این است در تیم آماتورهای کراکو، در 10 سال اخیر حضوری ثابت و مستمر داشته است.

توماژ هاولریولیک، مدیر این تیم می گوید:همه ساله در آغاز فصل باشگاهی، اقدام به گرفتن تست از بازیکنان تیم می کنیم. اما تست از ریژارد کاچیس، به صورت ویژه انجام می گیرد. ما تمام نکات مورد نظر را با توجه به شرایط سنی که او دارد، مورد توجه قرار می دهیم. زیرا در کنار توجه به این نکته که حفظ شور و شوق او برای مان اهمیت دارد، حفظ سلامتی اش نیز بر همه چیز اولویت دارد.

او ادامه می دهد:موقع گرفتن تست های پزشکی در نهایت به حرف کادر پزشکی توجه می کنیم که ببینیم برای او مجوز پزشکی صادر کرده است یا خیر.

 

مسن ترین فوتبالیست

تست ویژه پزشکی از مسن ترین دروزاه بان جهان

*الگوی تمام عیار برای جوانان

این مقام تیم آماتوری لهستانی معتقد است حضور کاچیس جد از این که میل و انگیزه به زندگی و انجام فعالیت را در این «پیرمرد 80 ساله» ورزشکار افزایش می دهد، باعث می شود تا بازیکنان جوان بیشماری از کاچیس الگوبرداری کنند.

هاوریرک ادامه می دهد:همه جوانان تیم از این که بازیکن بزرگی همچون کاچیس در کنارشان حاضر است، بسیار خوشحالند. آنها از وی یاد می گیرند چطور سخت در کارزار زندگی و ورزش، با روحیه به کار ادامه دهند و چطور حتی در سنین بالا، از فعالیت ورزشی خویش و کلا زندگی لذت ببرند.

 

مسن ترین فوتبالیست

مسن ترین فوتبال لیست جهان نمونه ای برای جوانان

*زندگی سالم عامل ماندگاری

البته یکی از عللی که باعث شده تا این پیرمرد سالخورده حتی در سن 80 سالگی در درون دروازه بایستد و رفلکس های دیدنی داشته باشد، به زندگی سالم او در دوران جوانی مربوط می شود. همینطور این که گرفتار بدبیاری های مثل مصدومیت نشده است.

رئیس تیم آماتوری در این زمینه نیز می گوید:به نظرم شانس بزرگی که کاچیس داشته، مصدوم نشدن بوده است. این که در جوانی دچار مصدومیت های سنگین رایج در فوتبال نشده است. او آنگونه که خودش همیشه بیان می کند، به تغذیه توجه عمیقی داشته و حالا هم همین اصل را رعایت می کند. به قول خودش هیچوقت نوشابه مصرف نکرده و همیشه خوراک موثر و مفیدی در وعده های غذایی داشته است.

او همه این کارها را کرده که فوتبال، یارش در زندگی باشد و از انجام لذت ببرد. به همین دلایل حضورش برای ما بسیار ارزشمند و غنیمت است. همه سعی می کنیم از همکاری با او لذت برده و چیزهای یادبگیریم.

مسن ترین فوتبالیست

زندگی سالم عامل موفقیت پیرترین دروزاه بان جهان

مسن ترین فوتبالیست جهان + تصاویر

مسن ترین فوتبالیست جهان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف