نمناک بهداشت و سلامتدهان و دندان هرگز مسواکتان را در توالت نگذارید
مسواک ، دهانشویه
بسیاری از بیماری های ویروسی، باکتریایی و عفونی خطرناک از طریق مسواک هایی که در حمام و یا دستشویی (نزدیک توالت) نگهداری می شوند، به راحتی شیوع پیدا می کنند.
بازدید : 1,444 نفر

مسواک گذاشتن داخل دستشویی ممنوع است

محققان دریافتند بیش از 60 درصد مسواک هایی که نزدیک به توالت قرار داده می شوند، آلوده به میکروب های مدفوع هستند و به این نتیجه رسیدند که این موضوع می تواند تا 80 درصد احتمال بروز عفونت را در بدن بالا ببرد.

در یک کاسه توالت حدود سه میلیون میکروب وجود دارد که این میکروب‏ها می‏توانند تا دو متر جابه جا شوند و روی زمین، دیوارها و روی مسواک قرار بگیرند.

محققان می گویند هرگز مسواکتان را در توالت نگذارید. بررسی های محققان آمریکایی که مشروح نتایج آن در مجمع عمومی انجمن میکروبیولوژی آمریکا 31 می تا 2 ژوئن مطرح شد نشان می دهد قرار دادن مسواک در توالت مخصوصا توالت هایی که بیش از 99 نفر از آن استفاده می کنند باعث آلوده شدن مسواک می شود.

مسواک

قرار دادن مسواک در توالت

محققان دانشگاه quinnipac پس از بررسی مسواک هایی که در توالت گذاشته می شدند اعلام کردند از هر 10 مسواک 6 مورد آلوده است وحتی اگر فرد مصرف کننده کاملا نکته های بهداشتی را رعایت کرده باشد و مسواک را خوب شسته و خشک کرده و در محافظ قرار داده باشد مسواک تا 80 درصد آلوده به ویروس و انگل هایی است و می تواند بر سلامت دهان و دندان فرد مصرف کننده اثر منفی بگذارد.

متخصصان پیشنهاد می کنند برای پیشگیری از هر نوع مشکل و ابتلا به بیماری هایی مانند اسهال، هرگز مسواکتان را در توالت قرار ندهید و قبل و بعد از مصرف نیز آن را با آب گرم بشویید و هر 33 ماه یک بار آن را تعویض کنید. بعد از هر بار مسواک زدن نیز برای آنکه از سلامت دهان و دندان خود اطمینان یابید حتما از دهانشویه استفاده کنید.

هرگز مسواکتان را در توالت نگذارید

هرگز مسواکتان را در توالت نگذارید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از سلامتیسم -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف