نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد کدام مسکن ها برای زنان باردار ممنوع است؟
زنان باردار ، مسکن
یکی از مقولات مهم دوران بارداری استفاده از داروها در این دوران و تاثیرات آن بر جنین می باشد.هرچند در اغلب موارد پزشک در صورت اطلاع از بارداری در تجویز دارو دقت کافی دارد اما دانستن یکسری اطلاعات برای همه زنان باردار و کسانی که قصد بارداری دارند میتواند مفید باشد.

بایدها و نباید های مصرف دارو در زنان باردار

در طول دوره بارداری، قرص های مسکن معمولاً با احتیاط کامل مصرف می شوند با این حال درباره مصرف برخی از مسکن ها هنوز تعارض هایی وجود دارد.
برخی از پزشکان برای گرگرفتگی و سردرد در زنان حامله، استامینوفن را توصیه می کنند و مصرف ایبوپروفن و ناپروکسن را مضر می دانند. در حال حاضرمطالعات انجام شده در دانشگاه آرهوس دانمارک نشان می دهد، نگرانی عمده ای در رابطه با مصرف استامینوفن در دوران بارداری و اختلال نقص توجه (بیش فعالی) در کودکان وجود دارد. استامینوفن در اغلب محصولات ضد درد و مسکن ها از جمله «تیلنول» و «اکسدرین» که معمولاً برای کمک به سر درد و گرفتگی عضلات تجویز می شوند، به کار می رود و زنان باردار این دو مسکن را اغلب استفاده می کنند.

زنان باردار

مسکن های ممنوع برای زنان باردار

گزارش های دانشگاه آرهوس حاکی از آن است که مصرف این قرص ها با خطر ابتلا به اختلال بیش فعالی و کم توجهی در کودکان همراه است. «ریتز» استاد جنین شناسی از دانشگاه آرهوس می گوید:کودکانی که مادران شان در طول بارداری استامینوفن مصرف می کنند، 13درصد بیشتر از سایر کودکان مشکلات رفتاری از جمله بیش فعالی و اختلال کم توجهی را بروز می دهند.

این کودکان همچنین 37 درصد بیشتر در معرض ابتلا به اختلال هایپرکینتیک یا بیش فعالی هایپر قرار دارند. در تحقیقات جدید مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، 4/6 میلیون کودک بین سنین 4 و 17 سال مبتلا به اختلال بیش فعالی گزارش شده است. «جف چپه» مدیر کلینیک جنین شناسی کلیولند می گوید:زنان باردار مبتلا به تب هنوز هم باید برای کاهش تب از استامینوفن استفاده کنند زیرا تب در رشد جنین تأثیر می گذارد. اما یک دلیل خوبی وجود دارد که در مورد استفاده از آن برای کاهش سر درد و دردهای عضلانی محافظه کارانه عمل شود. او به زنان باردار توصیه می کند با حمام گرم و ماساژ دردشان را کم کنند و برای پیدا کردن جایگزین های سالم برای سر درد و درد عضلات از پزشک مشورت بگیرند.

کدام مسکن ها برای زنان باردار ممنوع است؟

کدام مسکن ها برای زنان باردار ممنوع است؟
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
برگرفته از سلامت نیوز-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف