نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت مشاهده کوچک ترین حرکت های جنین با این فناوری!
جنین ، سکسه جنین
اسکن ام آرآی یکی از فناوری هایی است که به کمک آن می توان اطلاعات بسیار جزئی و دقیقی را راجع به جنین و کوچک ترین حرکت هایش در شکم مادر مشاهده کرد،اما این بار در یکی از این اسکن ها از نوعی فیلمبرداری استفاده شد که حتی خمیازه و سکسه جنین را نشان داد.

مشاهده کوچک ترین حرکت های جنین با این فناوری!

 
پیشرفت علم در کنار زیان هایی که دارد، فواید بیشماری دارد که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد. از جمله این فواید می توان به مزایای استفاده از فناوری و علم در خدمت علم پزشکی و کمک به تشخیص زودهنگام بسیاری از بیماری ها و کمک به درمان آن ها اشاره کرد. این پیشرفت در علم و فناوری، نوزادان، جنین و والدینشان را نیز بی نصیب نگذاشته است.
جنین
 
 
مادری که برای بررسی وضعیت جنین های دوقلویش اسکن ام آرآی داشت، از آنچه می دید به حیرت آمد. او توانست فیلمی از جنین های دوقلویش ببیند که تا به حال نظیر آن را نه دیده بود و نه شنیده بود. این فیلم علاوه بر اینکه بسیار جالب است می تواند به پزشکان در تشخیص برخی اختلالات و بیماری های مخصوص جنین و دوقلوها در شکم مادر کمک کند.
 
شاید بسیار جالب باشد که بدانید این فیلم می تواند سکسکه، خمیازه و حتی تکان ها و باز و بسته شدن اندام های جنین را نشان دهد.
 
این دست فیلم ها می تواند به پزشکان کمک کند تا شناختی دقیق تر از عملکرد جنین در درون رحم مادر داشته باشند و کیفیت درمان خود را ارتقا بخشند. از این طریق پزشکان و والدین می توانند ببینند در درون رحم چه اتفاقاتی می افتد. 

مشاهده کوچک ترین حرکت های جنین با این فناوری!

مشاهده کوچک ترین حرکت های جنین با این فناوری!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف