دونالد ترامپ

مشاور ایرانی دونالد ترامپ را بشناسید

تاریخ انتشار : 18 بهمن 1395کد مطلب : 43978زمان مطالعه : 1 دقیقه
ماکان دل رحیم وکیل باسابقه و ایرانی تباری است که به عنوان مشاور حقوقی دونالد ترامپ استخدام شده است.

ماکان دل رحیم مشاور ایرانی دونالد ترامپ

ماکان دل رحیم، حقوقدان ایرانی آمریکایی که در کابینه دونالد ترامپ سمت معاونت مشاور حقوقی رئیس جمهوری را دارد، زاده شهر شیراز و دانش آموخته بهترین دانشگاه ها در غرب و شرق آمریکاست.

دل رحیم پیش از پیوستن به کابینه ترامپ، از شریکان یک سازمان حقوقی خصوصی (وکالت) در واشینگتن بود. دفتر وکالت او وکالت چندین کمپانی بزرگ آمریکایی مانند «اوراکل» را برعهده داشته و در همان حال در دانشگاه های معتبری چون «دانشگاه پپرداین» در مالیبوی کالیفرنیا تدریس می کرد.

دونالد ترامپ

مشاور ایرانی دونالد ترامپ 

او در سال 1998 میلادی از مشاوران حقوقی کمیته قضایی سنای آمریکا بود که پس از دو سال به سمت رئیس مشاوران و مسئول کارکنان حقوقی کمیته ارتقا پیدا کرد.
در دور اول ریاست جمهوری جرج بوش به سال 2003 میلادی، به عضویت کمیسیون اصلاح اداره (آنتی تراست) مبارزه با انحصار کمپانی ها در وزارت دادگستری منصوب شد و سه سال در این پست خدمت کرد.
ماکان دل رحیم دکترای حقوق قضایی را که در آمریکا با مخفف «جی دی» شناخته می شود از دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشینگتن دریافت کرد.
او همچنین دارای مدرک فوق لیسانس و به عبارتی کارشناسی ارشد از دانشگاه جانز هاپکینز است و دوره لیسانس را هم در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس سپری کرده است.
ماکان دل رحیم دارای همسر و سه فرزند خردسال است. 

ماکان دل رحیم مشاور ایرانی دونالد ترامپ

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
برگرفته از الف -/ح
نظرات
وبگردی