نمناک اخبارجامعه هشدار جدی به مشترکان وایبر
وایبر ، واتس آپ
رئیس پلیس فتا ناجا در خصوص انتشار پیامک های توهین آمیز به امام خمینی(ره) در فضای مجازی گفت: دستگاههای امنیتی با عوامل انتشار دهنده این پیام ها به طور جدی برخورد خواهد کرد.
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1393

انتشار پیامک های توهین آمیز به بنیانگذار انقلاب اسلامی در فضای مجازی وایبر ، واتس آپ و لاین سبب شد تا رئیس پلیس فتا ناجا سردار هادیانفر به کاربران این شبکه ها هشدار دهد.

 سردار سیدکمال هادیانفر در رابطه با پیام هایی توهین آمیزی که در فضاهای مجازی در مورد امام خمینی (ره) منتشر شده است، به نسیم  گفت:از پرونده هایی که پلیس فتا پیگیری کرده و به نتیجه رسیده است، باید بدانید که پیام های خصوصی در وایبر، واتس آپ و... توسط پلیس فتا قابل کنترل است.

او به دستگیری افرادی که منشاء شایعه موضوع جریمه های رانندگی و آسپرین بوده و به عنوان اولین نفر این موضوعات را در فضای مجازی منتشر کرده بودند، اشاره کرد و گفت:شناسایی کسانی که منشاء انتشار پیام های توهین آمیز به امام خمینی (ره) هستند، نیز روال خودش را طی می کند ولی در حال حاضر مرکز ملی کمیسیون تعیین مصادیق مجرمانه در این زمینه مسئول است و در آخرین جلسه کمیسیون عالی امنیت که تشکیل شد در مرکز ملی، نامه ای به دو سازمان در این زمینه ابلاغ شد که به طور جد با این پدید برخورد شود ( موضوع پیام های منتسب به امام و ناهنجاری های شبکه) که گفتند، با عواملش برخورد شود و سایر دستگاه های امنیتی نیز این اقدام را انجام می دهند.
 
برنامه وایبر در گوشی تلفن همراه
 
رئیس پلیس فتا ناجا در رابطه با نقض حریم خصوصی و سوء استفاده از اطلاعات افراد در شبکه های مبتنی بر تلفن همراه مانند وایبر و لاین و واتس آپ و لزوم فیلتر این فضاها گفت:پلیس فتا مرجع فیلتر واتس آپ و وایبر و سایر شبکه ها نیست ولی در صورتی که کمیسیون مرکز ملی فضای مجازی بخواهد در این زمینه تصمیمی بگیرد ما هم مسائل و پرونده هایی که در این رابطه داریم را مطرح می کنیم. اما مساله ای که واضح و مبرهن است، اینکه سامانه ها، رسانه ها و برخی برنامه هایی که بر گوشی های تلفن همراه نصب شده شده، آسیب های فراوانی را برای خانواده ها به همراه داشته است.
او با بیان اینکه پرونده های زیادی در پلیس های فتای سراسر کشور در رابطه با نقض حریم خصوصی افراد به ویژه بانوان که اغفال مسائل دوست یابی و همسریابی شده اند، تشکیل شده است و در محاکم قضایی این پرونده ها در حال بررسی است، گفت:ما مرجع تصمیم فیلتر نیستیم ولی کمیسیون مرکز ملی فضای مجازی یا مصادیق مجرمانه باید تشکیل جلسه دهد و اگر لازم باشد ماهم مصداق های پلیسی جهت فیلتر این برنامه ها داریم و می توانیم بیان کنیم که چقدر این مساله برای کشور مشکل ایجاد کرده یا چقدر در این رابطه آسیب و تهدید برای کشور وجود دارد.

هشدار جدی به مشترکان وایبر

هشدار جدی به مشترکان وایبر
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از فرهنگ نیوز - /م
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف