نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها سندرم آنجلمن دختر 3 ساله را بی خواب کرد + عکس
سندرم آنجلمن ، هیسکو
هیسکو دختر سه ساله کانادایی است که به سندروم آنجلمن مبتلاست و فقط 90 دقیقه در شبانه روز می خوابد.

علائم بیماری سندرم آنجلمن در دختر 3 ساله کانادایی

به گزارش دیلی میل، بیماری سندرم آنجلمن باعث شده ساعات خواب هیسکو در شبانه روز به شدت کاهش یابد و به علاوه این دختر توانایی صحبت کردن را نیز از دست بدهد و برای برقراری ارتباط با دیگران از ایما و اشاره استفاده کند.

هیسکو جنب وجوش و تحرک فروانی دارد و این موضوع علاوه بر مشکل بی خوابی برای والدین او دردسرهای فراوانی در پی داشته است.

سندرم آنجلمن(Angelman syndrome) یک ناهنجاری ژنتیکی پیچیده است که در درجهٔ اول روی سیستم عصبی تأثیر می گذارد. از ویژگی های مشخص آن می توان به تأخیر در رشد، مشکلات ذهنی و یادگیری، مشکلات گفتاری شدید و اختلالات حرکتی و تعادل اشاره کرد.

سندرم آنجلمن

اکثر کودکان مبتلا دچار حملات مکرر عصبی تحت عنوان صرع می شوند و یکی دیگر از مشخصه های بیماران داشتن سر کوچک است. تأخیر در رشد در شش تا 12 ماهگی به طور چشمگیری قابل تشخیص بوده و دیگر نشانه های ذکر شده در اوایل دوران خردسالی ظاهر می شوند.

سندرم آنجلمن

کودک مبتلا به سندرم "آنجلمن" معمولاً رفتار شاد و دارای لبخند و خنده های مکرر همراه با دست زدن(شادمانی) دارد.

بیش فعالی، در بازه زمانی کوتاه و کشش به سمت آب در این کودکان معمول می باشد. اکثر این کودکان به سختی می خوابند و خواب کمتر از حد معمول نیاز دارند.

سندرم آنجلمن

با افزایش سن برانگیختی و هیجان آنان کم می شود و مشکلات خواب نیز رو به افزایش خواهد بود و همچنین در اشخاص مبتلا مشکلات یادگیری و گفتاری شدید در کنار حملات عصبی در کل طول زندگی ادامه خواهد داشت.

افراد بالغ دارای سندرم آنجلمن نشانه بارزی در چهره دارند که می توان تحت عنوان خشن یا ناهنجار توصیف کرد. از ویژگی های معمول دیگر می توان دارا بودن پوست نرم و لطیف، موهای روشن و انحراف جانبی ستون مهره ها را نام برد. امید به زندگی در افراد با این شرایط تقریباً طبیعی است.

سندرم آنجلمن به خاطر حذف کوچکی در بازوی بلند کروموزوم 15 مادری (به ارث رسیده از مادر) به وجود می آید.

سندرم آنجلمن

متاسفانه تا به حال درمانی برای این بیماری کشف نشده است.

سندرم آنجلمن دختر 3 ساله را بی خواب کرد + عکس

سندرم آنجلمن دختر 3 ساله را بی خواب کرد + عکس
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از فردا-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف