نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها استراحت بیش از حد در رختخواب باعث چه چیزی می شود؟
رختخواب ، زخم بستر
شاید استراحت کردن در خانه و در رختخواب ایده ای رویایی به نظر برسد، اما آنچنان هم که به نظر می آید ایمن و راحت نیست.

اگر همیشه در رختخواب بمانیم چه می شود

صبح روز شنبه و روزهای پس از تعطیلات، بیرون آمدن از رختخواب برای رفتن به محل کار یا تحصیل یکی از سخت ترین کارهای روی زمین به نظر می رسد. اما اگر می شد همیشه در رختخواب ماند، چه اتفاقی می افتاد؟

اگر بخواهید برای همیشه در رختخواب بمانید، از جمله مشکلات اولیه ای که ممکن است پیش بیاید، ابتلا به "زخم بستر" است. زخم بستر به آسیب بافت بدن در اثر ایجاد فشار دراز مدت بر یک یا چند نقطه از بدن گفته می شود. خوابیدن طولانی مدت در یک وضعیت ثابت، ساییدگی در صندلی یا بستر، استفاده از لگن نامناسب برای بیمار و یا کشیدگی با ملحفه می تواند به بخشی از پوست یا بافت بدن آسیب بزند.

مشکل بعدی این است که پس از سه تا پنج هفته، نیمی از نیروی بدن شما تحلیل خواهد رفت. ممکن است که خستگی انسان پس از کمی استراحت از بین برود ، اما به نظر می رود که خوابیدن بیش از حد آنقدرها خوب نیست.

مشکلات همیشه دررختخواب ماندن چیست

همچنین استراحت بیش از حد در رختخواب باعث می شود که 40 تا 70 درصد حجم استخوان ها کاهش یابد. از سوی دیگر ضربان قلب افزایش یافته و مشکلاتی مانند افزایش اضطراب و حتی سنگ کلیه نیز به وجود خواهد آمد.

استراحت بیش از حد در رختخواب باعث چه چیزی می شود؟

استراحت بیش از حد در رختخواب باعث چه چیزی می شود؟
:
امتیاز : 1.9 تعداد رای : 24
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 9 15
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف