نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها مراقب مشکلات گوارشی در ایام نوروز باشید!
مشکلات گوارشی ، درد
مشکلات گوارشی اعم از اسهال، استفراغ و دل پیچه های شدید، واکنش طبیعی بدن در برابر درهم خوری و پرخوری ایام نوروز است.

مشکلات گوارشی عارضه درهم خوری ایام نوروز

دید و بازدید های عید نوروز و پرخوری و درهم خوری های این روزها منشا بسیاری از مشکلات گوارشی است که با مراعات کردن و راه حلی ساده قابل درمان است . برای پیشگیری از مشکلات گوارشی شایع ایام نوروز باید در مصرف تنقلات این ایام تعادل را رعایت کنید و مراقب سلامت خود باشید.

عضو انجمن علمی طب سنتی گفت:کسانی که درد و سوزش معده دارند می توانند یک قاشق چایخوری دارچین با یک استکان آب داغ مخلوط کرده برای تسکین درد و سوزش مصرف کنند.

مشکلات گوارشی در ایام عید

عضو انجمن علمی طب سنتی در خصوص مشکلات گوارشی در ایام نوروز، گفت:اسهال، استفراغ و دل پیچه های شدید، واکنش طبیعی بدن در برابر درهم خوری و پرخوری است، متاسفانه در کشور ما در ایام نوروز نحوه مصرف صحیح خوراکی ها رعایت نمی شود و پرخوری و درهم خوری مشکلات متعددی برای افراد به وجود می آورد.
وی افزود:مشکلات گوارشی همچون اسهال و استفراغ در بسیاری از مواقع با سرم خوراکی ( ORS) برطرف شده و این سرم، می تواند جایگزین مواد دفع شده از بدن شود.

مشکلات گوارشی

مشکلات گوارشی در اثر درهم خوری های عید نوروز

این متخصص طب سنتی گفت:کسانی که به مشکلات گوارشی دچار می شوند باید حتماً به متخصص مراجعه کرده تا بعد از تشخیص سوء مزاج و عارضه ایجاد شده، داروی خاص خود را دریافت کنند و باید بدانند که خود درمانی، عوارض و مشکلات معده را در درازمدت بیشتر کند.

کسانی که مشکلات معده دارند مقدار غذای مصرفی خود را کم کنند و در هر وعده غذا 10 لقمه بیشتر نخورند؛ طبیعی است خوردن این 10 لقمه فرد را سیر نمی کند اما باید بدانند که به دلیل اینکه معده آنها ضعیف شده، بیشتر از این مقدار هضم صورت نمی گیرد. باید دو ساعت فاصله ایجاد شود و بعد از دو ساعت خوردن غذا را ادامه دهند.
وی گفت:این افراد باید بین غذا از خوردن آب و مایعات و میوه پرهیز کنند زیرا این کار زخم معده را شدیدتر کرده و هضم غذا را دچار مشکل می کند.
این متخصص طب سنتی گفت:کسانی که درد و سوزش معده دارند می توانند یک قاشق چایخوری دارچین با یک استکان آب داغ مخلوط کرده برای تسکین درد و سوزش مصرف کنند.

مراقب مشکلات گوارشی در ایام نوروز باشید!

مراقب مشکلات گوارشی در ایام نوروز باشید!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از فارس / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف