نمناک بهداشت و سلامتتغذیه مشکلات شایع گوارشی در ماه مبارک رمضان
مشکلات گوارشی ، شیوع یبوست
در ایام ماه مبارک رمضان به دلیل کاهش تحرک بدنی و فیبرها و مایعات یکی از مشکلات شایع گوارشی یبوست است.

جلوگیری از مشکلات گوارشی در ماه رمضان

یک متخصص تغذیه گفت:در روزهای ماه مبارک رمضان کاهش تحرک بدنی، کاهش مصرف فیبر ها و مایعات در افراد، تاثیر بسیار در بروز و شیوع یبوست دارد. منصور رضایی متخصص تغذیه با اشاره به مشکلات گوارشی در ماه رمضان اظهار داشت:یکی از مشکلات شایع گوارشی در طول سال و به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان بحث یبوست است؛ زیرا در این زمان، معمولاً تحرک افراد و مصرف برخی از فیبر ها و مایعات کاهش می یابد.

وی ادامه داد:در نتیجه کاهش تحرک بدنی، مصرف فیبر ها و مایعات در روزهای ماه ضیافت الهی در افراد تاثیر بسیاری در بروز و شیوع یبوست دارد.

این متخصص تغذیه به روزه داران توصیه کرد:افراد اگر می خواهند مشکل گوارشی کمتری داشته باشند و از یبوست کمتر رنج ببرند تا حد امکان سعی کنند مدیریت آب را در طول روز داشته باشند و مصرف منابع آبی را که همراه با فیبر ها باشند به ویژه میوه و سبزی افزایش دهند و در مقابل، از مصرف چای اجتناب کنند.

 

 مشکلات گوارشی

یبوست شایع ترین مشکل گوارشی در ماه رمضان


وی ادامه داد:چون چای به عنوان یک ماده قابض است و احتمال یبوست را افزایش می دهد.

این متخصص تغذیه به روزه داران توصیه کرد:روزه داران، همچنین سعی کنند در بین وعده های افطار تا شام و یا تا قبل از سحر، تحرک فیزیکی خود را داشته باشند، زیرا افزایش تحرک و مصرف مایعات به افزایش حرکت دستگاه گوارش کمک و یبوست را تا حدودی درمان می کند.

مشکلات شایع گوارشی در ماه مبارک رمضان

مشکلات شایع گوارشی در ماه مبارک رمضان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف