نمناک ورزشفوتبال کامیابی نیا با پرسپولیس تمدید می کند؟
کامیابی نیا ، هافبک دفاعی پرسپولیس
کمال کامیابی نیا بازیکن پرسپولیس در این گفتگو از تمدید قراردادش با تیم پرسپولیس و همینطور قهرمانی پرسپولیس در آسیا میگوید.
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395

گفتگو با کمال کامیابی نیا

بی شک طرفداران پرسپولیس امسال با نام کمال کامیابی نیا به خوبی آشنا هستند چون این بازیکن پرسپولیس یکی از برترین بازیکنان تیم پرسپولیس و حتی برترین بازیکنان لیگ بوده است .

کمال کامیابی نیا هافبک دفاعی پرسپولیس بعد از سه جلسه غیبت در ترکیب این تیم اکنون با انگیزه بیشتری به دنبال اثبات ادعای خود مبنی بر قهرمانی زودرس سرخپوشان است.
یک ثانیه کافی بود تا درگیری به وجود آمده بین کامیابی نیا و فرزاد حاتمی باعث شود او سه دیدار آتی تیمش را از دست دهد و اکنون سرخپوشان او را برابر استقلال خوزستان در اختیار خواهند داشت. کامیابی نیا در گفتگو با خبرنگار ما از شرایط و انگیزه هایش در بازگشت و همچنین تمدید قراردادش صحبت کرد که در ادامه خواهید خواند.

هافبک دفاعی پرسپولیس

کامیابی نیا هافبک دفاعی پرسپولیس

دلم برای بازی تنگ شده بود
واقعا دلم برای بازی کردن تنگ شده بود اما خدا رو شکر در این میان بازی های لیگ قهرمانان شروع شد و زیاد اذیت نشدم وگرنه خیلی سخت می شد. دو بازی در لیگ قهرمانان انجام دادم و کمی حال و هوایم عوض شد. نتایج خوبی هم گرفتیم و در این دو بازی بچه ها سنگ تمام گذاشتند.

در آسیا یک لحظه غفلت خطرناک است
بازی های لیگ قهرمانان واقعا خیلی متفاوت است و الان تیم ها خیلی بهتر از قبل و نسبت به دوره ای که در نفت بودم شده اند. بازی با الوحده ما 10 دقیقه افت کردیم و همان لحظات کافی بود تا دو گل بخوریم ولی خدا را شکر با تمرکز در دقیقه آخر به نتیجه لازم برسیم. در بازی با الوحده شماره 9 حریف فوق العاده بود و اذیت مان کرد. آنها مربی باهوشی داشتند که از بازی و تاکتیک ما با توجه به بازی با تک هافبک سود بردند و با اضافه کردن مطر در نیمه دوم شرایط را سخت کردند اما خوشبختانه ما قدرت مان را ثابت کردیم.

می توانیم جزو چهار تیم برتر آسیا شویم
تیم های خوبی در لیگ قهرمانان آسیا هستند اما من هم تیم مان را جزو چهار تیم برتر آسیا می دانم. امیدوارم از این مرحله عبور کنیم و با ثبات مدیریت، کادرفنی و جذب چند بازیکن و تقویت تیم به نتیجه لازم برسیم. باید در این رقابت ها برنامه ریزی داشته باشیم. در بخش مدیریت آقای طاهری زحمت زیادی می کشند و آقای برانکو ایوانکوویچ هم در زمینه فنی عملکرد خوبی داشته و امیدوارم این ثبات باعث موفقیت ما شود.

شرایط قرارداد در فصل آینده
اول فصل، بحث تمدید قرارداد نبود و بحثی که داشتیم مالی بود. قرار بود در تاریخ مشخص شده مبلغی به من بدهند که دیر شد اما این سوتفاهم برطرف شد. من وقتی به پرسپولیس آمدم قراردادی دو ساله بستم و در هر دو سال مبلغ قرارداد مشخص شد و اینکه بعضی ها می گویند به دنبال افزایش آن بودم درست نیست. اکنون قراردادم تمام شده و تنها دو ماه دیگر در خدمت پرسپولیس هستم اما صد در صد به دنبال ماندن در این تیم هستم. من اینجا پیشرفت کردم و پیراهن مقدس تیم ملی هم از اینجا به من رسید و هواداران به من همیشه محبت داشتند و من هیچ وقت این را فراموش نمی کنم. از طرف باشگاه به من گفتند برای تمدید و هیچ مشکلی نیست و صد در صد در پایان فصل تمدید خواهم کرد و آن زمان در این خصوص حرف میزنیم.

پیشنهاد چینی ندارم اما..
درباره پیشنهاد خارجی، اصلا پیشنهادی از چین وجود ندارد چون این لیگ اصلا نمی تواند بازیکن آسیایی بگیرد. دوست دارم تیمی بروم که خوب باشد و پیشرفت کنم. اگر خوب نباشد اولویت من پرسپولیس است. به هرحال هواداران دوست دارند اگر بازیکنی از پرسپولیس می رود در تیم و لیگی معتبر بازی کند و دو تیم از مدتی پیش زیر نظرم دارند اما من مطمئنا در فصل آینده به دنبال حضور و تمدید با پرسپولیس هستم.

شاید بودم هم به استقلال می باختیم
بازی استقلال را واقعا خودم هم حسرت خوردم. اینکه اگر بودم نمی باختیم را نمی دانم و به هرحال معلوم نمی کند اما شاید منم بودم می باختم. اما اگر بودم گل اول را عمرا نمی گذاشتم. هرگز نمی گذاشتم این اتفاق بیفتد و هر طور بود مانع آن می شدم. البته خوبی و شادی های فوتبال به همین اتفاقات است و امسال پرسپولیس خیلی خوب شروع کرد و تنها تیمی که شایسته قهرمانی را دارد ما هستیم. همه از ما تعریف می کنند و خوشحالیم که هواداران خوشحالند. در این چند سال هواداران خیلی اذیت شدند و هم از نظر مدیریت مشکل داشت و هم نتیجه گیری شرایط خوبی نداشتیم ولی در این دو سال ثبات خوبی داشتیم و با حمایت هواداران و سنگ تمامی که گذاشتند باعث شدند همه لذت ببریم و پرسپولیس واقعی را نشان دهیم.

از علی آقا و بقیه پیشکسوتان ممنونیم
جوری در این دو سال کار کردیم که پیشکسوتان عزیزی مثل علی پروین، علی کریمی، ضیا عربشاهی، مهرداد میناوند، ادموند بزیک و دیگر عزیزان حامی بزرگ ما بودند و حتی در روزهای شکست هم به ما اعتماد داشتند و از دلگرمی و حمایت آنها ممنونیم.

دم کمیته انضباطی گرم!
درباره حکم کمیته انضباطی من مصاحبه ای همان زمان با شما کردم و از آن حرکتی که انجام دادم به شخصه ناراحت بودم و فردای آن روز هم از داور عذرخواهی کردم. در گزارش داور چهارم یا داور، نمی دانم چه نوشته بود. زلاتان هم محروم شد اما اول او را دعوت کردند و صحبت کرد و توضیح داد. اگر خدای ناکرده داور از من خوشش نمی آمد و چیز بدتری می نوشت باید چه می کردم. بعضی بازیکنان حرکت ناشایستی انجام می دادند و به داور حمله می کنند اما با یک جریمه مالی مواجه می شدند. من حرف بدی زدم و کارت قرمز گرفتم اما نه اینکه بازی سوم هم محروم شوم. کمیته انضباطی امیدوارم اینقدر که فعال است به فکر طلب های ما هم باشد و اینطور نباشد که بخواهند برای زهر چشم گرفتن فقط بازیکنان استقلال و پرسپولیس را محروم کنند و دم شان گرم!

داور را هل می دهند اما انگار نه انگار!
حتما می خواهند از بازیکنان استقلال و پرسپولیس زهر چشم بگیرند اما در بازی های دیگر داور را هل می دهند اما انگار نه انگار. آیا دوربینی حرکت عجیبی از من گرفته یا جو را خراب کردم؟ کارت قرمز گرفتم و باید دو بازی از دست میدادم. اگر قانون است برای همه باید یکسان باشد. ما وقتی حمله ور می شوند به داور بعدش هیچ اتفاقی نمی افتاد و اگر ریز می بینند همه یکسان باشند. این سه بازی دوری اما برای خودم درس عبرتی شد و تجربه بد و تلخی.

داوری ها سلیقه ای است
من نسبت به پستی که بازی می کنم خیلی هم کارت نمی گیرم. باید بیشتر دقت کنم و اکثرا هم چند کارت بی مورد گرفتم و داوری هم بعضا سلیقه ای است. از بعضی خطاها به سادگی عبور می کنند و در صحنه مشابه داوری دیگر با جریمه مواجه می کنند. اگر کارتی هم می گیرم فنی است اما به خودم قول دادم از این ببعد تمرکز بیشتری روی رفتارم داشته باشم.

دیدار برابر استقلال انتقامی نیست ولی جام را پس می گیریم

در خصوص بازی با استقلال خوزستان خب پارسال حق ما قهرمانی بود اما یک سری اتفاقاتی افتاد که با اشتباهات داوری و فردی این جام را از دست بدهیم. هادی را هم از دست دادیم و همه چیز به هم ریخته بود و علیرغم تیم خوبی که داشتیم خیلی دیر سر و شکل گرفتیم اما امسال اسکلت تیم را حفظ کردند. بازی انتقامی نیست اما با تمام قوا ظاهر می شویم و امسال می خواهیم سه چهار هفته مانده به پایان لیگ قهرمان شویم. از هفته اول صدر بودن سخت است و در اوج بودن خیلی سخت تر است. پرسپولیس سختی های زیادی کشید و داخل تیم هم مشکلاتی داشتیم اما بچه ها مردانه جنگیدند و قول دادیم 3-4 هفته مانده به پایان لیگ قهرمان شویم. با این حال ٧ هفته مانده و 21 امتیاز وسط است و اینکه بگوییم مغرور شده ایم اینطور نیست و خوشحالی بازی و برد برابر نفت تمام شده و اکنون به استقلال خوزستان فکر می کنیم و 3 امتیازی که می تواند یک گام دیگر ما را به قهرمانی نزدیک کند.

نباید حسرت برانکو و کی روش را بخوریم
در یک سال گذشته به تناوب به تیم ملی دعوت می شدم و درست است که کم بازی می کردم اما از آقای کی روش خیلی چیزها یاد گرفتم. روندم امسال خوب بوده و امید دارم دعوت شوم و بتوانم به تیم ملی کمک کنم و در این چند وقت بازی های خوبی انجام دادم و صد در صد امیدوارم دعوت شوم. در خصوص اتفاقاتی که افتاده اما خدا را شکر هم باشگاه و هم فدراسیون فوتبال کمک کردند تا این سوتفاهم برطرف شود. هرچند برخی ها این مساله را زیاد بزرگ جلوه دادند. هم آقای کی روش و هم برانکو ایوانکوویچ جزو مربیانی بزرگی هستند که از بخت خوبم فرصت تجربه کنارشان را به دست آوردم. اکنون حیف است با از دست دادن هر کدام از آنها حسرت بزرگی نصیب مان شود و فوتبال ما از علم آنها بی بهره شود. نباید بگذاریم آنها به سادگی کشورمان را ترک کنند. چیزهایی از آنها یاذ گرفتم که در چند سال حضورم در لیگ برابری می کرد. اکنون هم تا حدودی مشکلات برطرف شده و امیدوارم باشگاه ها تعامل کنند و همچنین فدراسیون تا این مشکل کاملا برطرف شود.

رامین سرمایه باشگاه است و امیدوارم برگردد

رامین رضاییان بازیکن فوق العاده ای است و در این مساله شکی نیست. امیدوارم مشاور خوبی بگیرد و در کنارش باشند و از آنها استفاده کند. برای فوتبال او حیف است که بخواهد اینگونه اذیت شود و ما دوست داریم برگردد و به او نیاز داریم. قضیه ای که به وجود آمده یک سوتفاهم کوچک بود و وقتی تمرین می کنیم ضربان بالا است و شاید تصمیمی بگیریم که در خلوت پشیمان شویم و امیدوارم برانکو ایوانکوویچ به او یک فرصت دیگر بدهد و این پسر خوش قلب به تیم برگردد. رامین هم باید مسیری که می رود درست برود و اکنون این شرایط پیش آمده و امیدوارم باشگاه تصمیم خوبی بگیرد و فرصت دوباره ای به او بدهد. رامین جزو سرمایه این باشگاه است و امیدوارم خیلی زود او را در تمرین و در کنار خودمان ببینیم.

کامیابی نیا با پرسپولیس تمدید می کند؟

کامیابی نیا با پرسپولیس تمدید می کند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ورزش سه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف