جواد نکونام

وضعیت بازگشت مهرداد پولادی از زبان جواد نکونام

تاریخ انتشار : 18 اسفند 1394کد مطلب : 28083زمان مطالعه : 5 دقیقه
جواد نکونام در مصاحبه جدید خود گفت: اگر قرار باشد مهرداد پولادی به ایران بیاید و سپس برای او مشکلاتی ایجاد شود، قطعا فیفا ورود خواهد کرد، چون او با الشحانیه قرارداد دارد.

مصاحبه با جواد نکونام

این اتفاق در یازدهم فروردین سال جاری رخ داد که نکونام از آن به عنوان اتفاقی تلخ و البته خاطره انگیز یاد می کند. هرچند نکونام در سال های پایان فوتبال خودش قرار دارد، ولی او آنقدر تأثیرگذار و آماده است که همچنان هم می تواند کشورهای عربی را برای پیشنهاد دادن به سمت خودش بکشد. نکونام فعلا در لیگ قطر بازی می کند و چه بسا که سال آینده هم همچنان در خارج از ایران باشد.

خیلی ها دوست دارند بدانند چرا نکونام حتی در این سن و سال هم آماده است، به طوری که همچنان این شانس را دارد که به عنوان لژیونر در خارج از ایران بازی کند؟ 
مهم ترین دلیل آماده بودن من این است که خوب تمرین می کنم و زندگی حرفه ای دارم. من در اسپانیا یاد گرفتم که چطور زندگی کنم و هرجا هم که رفتم، نهایت تلاشم را انجام دادم تا هم خودم موفق باشم و هم تیمم. شاید هم در گذشته اشتباهاتی رخ داده باشد، ولی مهم این است که همیشه تلاش کردم تا به هدف هایم برسم.
 
چرا فوتبال ایران برخلاف سال های گذشته، در تیم های مطرح اروپایی نماینده ندارد؟
 
من برای شما کره جنوبی را مثال می زنم که الان لژیونرهای مختلفی دارد. یک زمانی کشورهای حاشیه خلیج فارس بازیکنان ایرانی را جذب می کردند، ولی حالا دنبال بازیکنان کره ای هستند. آیا بهتر نیست که جای آن ها بازیکنان ایرانی ترانسفر شوند، قطعا بهتر است. همه می گویند فوتبال در دهه60 خیلی خوب بود، تماشاگران زیادی به ورزشگاه می آمدند و سطح فنی بازی ها بالا بود. من می خواهم بگویم فوتبال در حال پیشرفت است، فوتبال در حال توسعه است، اما فوتبال ما فقط در حرف زدن پیشرفت می کند. وقتی زمین تمرین بین المللی نداریم، وقتی امکانات نداریم، طبیعتا مشکلاتی به وجود می آید. به هر حال بازیکنان باید در زمین های خوب تمرین کنند تا بتوانند به رشد و شکوفایی برسند. شما می بینید که در فوتبال ایران باید یک باران یا برف، تمام زمین ها خراب می شوند. شما می بینید که تیم ملی کشورمان زمین تمرین ندارد و این مشکلات واقعا ناراحت کننده است.
 
آیا قرار است سال آینده هم در العربی بمانی؟ 
قرارداد من یک سال ونیمه است که البته قرارداد فصل آینده مشروط خواهد بود. در حال حاضر فقط به این فکر می کنم که بازی ها این فصل به پایان برسد و معلوم نیست در آینده شرایط چگونه پیش خواهد رفت. مطمئنا برای سال بعد برای هر دو طرف جای مذاکره وجود دارد. باید ببینم شرایطم چگونه خواهد بود.
 
از زمانی که در اسپانیا بازی می کردی، مثل اینکه رابطه خوبی با ژاوی داشتی. آیا این رابطه فقط در زمین فوتبال است یا اینکه با او ارتباط داری؟
من با ژاوی در ارتباط هستم و در اسپانیا هم با او در ارتباط بودم. مطمئن باشید او در آینده سرمربی بارسلونا خواهد بود و من آن زمان هم با او ارتباط خواهم داشت. ارتباط من با این بازیکن فرا تر از زمین فوتبال است و رابطه نزدیکی داریم. امیدوارم شرایط طوری فراهم شود که بتوانم از تجربیات او، در کارهایی که خودم در ذهنم دارم استفاده کنم. امیدوارم از این تجربیات بتوانم برای فوتبال کشور خودم استفاده کنم.
 
مدت هاست که بحث حضور شما در تیم ملی فوتبال ایران مطرح است. بالاخره آیا قرار است که به عنوان دستیار کارلوس کی روش انتخاب شوید یا اتفاق دیگری خواهد افتاد؟
بعد از خداحافظی از تیم ملی ایران به این موضوع اشاره کردم که بودن در تیم ملی برای من افتخار است و هر کمکی از دستم بربیاید انجام خواهم داد. واقعا برای من فرقی ندارد که در تیم ملی بازیکن باشم، مربی باشم یا تدارکات. حتی یک روز کار کردن در تیم ملی هم یک افتخار بزرگ محسوب می شود. بعد از خداحافظی از تیم ملی، تصمیم گرفتم که فوتبالم را در رده باشگاهی ادامه بدهم. نمی خواستم زود از صحنه کنار بروم تا بعد ها پشیمان شوم. کار کردن با کارلوس باعث افتخار است و خیلی ها دوست دارند با مربیان بزرگ کار کنند تا تجربیات زیادی به دست بیاورند. هیچ چیز برای من بهتر از بودن کنار کی روش نیست، چون او یک گنجینه است که می توانیم از داشتن این مربی استفاده کنیم. آخرین صحبتی که داشتیم، این بود که همه چیز را برای پایان این فصل بگذاریم. من درمورد حضور در تیم ملی در پایان فصل با کی روش و فدراسیون صحبت خواهم کرد. بودن در کنار او افتخار بزرگی است.
 
لیگ ایران را دنبال می کنی؟
بله.
 
شانس کدام تیم را برای قهرمانی بیشتر می دانی؟
فاصله مدعیان قهرمانی خیلی فشرده است و نمی توان چیزی را پیش بینی کرد. هرکدام از مدعیان می توانند شانس داشته باشند و من امیدوارم در نهایت تیمی قهرمان شود که لیاقتش را دارد.
 
بعد از جام جهانی برزیل، هجمه سنگینی علیه مهرداد پولادی در ایران به وجود آمد. آیا قرار نیست او به ایران بازگردد؟
من ترجیح می دهم در کارهای دوستانم دخالت نکنم، ولی اگر کمکی از دست بربیاید، دریغ نخواهم کرد. مهرداد به قطر آمد و با الشحانیه قرارداد امضاء کرد، آن ها دنبال جذب من هم بودند و حتی مذاکره هم کردیم. اگر قرار باشد پولادی به ایران بیاید و سپس برای او مشکلاتی ایجاد شود، قطعا فیفا ورود خواهد کرد، چون او با الشحانیه قرارداد دارد. مهرداد به ایران بازخواهد گذشت، چون کشورش را دوست دارد و البته خانواده اش در ایران هستند. شما دیدید که مهرداد در اردوی تیم امید و ذوب آهن هم حاضر شد، چون برای او ایران مهم است. من معتقدم بعضی ها به مهرداد و بازیکنان سرباز کم لطفی می کنند. مشکلاتی که برای آن ها به وجود آمد، تقصیر خودشان نبود و این مشکلات توسط یک گروه ایجاد شد. من معتقدم باید استعدادهای فوتبال ایران را قدر بدانیم و اگر آن ها را از دست بدهیم خیانت به فوتبال کشور است.
مهرداد پولادی و نکونام

مهرداد پولادی و جواد نکونام در اردوی ذوب آهن

 
بازی های لیگ قهرمانان اروپا را دنبال می کنید؟
بله بازی ها را می بینم.
 
فکر می کنید این تیم امسال قهرمان اروپا شود؟
بارسلونا جزء مدعیان جدی است، ولی فوتبال را نمی توان پیش بینی کرد. اگر بارسلونا در اروپا دبل کند فوق العاده خواهد شد، ولی چیزی قابل پیش ّبینی نیست. اگر یادتان بیاید چند سال پیش هیچ کس فکر نمی کرد بارسلونا مقابل اینترمیلان بازنده شود. در آستانه آن بازی آن داستان های کوه آتشفشان به وجود آمد و بارسلونا به صورت هوایی نتوانست راهی ایتالیا شود، در نهایت هم شکست خورد.

وضعیت بازگشت مهرداد پولادی از زبان جواد نکونام

35
این مطلب مفید بود ؟32
برگرفته از ورزش3 - /م
نظرات
وبگردی