نمناک ورزشفوتبال مصاحبه قلعه نویی درباره منصوریان و استقلال
مصاحبه قلع نویی ، نظرقلعه نویی در مورد منصوریان
دراین مطلب می خواهیم به مصاحبه قلعه نویی حرفهای او در مورد منصوریان واینکه باید به او فرصت داده شود و دیدگاه امیرخان از بازی پرسپولیس تراکتور و شرایط بازی بپردازیم.
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1395

مصاحبه قلعه نویی ونظرش در رابطه با منصوریان

روزی که امیر قلعه نوعی با کسب ضعیف ترین نتایج استقلال را ترک کرد، خیلی ها از پایان دوره او سخن گفتند و براین باور بودند که او دیگر نمی تواند در سطح اول فوتبال ایران اوج بگیرد و روزهای خوبی را تجربه کند. قلعه نوعی اما پس ازحضور چند هفته ای درملوان با تراکتور برگشت؛ بازگشتی رویایی. او تیمی را تحویل گرفت که در رده چهاردهم جدول بود و نه تنهایی تا رتبه چهار بالایش آورد که به جمع ١٦ تیم برتر آسیا رساند. سرمربی کنونی تراکتورسازی حالا تیمی درحد قهرمانی در لیگ برتر بسته و امیدوار است با این تیم به روزهای خوب برگردد؛ او با تراکتور در اندیشه نمایش توانایی های خودش است.
 
مصاحبه امیرقلعه نویی
 

قلعه نویی پس ازجدایی از استقلال بازهم توانایی هایش رانشان داد


خیلی ها بعد از جدایی از استقلال براین باور بودند که شما نمی توانید به سطح اول مربیگری برگردید اما بار دیگر توانایی هایتان را نشان دادید. دراین باره صحبت کنید.

من دوست ندارم به عقب برگردم؛ خداراشاکرم که بار دیگر به ما انرژی داد تا بتوانیم سربلند باشیم. البته هنوز کاری انجام ندادیم و تازه شروع کارمان است. ان شاءالله بتوانیم مسیری که آغاز کردیم را به خوبی پایان ببریم. خوشبختانه هواداران تراکتورسازی همه جوره حمایت مان می کنند و من از بودن کنار آنها انرژی می گیرم.

تراکتور پرقدرت لیگ را آغاز کرده است؛ چقدر به آینده امیدوار هستید؟

ما با برنامه جلو می رویم و کار می کنیم تا بتوانیم هواداران آذری زبان را خوشحال کنیم. بازیکنانی داریم که معرفت دارند و در این جو کارکردن حسابی به من انگیزه می دهد. از همه شرایط در تراکتورسازی راضی هستم و جا دارد از مدیریت باشگاه برای به وجود آوردن چنین شرایطی تشکر کنم. ما شرایط خوبی داریم؛ اگرچه تعطیلی به وجود آمده در لیگ کمی برایمان مشکل ساز شده است، اما به هرحال باید بسازیم و تلاش کنیم از نظر بدنی افت نکنیم. کار سختی داریم تا تیم را از نظر جسمانی درشرایط مطلوب نگه داریم اما سعی مان بر این است و ان شاءالله مشکلی پیش نمی آید.

ظاهرا به تعطیلی لیگ برتر گلایه دارید؛ درست است؟

به هرحال این تعطیلات به تیم هایی که شرایط خوبی دارند، ضربه می زنند اما باید به برنامه های تیم ملی احترام بگذاریم. هرچند که تیم هایی مانند ازبکستان و کره جنوبی فقط چند روز قبل از مسابقات اردو زده اند اما باید از برنامه های کی روش تمکین کنیم، چراکه بحث تیم ملی وسط است و همه ما آرزویی جز موفقیت تیم ملی نداریم. با این که ممکن است باشگاه ها اذیت شوند اما در سالی که مقدماتی جام جهانی درپیش است، به نظر من هیچ موضوعی مهم تر از تیم ملی نیست.

در تعطیلات لیگ قرار بود به جام شهدا بروید اما لغو این بازی ها برنامه ریزی تان را به هم ریخت.

متأسفانه همیشه شرایط همین طور است. در ایران هیچ چیز طبق برنامه جلو نمی رود. ما دیگر به این چیزها عادت کرده ایم اما واقعا کاش جام شهدا به احترام این عزیزان که خونشان را دادند تا ما آسوده زندگی کنیم، برگزار می شد. واقعا این برنامه ریزی ها زیبا نیست.

یکی از مشکلاتی که در این فصل با آن دست وپنجه نرم کردید، مسائل مربوط به ورزشگاه یادگار امام(ره) بود؛ فکر نمی کنید این مسأله به شما ضربه بزند؟

به هرحال هواداران ما ضرر کردند اما چاره ای نیست. خوشبختانه ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی شرایط خوبی دارد و درهمین زمین هم چند بازی بدون مشکل انجام دادیم. نمی دانم چه زمانی یادگار آماده می شود اما دوست داریم مقابل چشم هواداران بیشتری بازی کنیم. امسال خیلی ها علاقه مند هستند به ورزشگاه بیایند که متأسفانه به خاطر گنجایش اندک ورزشگاه اختصاصی موفق به این کار نمی شوند. من فقط امیدوارم این ورزشگاه مانند نقش جهان نشود.

اما مسئولان استانی اعتقاد دارند این ورزشگاه باید با کیفیت بالا آماده میزبانی شود و دلیل طولانی شدن موضوع نیز همین امر است!

امیدوارم دراین مسأله همه چیز خوب پیش برود و فوتبال آذربایجان سود کند.

یکی دیگر از مسائلی که امسال گریبان شما را گرفته، تعداد زیاد مصدومان است. چه تدبیری برای این موضوع دارید؟

متأسفانه بازیکنان ما یکی پس از دیگری بدشانسی آوردند و مصدوم شدند. البته مصدومیت اجتناب ناپذیر است و ممکن است برای هر تیمی پیش بیاید. ما پزشکان خوبی داریم که بازیکنان را آماده می کنند. خوشبختانه مشکلی نیست و ان شاءالله همه بازیکنان مصدوم می توانند به بازی با پرسپولیس برسند. حتی مهدی شریفی نیز مشکل خاصی ندارد و بعد از ١٠، ١١روز به تمرینات برمی گردد.

فکر می کنید بعد از چند سال امسال بار دیگر قهرمان می شوید؟

ابتدا باید بگویم که ما هر تلاشی انجام می دهیم، برای خوشحال کردن مردم آذربایجان است ولی واقعیت این است که از حالا زود است درباره قهرمانی حرف بزنیم. همه تیم ها قدرتمند هستند و باید تلاش کنیم. سعی مان بر این است که روز به روز شرایط بهتری پیدا کنیم و خودمان را بالا بکشیم.

بازی با پرسپولیس را چطور می بینید؟

به هرحال حساسیت درچنین بازی هایی بالاست اما من به بچه ها هم گفتم که باید با آرامش به میدان بروند تا موفق باشند. برای ما نام حریفان اهمیتی ندارد و اعتقاد دارم تیمی که دنبال قهرمانی است، باید هرحریفی را ببرد. ان شاءالله هواداران ورزشگاه اختصاصی تراکتور را پر کنند و بتوانیم ٣ امتیاز را بگیریم.

علیرضا منصوریان در استقلال شرایط خوبی ندارد؛ فکر می کنید او می تواند استقلال را روبه راه کند؟

من علاقه ای ندارم درباره تیمی که در آن مسئولیت ندارم، حرف بزنم اما اعتقاد دارم علیرضا منصوریان مربی بزرگی است و می تواند استقلال را به روزهای خوب برگرداند. من فکر می کنم چنین شرایطی درفوتبال طبیعی است و شما می دانید که تیم های بزرگ دنیا هم گاهی دچار این مشکلات می شوند. باید به منصوریان فرصت دهیم تا ایده هایش را پیاده کند و نتایج خوبی بگیرد.
 
مصاحبه قلعه نویی
 

اعتقاد قلعه نویی این است که باید به منصوریان فرصت دهید

نگرانی بابت دیدار تراکتور- پرسپولیس
پس از کش وقوس های فراوان مشخص شد عملیات ترمیم و بازسازی ورزشگاه یادگار امام(ره) تا تاریخ ٢٠ شهریورماه و زمان برگزاری دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس آماده نمی شود تا سرخ پوشان تبریزی ورزشگاه اختصاصی خود را به عنوان میزبان بازی حساس هفته پنجم به سازمان لیگ معرفی کنند. درحالی که تراکتوری ها از شرایط خوب ورزشگاه خود سخن می گفتند، ناگهان روز بازی دوستانه این تیم با پیکان اتفاقات عجیب و غریبی در این ورزشگاه رخ داد. درگیری فیزیکی بازیکنان دو تیم به سکوها کشیده شد و این مسابقه پس از پرتاب سنگ ازسوی تراکتوری ها به داخل زمین نیمه تمام ماند. حالا همه نگران بازی تراکتورسازی و پرسپولیس و تکرار اتفاقات هستند. در این میان پرسپولیسی ها اعتراض کرده اند. محمود خوردبین، سرپرست پرسپولیس می گوید:«باید فکر عاجلی انجام شود تا اتفاقی در این بازی رخ ندهد. رئیس هیأت فوتبال خوزستان هم می گفت، اتفاقی نمی افتد اما همه دیدند که در بازی ما و استقلال اهواز چه اتفاقات عجیبی رخ داد. ما آماده رفتن به تبریز هستیم و حتی زمان پرواز ما هم مشخص است اما آقایان باید بدانند شرایط به گونه ای باشد که امنیت پرسپولیس حفظ شود. باید شرایطی اندیشیده شود که اتفاقات بازی با پیکان در بازی با پرسپولیس تکرار نشود.»

 

مصاحبه قلعه نویی درباره منصوریان و استقلال

مصاحبه قلعه نویی درباره منصوریان و استقلال
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از هفته نامه تجارت فردا/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف