نمناک بهداشت و سلامتتغذیه درمان کم خونی و رنگ پریدگی با مصرف خرما
مصرف خرما ، فواید مصرف خرما
کسانی که خرما مصرف می کنند کمتر دچار کم خونی و رنگ پریدگی پوستی می شوند و بدنی سالم و مقاوم در برابر باکتریها و ویروسها دارند.

مصرف خرما چه فوایدی دارد؟

«خرما» یکی از میوه هایی است که سرشار از ویتامینهای مختلف است و تحقیقات نشان می دهد که خرما سرشار از پتاسیم بوده که برای جلوگیری از پرفشاری خون و برای کار صحیح عضلات و اعصاب ضروری است. کسانی که با معده خالی، زیاد خرما مصرف می کنند کمتر دچار کم خونی و رنگ پریدگی می شوند و بدنی سالم و مقاوم در برابر باکتریها و ویروسها خواهند داشت؛ به خاطر وجود ویتامین B، خرما میوه خوبی برای تعادل اعصاب و نیز باعث رشد است.

فسفری که در خرما وجود دارد باعث سر زنده نگاه داشتن سلولهای عصبی می شود؛ خرما برای کمبود آهن بسیار مفید است. خانم هایی که خرما مصرف می کنند و به جای قند و شکر با دم نوشها، خرما مصرف می کنند 70% کمتر دچار کم خونی و رنگ پریدگی پوستی می شوند و بدنی سالم و مقاوم در برابر باکتریها و ویروسها دارند.

 

 مصرف خرما

مصرف خرما برای مقاومت بدن در برابر باکتری ها

 مصرف خرما برای عموم و همه مناطق به میزان زیاد توصیه نمی شود؛ مناطق گرمسیر مثل بندرعباس در زمان گرما که درون بدن نسبت به بیرون سرد است، از خرما که طبیعت گرم دارد، استفاده می شود تا دمای درون و بیرون متعادل شود و در مناطق غیرگرمسیر بر حسب ضرورت و در حد نیاز باید استفاده شود.

درمان کم خونی و رنگ پریدگی با مصرف خرما

درمان کم خونی و رنگ پریدگی با مصرف خرما
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از بهداشت نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف