نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها چرا نباید در زمان سرماخوردگی لبنیات مصرف کنیم؟
سرماخوردگی ، سرماخوردگی ویروسی
سرماخوردگی بیماری شایعی است که سالانه 2 تا 3 بار به آن دچار می شویم.تغذیه درست و پرهیز از مواد خوارکی مانند لبنیات می تواند روند بهبودی این بیماری را سرعت بخشد.

مصرف لبنیات در زمان سرماخوردگی

سرماخوردگی یکی از بیماری های رایج و بسیار مسری است که این روزها با خنک شدن هوا و تغییر فصل فراگیر شده است که ست که عامل آن ویروس هـا هستند و با علائم تب ، آبریزش بینی ، سوزش مخاط ، سرفه و کسالت بدن شروع می شود و ممکن است سالیانه 4 تا 5 بار فرد دچار این بیماری شود.

لبنیات در سرماخوردگی

بهتر است افرادی که سرما خورده اند از مصرف لبنیات پرهیز کنند و آن ها را مصرف نکنند پیشنهاد ما عدم مصرف این مواد خوراکی است چون می تواند موجب عود عفونت در بدن آن ها شود.

متخصصان طب سنتی بر این باورند که برای درمان سرماخوردگی نباید از آنتی بیوتیک استفاده کرد. از آنجایی که علت این بیماری ویروس ها هستند لذا مصرف آنتی بیوتیک ها تأثیری در درمان بیماری ندارند و حتی مصرف آن ها می تواند باعث طولانی شدن روند بهبودی شود.

از نظر حکمای طب اسلامی و سنتی مصرف مداوم سیب با پوست به ویژه صبح ها قبل از صبحانه عامل موثری در پیشگیری از سرماخوردگی و باعث تقویت سیستم ایمنی می شود؛ همچنین مصرف مخلوط آب پرتقال و لیموی شیرین به صورت هـر 8 ساعت یک لیوان در کاهش طول بیماری موثر است.

مصرف عسل و آب لیموی تـازه در ابتدای سرماخوردگی باعث کاهش شدت بیماری می شود؛ مصرف یک لیوان دم کرده نعنا یا پـونـه همراه با چند قطره آب لیموی تازه و کمی عسل یا نبات هر 8 ساعت یک بار تأثیر بسیار خوبی در کاهش مدت بیماری و بروز عوارض آن دارد.

مصرف دم کرده آویشن و نعنا روزی 2 الی 3 لیوان باعث کاهش عوارض بیماری و طول مدت سرماخوردگی می شود و مصرف دم کرده زنجبیل تأثیر خوبی در کاهش مـدت بیماری دارد.

اما به گفته این متخصصان مصرف ماست یـا دوغ در طول مدت سرماخوردگی باعث شدت یافتن و طولانی شدن بیماری و بروز عوارض آن می شود.

چرا نباید در زمان سرماخوردگی لبنیات مصرف کنیم؟

چرا نباید در زمان سرماخوردگی لبنیات مصرف کنیم؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 100
برگرفته از فارس-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 84 16
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف