نمناک بهداشت و سلامتتغذیه مصرف همزمان تخم مرغ با سبزیجات مفید است یا مضر؟!
تخم مرغ ، مواد غذایی
نتایج تحقیقات محققان نشان داد که مصرف همزمان تخم مرغ خوب پخته شده همراه با سبزیجات می تواند سبب افزایش جذب کاروتنوئیدها شود.

فواید مصرف همزمان تخم مرغ با سبزیجات

تخم مرغ یکی از مواد غذایی پرخاصیت است که توصیه های زیادی برای مصرف آن وجود دارد . یکی از راههایی که میتواند به افزایش خواص تخم مرغ کمک کند مصرف همزمان تخم مرغ پخته شده با سبزیجات است که این کار موجب افزایش جذب کاروتنوئیدها میشود.

افزایش جذب کاروتنوئیدها با مصرف همزمان تخم مرغ با سبزیجات

پژوهش های جدید نشان می دهد خوردن همزمان تخم مرغ خوب پخته شده همراه با سبزیجات می تواند سبب افزایش جذب کاروتنوئیدها شود.

واین کمپل سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پوردو ایالت ایندیانا، به ارزیابی تاثیرات مصرف تخم مرغ در جذب کاروتنوئید از طریق سالاد مخلوط سبزیجات خام پرداخت.
 تخم مرغ

خوردن تخم مرغ با سبزیجات برای بدن مفید است

در این مطالعه به 16 مرد جوان سالم، سه نوع سالاد داده شد:یک سالاد بدون تخم مرغ، یک سالاد همراه با 1.5 عدد تخم مرغ کامل، و سالاد دیگری با 3 تخم مرغ کامل.

مردانی که بیشترین تعداد تخم مرغ به همراه سالاد محتوی گوجه، هویج حلقه شده، اسفناج های کوچک و کاهو خورده بودند، میزان جذب کاروتنوئیدشان 3 تا 9 برابر افزایش یافته بود.

به گفته وی این تاثیر بسیار قابل توجه است. کاروتنوئیدهای موجود در این سالاد شامل بتاکاروتن، آلفاکاروتن، لیکوپن، لوتین و زآگزانتین بودند که البته دو کاروتنوئید آخر در زرده تخم مرغ هم وجود دارند.

این تحقیق یک گام فراتر از مطالعه این تیم در مورد افزودن برخی روغن های خاص به ترکیب سبزیجات خام در جهت افزایش جذب کاروتنوئیدهاست.

مصرف همزمان تخم مرغ با سبزیجات مفید است یا مضر؟!

مصرف همزمان تخم مرغ با سبزیجات مفید است یا مضر؟!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از دکتر سلام / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف