نمناک بهداشت و سلامتتغذیه چرا مصرف هم زمان خریزه و عسل ممنوع ؟
خريزه و عسل ، تغذیه در طب سنتی
متخصص طب سنتی گفت: در کتاب های طب سنتی مصرف همزمان دو خوراکی با طبع گرم، سرد مثل چرا خریزه و عسل خوراکی های نفاخ و مواد مرطوب با یکدیگر و به فاصله نزدیک از هم منع شده است
بازدید : 3,901 نفر

مصرف هم زمان خریزه و عسل از نظر طب سنتی

طب سنتی مصرف همزمان دو خوراکی با طبع سرد، را سبب تولید بلغم و مشکلات گوارشی می داند. به همین دلیل خوردن سرکه با برنج (ترشیجات بعد از برنج)، ماست با ترب و ماهی، گوشت مرغ با ماست و ماهی، شیر با گوشت مرغ و ماهی را مضر می داند.
همچنین در طب سنتی آمده خوردن آب سرد بلافاصله بعد از نان گرم سبب ایجاد عفونت در بدن می شود همچنین طب سنتی می گوید حل کردن عسل در آب جوشی که از 60 درجه بالا باشد سبب تولید ماده شیمیایی مضر برای بدن می شود اما در طب رایج به چنین موضوعی اشاره نشده است.
در طب سنتی مصرف همزمان خوراکی های سرد سبب پیسی می شود البته باید گفت هیچ مطالعه بالینی برای تأیید این موضوع انجام نشده است.
همچنین در این طب آمده از مصرف غذای شیرین (خربزه) بعد از غذای غلیظ، بی هضم (گوشت) خودداری کنید زیرا باعث می شود این غذا در بدن به صورت فاسد در آید و نفخ معده و عوارض گوارشی را در پی داشته باشد.
همچنین مصرف همزمان غذاهای نفاخی همچون آش سوپ را مضر دانست.

خریزه و عسل

مصرف خریزه و عسل

این سخن را که عده ای می گویند مصرف همزمان پنیر و بادام مضر است را غلط دانست و می گوید:مصرف پنیر با گردو، بادام یا پسته منفعت دارد.
مصرف انار بعد از حلیم گندم یا بعد از کله گوسفند به دلیل اینکه هر دو مرطوب هستند سبب می شود چربی خون در بدن به شدت افزایش یابد.
بالا رفتن صفرا، حساسیت، آلرژی پوستی و خارش را به دلیل مصرف همزمان دو خوراکی گرم دانست و گفت:موادی همچون مویز و عسل با هم مصرف نشود.
طب سنتی مصرف خربزه و عسل را سبب ورم روده دانست و گفت:تمامی این موارد در طب سنتی آمده است اما اینکه یکبار خوردن آنها یا مصرف چند باره فرد را به این بیماری دچار می کند بستگی به طبع و وضعیت گوارش فرد دارد.

چرا مصرف هم زمان خریزه و عسل ممنوع ؟

چرا مصرف هم زمان خریزه و عسل ممنوع ؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 17
برگرفته از سلامت نیوز-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 13 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف