نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت مصرف چربی های مفید در پیشگیری از التهابات درونی بدن
چربی های مفید ، چربی های مفید کدامند
چربی های مفیدو انواع اسیدهای چرب مثل اسید چرب امگا 3 که روغن ماهی، مغز گردو و ماهی و اسید چرب امگا 9 که روغن زیتون اصلی آن است بدن رادر برابرشاخص های التهابی مقاوم می کنند.

ضرورت مصرف چربی های مفید درپیشگیری از التهابات درونی بدن

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:اصلاح رفتار غذایی مهمترین عامل برای پیشگیری از التهابات درونی بدن است. موارد مختلفی از جمله تغذیه و نوع رژیم غذایی در بروز التهابات درون بدن که زمینه ساز بسیاری از بیماری های مزمن مثل دیابت، سرطان و بیماری های قلبی عروقی هستند، تاثیر دارد.

 
وی با اشاره به ضرورت مصرف چربی های مفید، بیان کرد:برخی از انواع اسیدهای چرب مثل اسید چرب امگا 3 که روغن ماهی، مغز گردو و ماهی منابع آن بوده و اسید چرب امگا 9 که روغن زیتون اصلی آن است علاوه بر اینها ویتامین های انتی اکسیدانی مثل ویتامین های E و C که در برابر بروز شاخص های التهابی بدن را مقاوم می کنند. باید در رژیم غذایی فرد استفاده شود.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:مصرف اسیدهای چرب اشباع و ترانس که به میزان زیادی در روغن های جامد و روغن های حیوانی وجود دارند، موجب اضافه وزن شده و یکی از عوامل خطر در بروز التهابات محسوب می شود.
 
وی مصرف مواد مضر را موجب مقاوم شدن بدن به انسولین و در نتیجه بروز بیماری های قندخون، فشار خون و غیره دانست و افزود:اصلاح رفتار غذایی به عنوان مهمترین عامل نقش کلیدی در جلوگیری از بروز التهابات و سپس بیماری های مزمن دارد .
 
چربی های مفید

چربی های مفید

 
تاکید بر جلوگیری از افزایش وزن به ویژه چاقی شکمی، گنجاندن غذاهایی با نقش آنتی اکسیدانی در رژیم غذایی مثل سبزیجات، میوه جات، استفاده از روغن های امگا 3 و امگا 9 ،کنترل برخی عوامل محیطی هم چون کنترل استرس و فشار های روحی و داشتن فعالیت فیزیکی مناسب برای جلوگیری از چاقی، تا حد زیادی از بروز التهابات و بیماری ها جلوگیری می کنند.
 
وی یادآور شد:متاسفانه فرد تا مرحله حاد هریک از بیماری های ذکر شده و عدم بروز علائم متوجه التهابات درونی برای مراجعه به پزشک نمی شود و از همین رو تاکید پزشکان همواره حرکت در مسیر پیشگیری و اصلاح عادات نادرست غذایی و سبک زندگی است.

مصرف چربی های مفید در پیشگیری از التهابات درونی بدن

مصرف چربی های مفید در پیشگیری از التهابات درونی بدن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبر نگاران-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف