نمناک بهداشت و سلامتتغذیه تأثیر مصرف گوشت قرمز در پیشروی امراض کلیوی
مصرف گوشت قرمز ، گوشت قرمز
مصرف گوشت قرمز در پیشروی امراض کلیوی و شدت یافتن آن ها در مبتلایان به بیماری های کلیوی تاثیرگذار هستند.

پیامد مصرف گوشت قرمز برای مبتلایان به بیماری کلیوی

کاهش مصرف پروتئین برای کم کردن سرعت پیشرفت ESRD، به بیماران مبتلا به CKD توصیه می شود. با این حال، نقش منابع پروتئینی مختلف در ابتلا به ESRD هنوز به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته است. بیماران کلیوی و مصرف گوشت قرمز , مبتلایان به مشکلات کلیوی بهتر است در زمینه مصرف گوشت قرمز محتاط باشند. طی بررسی های مختلف در این زمینه پژوهشگران به نتایج جالبی در این زمینه دست یافتند. بهتر است بدانید این دسته از مواد غذایی در پیشروی امراض کلیوی و شدت یافتن آن ها در مبتلایان تاثیرگذار هستند.

محققان در یکی از مطالعات اخیر، تاثیر طولانی مدت مصرف گوشت قرمز را بر روی سلامت کلیه ها مورد بررسی قرار دادند. یافته های آنان، توصیه های فعلی درباره احتیاط در مصرف گوشت قرمز و حفظ سلامت کلیه، این عضو حیاتی بدن، را تصدیق کرد. تعداد افرادی که به بیماری مزمن کلیوی (CKD) مبتلا می شوند، در حال افزایش است.

 

 مصرف گوشت قرمز

عوارض مصرف گوشت قرمز در مبتلایان به بیماری کلیوی

امروزه در سرتاسر جهان، حدود 500 میلیون نفر به این بیماری مبتلا هستند. بسیاری از بیماران مبتلا به CKD در شرایط ابتلا به مرحله انتهایی بیماری کلیه (ESRDD) قرار دارند. این وضعیت خطرناک قطعا به دیالیز کلیه یا پیوند آن نیاز دارد. در حال حاضر کاهش مصرف پروتئین برای کم کردن سرعت پیشرفت ESRD، به بیماران مبتلا به CKD توصیه می شود. با این حال، نقش منابع پروتئینی مختلف در ابتلا به ESRD هنوز به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته است.

محققان در این مطالعه، اطلاعات مربوط به بیش از 63 هزار نفر از بزرگ سالان را بررسی کردند که در گروه سنی 45 تا 74 سال قرار داشتند. آنان در ادامه، این اطلاعات را با سوابق بیماران مبتلا به ESRD مقایسه کردند تا نقش منابع پروتئینی مختلف را بر روی سلامت کلیه ها مورد ارزیابی قرار دهند. وضعیت هر کدام از این بیماران به طور متوسط حدود 15.5 سال پیگیری شد و در طول این مدت، 951 مورد ابتلا به ESRD به ثبت رسید.

نتایج نهایی به محققان نشان داد که مصرف گوشت قرمز با افزایش خطر ابتلا به ESRD مرتبط است اما به دوز مصرفی بستگی دارد. این افزایش خطر در افرادی که بیشترین مقدار گوشت قرمز را مصرف کرده بودند،40 درصد بیشتر از کسانی بود که کمترین مصرف گوشت قرمز را داشتند.

تأثیر مصرف گوشت قرمز در پیشروی امراض کلیوی

تأثیر مصرف گوشت قرمز در پیشروی امراض کلیوی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از اقتصاد نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف