نمناک اخبارپزشکی و سلامت آیا گوشت های بسته بندی فروشگاه ها خطرناک هستند؟
گوشت ، تب کریمه کنگو
استفاده سریع از گوشت های تازه ذبح شده ،امکان ابتلا به تب کریمه کنگو را افزایش می دهد. از این رو به مردم توصیه می شود گوشت های تازه ذبح شده را حتما بعد از 24 ساعت نگهداری در یخچال، تیکه کرده و استفاده کنند.
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396
بازدید : 3,182 نفر

گوشت بسته بندی فروشگاه ها بهتر است یا گوشت های تازه؟

معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت گفت:استفاده از گوشت های تازه ذبح شده، امکان ابتلا به تب کریمه را افزایش می دهد.

وی در ادامه خبر چند روز گذشته مبنی بر ابتلای تعدادی از کارگران کشتارگاه زاهدان به تب کریمه، گفت:براساس پیگیری های انجام شده،13 نفر از کارگران کشتارگاه زاهدان به تب کنگو مبتلا شدند که بلافاصله کار درمانی آنها آعاز شد.

کارگرانی که هنگام ذبح به تب مبتلا شدند، تحت درمان قرار گرفته و پس از بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شدند. در حال حاضر بیماری کنترل شده و خطری مردم را تهدید نمی کند.

معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت افزود:تب کریمه کنگو، بیماری است که از طریق ذبح دام به انسان منتقل شده و در کشتارگاه ها شایع و قصاب ها و کارگران کشتارگاه ها را تهدید می کند.

گوشت

گوشت های بسته بندی شده

ایشان همچنان در مورد علائم این بیماری گفت:این بیماری با علائم تب شدید،بدن درد ،کوفتگی ، ضعف ،سردرد ،درد شدید عضلات در بدن بروز می کند.

معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت خاطر نشان کرد:استفاده سریع از گوشت های تازه ذبح شده ، امکان ابتلا به تب کریمه کنگو را افزایش می دهد. به مردم توصیه می کنیم گوشت های تازه ذبح شده را حتما بعد از 24 ساعت نگهداری در یخچال، تیکه کرده و استفاده کنند.

وی در پایان گفت:در خصوص گوشت های بسته بندی شده در فروشگاه ها، مشکلی وجود ندارد و در صورت آلودگی احتمالی گوشت ها به تب کریمه، با گذشت 6 ساعت، بیماری از بین می رود.

تب کریمه کنگو بیماری مشترک دام و انسان است که به علت ارتباط انسان با دام آلوده منتقل می شود.

آیا گوشت های بسته بندی فروشگاه ها خطرناک هستند؟

آیا گوشت های بسته بندی فروشگاه ها خطرناک هستند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از سلامت نیوز-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف