نمناک بهداشت و سلامتدهان و دندان مضرات خلال دندان که باید همین امروز بدانید
مضرات خلال دندان ، خطرات استفاده از خلال دندان
متاسفانه عادتی که اغلب در بین افراد دیده می شود استفاده از خلال دندان بعد از غذا و یا در طول روز برای تمیز کردن دندان هاست بدن انکه از مضرات خلال دندان مطلع باشند.

عللی که نباید از خلال دندان استفاده کرد

خلال دندان به دندان و لثه آسیب می زند.لحظاتی وجود دارد که وقتی چیزی می خورید بین دندان هایتان گیر می کند و تلاش می کنید آن را بیرون بیاورید ، در این مواقع بعضی افراد از خلال دندان استفاده می کنند.

کارشناسان بر این باورند که استفاده از خلال دندان خوب نیست چون خلال دندان های امروزی بیشتر از چوب و پلاستیک هستندکه ممکن است در وهله ی اول خوب باشد اما بعدا باعث آسیب دندان ها می شود.

چرا نباید از خلال دندان استفاده کنیم و مضرات خلال دندان چیست؟

1. باعث پوسیدگی دندان می شود: وقتی خلال را بین دندان ها نگه می دارید که غذاها را خارج کنید، باعث پوسیدگی و خونریزی میشود. اگر این کار را برای طولانی مدت انجام دهید باعث خرابی کل دندانها می شود.

مضرات خلال دندان

مضرات استفاده از خلال دندان

2. باعث بیماری لثه می شود: یک بار استفاده از خلال دندان خوب است اما استفاده مکرر نه تنها روی دندان ها، بلکه روی لثه نیز تاثیر می گذارد.

3. فاصله بین دندان ها را زیاد می کند: وقتی مکرر از خلال دندان استفاده کنید فاصله بین دندان ها به وجود می آید، این فاصله شانس اینکه غذا بیشتر داخل دندان ها گیر کند را بالا می برد و باعث کرم خوردگی دندان می شود.

4. مینای دندان را خراب می کند : وقتی از خلال دندان استفاده می کنید، در این مرحله تمایل دارید خلال دندان را بجوید که آن از چوب یا پلاستیک درست شده است و این باعث آسیب به مینای دندان می شود.

5. به ریشه ی دندان آسیب میزند: استفاده مکرر از خلال دندان نه تنها به لثه آسیب می زند بلکه وقتی لثه از جای اولیه حرکت می کند در واقع لثه شل می شود و باعث آسیب به ریشه دندان می شود که در برخی موارد با درد همراه است.

6. باعث خرابی روکش دندان می شود: در نتیجه استفاده مکرر از خلال دندان، روکش مصنوعی که برای حفاظت از دندان کرم خورده استفاده شده آسیب می بیند.

7. باعث بوی بد دهان می شود: خلال دندان معمولا برای بیرون آوردن غذا استفاده می شود اما اگر این غذا برای مدتی داخل دندان مانده باشد بوی بدی ایجاد می کند.

مضرات خلال دندان که باید همین امروز بدانید

مضرات خلال دندان که باید همین امروز بدانید
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف