نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت مضرات دوش آب سرد در پاییز
مضرات دوش آب سرد ، سرما خوردگی
مضرات دوش آب سرد در فصل پاییز مستقیما مربوط به ایجاد بستر ابتلا به سرما خوردگی های مکرر به خصوص در کودکان است که باید ها و نباید های در این رابطه وجود دارد که در ادامه می خوانید.
بازدید : 14,251 نفر

دوش آب سرد و مضرات  آن در پاییز

مضرات دوش آب سرد در فصل پاییز مستقیما مربوط به ایجاد بستر ابتلا به سرما خوردگی های مکرر به خصوص در کودکان است که باید ها و نباید های در این رابطه وجود دارد که در این بخش شما را با انها بیشتر آشنا می کنیم.

بر اساس نظر یک کارشناس طب سنتی ریختن آب سرد بر سر و دوش آب سرد در پاییز مضر است و موجب بروز نزله (ترشحات پشت حلق) و زکام (سرماخوردگی) می شود؛ راهکارهای پیشگیری از سرماخوردگی در کودکان را تشریح کرد.

سرما خوردگی مکرر کودکان 

عوارض دوش آب سرد در پاییز  

 
 
در رابطه با برخی تدابیر پیشگیری کننده از سرماخوردگی  باید گفت :فصول مختلف سال دارای مزاج های مختلف است که رعایت تدابیر مربوط به فصول سال از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند.
فصل پاییز دارای مزاج سرد و خشک است و بروز بیماری های اعصاب مانند افسردگی، سیاتیک و بواسیر افزایش پیدا می کند که پرهیز از مصرف غذاهای سرد و خشک در این فصل ضروری است.
 ریختن آب سرد بر سر، دوش آب سرد در پاییز مضر است و موجب بروز نزله (ترشحات پشت حلق) و زکام (سرماخوردگی) می شود.
 آب حمام در فصل پاییز نباید بسیار گرم باشد چرا که آب بسیار گرم، خشک کننده بدن و تحریک کننده مواد است و آب سرد نیز خشک کننده بدن و مسدود کننده منافذ و مانع تبخیر و تحلیل مواد می شود که هر دو مورد موجب بروز بیماری می شود. بنابراین استفاده از آب ولرم در حمام در فصل پاییز بسیار مناسب است.
 در فصل پاییز و زمستان که ریزش مواد رطوبی از سر زیاد است، بروز بیماری های ریوی افزایش پیدا می کند و باید گفت که به طور کلی به طور کلی هوای سرد برای ریه ها ضرر دارد و پوشاندن سینه و ریه مخصوصا در هوای سرد خود مانع بروز بیماری های ریوی می شود.

 

مضرات دوش آب سرد در پاییز

مضرات دوش آب سرد در پاییز
:
امتیاز : 3.4 تعداد رای : 16
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 5
نظر کاربران
سرفه خشک که بازدم سخ

سرفه خشک که بازدم سخ

سرفه های خشک که باعث استفراغ شده وبازدم خیلی سخته لطف من را راهنمایی کنید

پاسخ دادن 0 3
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف