نمناک اخباراقتصاد از سقف معافیت مالیاتی حقوق تا قیمت بنزین در سال 96
معافیت مالیاتی ، مالیات
بر اساس لایحه بودجه سال آینده سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیات های مستقیم یک میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است.
تاریخ انتشار : 14 آذر 1395

قانون جدید معافیت مالیاتی و تغییر قیمت بنزین

بر اساس لایحه بودجه سال آینده سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیات های مستقیم یک میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است. طبق لایحه بودجه سال 1396 که دولت به مجلس پیشنهاد کرده است. سقف معافیت مالیاتی حقوق در سال آینده 18 میلیون تومان در سال تعیین شده است که این میزان حدود یک میلیون و 500 هزار تومان در ماه است.

در بند الف تبصره شش لایحه بودجه سال 1396 آمده است:سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیات های مستقیم مصوب سوم اسفند 1366 و اصلاحات بعدی آن در سال 1396 مبلغ 18 میلیون تومان در سال تعیین می شود.

معافیت مالیاتی

حقوق بگیران زیر 1.5 میلیون تومان از مالیات معاف شدند

گفتنی است حقوق های بیش از 1.5 میلیون تومان تا سقف هفت برابر، از مابه التفاوت سقف تا همین رقم، باید 10 درصد مالیات پرداخت کرده و نرخ مالیات حقوق های بیش از 7 برابر هم 20 درصد خواهد بود. 

 

احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده

 

 بر اساس لایحه بودجه 1396، احتمال افزایش پنج درصدی نرخ بنزین و سایر فرآورده های نفتی در سال آینده وجود دارد.

در بند (د) تبصره یک لایحه بودجه آمده است که وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذیربط مکلف است نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده های نفتی و تأمین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاه ها و زیرساختهای تأمین، ذخیره سازی و توزیع فرآورده اقدام کند و منابع مورد نیاز را از محل افزایش پنج درصد به قیمت هر لیتر فرآوردهای نفتی شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره، گاز مایع و سوخت هواپیما تأمین و پس از واریز به خزانه داری کل کشور تا سقف 15 هزار ریال به مصرف برساند. این منابع جزو درآمد شرکت محسوب نمی شود و مشمول مالیات بر نرخ صفر است.

 معافیت مالیاتی

تغییر قیمت بنزین در سال جدید

مهدی امید معینی - مشاور موسسه مطالعات بین المللی انرژی - در این مورد گفت:احتمال افزایش قیمت بنزین و سایر فرآورده های نفتی در بند مذکور در سال آینده وجود دارد مگر اینکه اعلام شود نیازی به نوسازی در بخش های مربوطه وجود ندارد.

به گفته وی، پنج درصد رقم بزرگی نیست که در طول سال به قیمت فرآورده ها اضافه شود و ممکن است این افزایش قیمت به صورت یکجا صورت گیرد. برای مثال اگر بنزین لیتری هزار تومان باشد شش درصد آن 50 تومان خواهد بود.

بر اساس این گزارش، بند مذکور در لایحه بودجه سال 1395 نیز وجود داشته و تفاوتی نکرده است.

 

از سقف معافیت مالیاتی حقوق تا قیمت بنزین در سال 96

از سقف معافیت مالیاتی حقوق تا قیمت بنزین در سال 96
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 4
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف