نمناک اخبارسیاست اعدام برای معاون ابوبکر البغدادی سرکرده داعش
معاون سرکرده داعش ، معاون ابوبکر البغدادی
دادگاهی در عراق اسماعیل سلمان العیثاوی معاون سرکرده داعش را به اعدام محکوم کرد.
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1397

حکم اعدام برای معاون سرکرده داعش

ایسنا:دادگاهی در عراق معاون سرکرده گروه تروریستی داعش را که پیش از این در ترکیه دستگیر و به بغداد تحویل داده شده بود، به اعدام محکوم کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی قوه قضاییه عراق گفت:دادگاه جنایی بغداد یکی از رهبران ارشد گروه داعش را که معاون ابوبکر البغدادی بود، به مجازات اعدام با طناب دار محکوم کرده است. 

مقامات عراقی در ماه فوریه اعلام کردند که این عضو ارشد گروه تروریستی به نام اسماعیل سلمان العیثاوی در ترکیه بازداشت و به عراق تحویل داده شده است. پس از سقوط خلافت خودخوانده این گروه او ابتدا از عراق به سوریه و از آنجا به ترکیه گریخته بود. 

در آن زمان یک مقام ارشد عراقی به خبرگزاری فرانسه گفت که او در نتیجه همکاری نهادهای امنیتی عراق، ترکیه و آمریکا بازداشت شده است. او افزود، بازداشت او پس از آن صورت گرفت که یک واحد امنیتی عراق که در تعقیب اعضای گروه داعش بود، توانست در سطوح عالی این گروه رخنه کند. 

العیثاوی که اهل شهر رمادی عراق است به داشتن مسئولیت های مهم در این گروه از جمله «وزیر امور دینی» متهم شده بود. 

او که عضو شورای داعش است، از جمله متهم بود که در درون تشکیلات داعش مسئول برنامه آموزشی و معرفی کادرهای برجسته این سازمان، مسئول کمیته تعیین «والیان» و «اُمرای دیوان های» داعش، وزیر «صدور فتوا» و عضو شورای داعش و معاون «ابوبکر البغدادی» بوده است.

انتهای پیام/م

اعدام برای معاون ابوبکر البغدادی سرکرده داعش

اعدام برای معاون ابوبکر البغدادی سرکرده داعش
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف