نمناک اخباراقتصاد مدل خودروهایی که نیاز به معاینه فنی ندارند
معاینه فنی ، معاینه فنی خودرو
مدل خودروهایی که نیاز به معاینه فنی ندارند توسط رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تشریح شد.
تاریخ انتشار : 2 مهر 1395

چه خودروهایی نیاز به معاینه فنی ندارند

سرهنگ مراد مرادی با اشاره به مراجعه شهروندان به مراکز معاینه فنی در پی اجرای LEZ اظهار کرد:همانطور که پیش از این نیز اطلاع رسانی شده بود، این طرح از ابتدای مهرماه آغاز شده و بر اساس آن خودروهای فاقد معاینه فنی اجازه ورود به محدوده طرح زوج و فرد را ندارند و در صورتی که وارد این محدوده شوند توسط دوربین ها جریمه خواهند شد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره خودروهایی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند، گفت:بر اساس گزارش های دریافتی، برخی از رانندگان و مالکان خودروها به دلیل عدم اطلاع از قوانین مربوط به معاینه فنی به این مراکز مراجعه کردند. در حالیکه نیازی به مراجعه به این مراکز به دلیل مدل و سال تولید خودرویشان وجود ندارد.

مرادی درباره خودروهایی که نیازمند دریافت معاینه فنی نیستند، گفت:برابر قانون خودروهایی که پنج سال یا کمتر از تولیدشان گذشته باشد، نیازی به دریافت معاینه فنی ندارند و بر این اساس تمامی خودروهای تولیدی سال های 95، 94، 93، 92 و 91 نیاز به دریافت برگه معاینه فنی ندارند.

مرادی افزود:خودروهای وارداتی نیز که سال تولید آنها مربوط به 2012 و پس از آن است، نیازی به دریافت برگه معاینه فنی ندارند. از مالکان این خودروها می خواهیم که با توجه به ازدحام موجود در مراکز معاینه فنی از مراجعه به مراکز خودداری کنند.

به گفته وی، این قانون برای کلیه وسایل نقلیه بوده و مصوب مجلس شورای اسلامی است.

وی اضافه کرد:خودروهای فاقد برگه معاینه فنی برابر قانون 500 هزار ریال جریمه خواهند شد.

مدل خودروهایی که نیاز به معاینه فنی ندارند

مدل خودروهایی که نیاز به معاینه فنی ندارند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 111
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 100 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف