نمناک سرگرمیدیدنی ها جزئیات مرگ نوجوان معتاد به اینترنت
معتاد به اینترنت ، نوجوان و اعتیاد به اینترنت
نوجوان چینی که معتاد به اینترنت بود فوت کرده است اما نکته قابل توجه اینجاست که هنگامیکه او به بیمارستان منتقل شد بدن او پر از زخم و جراحت بود.

واکنش مردم به مرگ نوجوان معتاد به اینترنت

حادثه اخیر در اوایل ماه جاری در استان آنهوی رخ داد و با آن که علت مرگ هنوز مشخص نشده، گزارش شده که هنگامی که این نوجوان به بیمارستان منتقل شد بدن او پر از زخم و جراحت بود.

مرگ این نوجوان در حالی رخ داد که بدرفتاری ها در اردوگاه‎های انضباطی در سراسر چین، تاکنون بارها در رسانه های دولتی این کشور گزارش شده است.

بسیاری از این مراکز برای دادن تمرینات سخت نظامی و تنبیه‎ های جسمی و روحی برای بازگرداندن نظم به زندگی نوجوانان معتاد مورد انتقاد قرار گرفته ‎اند.

خانم لیو، مادر این نوجوان به رسانه‎ها گفت که وقتی او و شوهرش متوجه شدند پسرشان به اعتیاد جدی اینترنتی دچار شده تصمیم گرفتند او را به یکی از مراکز در شهر فویانگ بفرستند.

این مرکز ادعا می‎کند که با ترکیبی از روش‎های روان درمانی و ورزش به بازپروری نوجوانان معتاد می پردازد.

 

معتاد به اینترنت

 واکنش مردم چین به مرگ یک نوجوان

 

خانم لیو پسر خود را روز سه اوت ( یازده روز پیش) به این مرکز برد و دو روز بعد به او اطلاع دادند که به بیمارستان منتقل شده و همان جا جان داده است.

او توانست پیکر پسرش را در سردخانه ببیند. پزشکانی که پسر را معاینه کردند، به او گفتند که تعداد جراحات بدنش به بیش از 20 عدد می رسید و چندین جراحت داخلی هم داشت.

رسانه‎های دولتی اعلام کردند که تحقیقات قضایی درباره علت وقوع این حادثه آغاز شده است. طبق گزارش‎ها این مرکز تعطیل شده و رئیس و 4 نفر از مربیان آن بازداشت شده اند.

در پی وقوع این حادثه بسیاری از رسانه‎ها ضمن تاکید بر لزوم نظارت بیشتر بر این مراکز، نحوه تعلیم و تربیت والدین را نیز مورد انتقاد قرار دادند.

سردبیر یک نشریه اینترنتی نوشته است که "در نهایت این موضوع به فقدان تربیت خانوادگی برمی گردد."

سرمقاله روزنامه مینگ گوانگ نیز ضمن اشاره به این مسئله نوشته است "بعضی از والدین وقتی با این مشکل مواجه می‎شوند، مسئولیت خود برای تربیت و آگاهی دادن به نوجوانان را نادیده گرفته و از شخص سوم برای رفع این معضل کمک می‎گیرند."

از سال 2014 در چین مراکزی که برای ترک اعتیاد به اینترنت بود مورد توجه قرار گرفت. دلیل این توجه، افرایش تعداد نوجوانانی بود که از بی خوابی و افسردگی رنج می بردند.

 

 معتاد به اینترنت

 واکنش مردم چین به مرگ یک نوجوان

 بعضی از آنها دولتی هستند و در بیمارستان‎ها اداره می شوند، اما مراکز خصوصی نیز به طور روز افزون در سراسر چین تاسیس می‎شوند.

این مراکز با وجود همه انتقادها و گزارش‎هایی حاکی از ضرب و شتم، استفاده از روش های شوک الکتریکی و حوادث جنجال برانگیز در سال‎های اخیر باز هم مورد استفاده قرار می‎گیرند.

پارسال مادری به دست دخترش کشته شد زیرا او را برخلاف میلش به یکی از این اردوگاه‎ها فرستاد. این دختر ادعا می کرد که در این مرکز مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

جزئیات مرگ نوجوان معتاد به اینترنت

جزئیات مرگ نوجوان معتاد به اینترنت
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از ایران آنلاین/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف