نمناک سبک زندگیکودک چطور از کودکی که آزرده ایم معذرت خواهی کنیم؟
معذرت خواهی ، عذرخواهی
بسیاری از پدر و مادرها معذرت خواهی کردن از کودک را بلد نیستند و آن را نشانه ضعف خود میدانند اما باید از کودکی که آزرده اید معذرت خواهی کنید.

معذرت خواهی از کودک

 وقتی فرزندتان را آزرده خاطر میسازید بهتر است از وی پوزش بطلبید و این رفتار را به وی بیاموزید سعی کنید وی را تحقیر و سرزنش نکنید و در اینصورت از او معذرت خواهی کنید.

معذرت خواهی

نحوه معذرت خواهی از کودک

خوب است بدانید که می توانید به خاطر کاری که خودتان انجام داده اید یا واکنشی که نسبت به رفتار کودک داشته اید، از او عذرخواهی کنید، بدون این که رفتار نادرست کودک را مورد پذیرش قرار دهید و یا از آن چشم پوشی کنید. با این روش، کودک متوجه می شود که شما قصد نادیده گرفتن قوانین را ندارید و نه تنها شما نفوذ و قدرت خود را در محیط خانه از دست نمی دهید، بلکه الگوی خوبی برای فرزندتان شده و او را تشویق می کنید تا در صورت انجام کار اشتباه، عذرخواهی کند.
اگر نشان بدهید که قدرت اعتراف به اشتباهات و پذیرفتن عواقب ناشی از آن را دارید، کودک نیز می آموزد که چنین قدرتی را در خودش ایجاد کند و مهم تر از آن، نتیجه ای است که شما از آن اشتباه می گیرید. می توانید با فکر کردن در مورد آن، رفتارتان را اصلاح کنید تا کودک هم با مشاهده شما، این شیوه رفتاری را یاد بگیرید.
 
عذرخواهی فرصتی به وجود می آورد تا هر دو طرف یکدیگر را ببخشند و معنای بخشش را تجربه کنند. اگر کودکان یاد بگیرند که در محیط خانواده، قادر به عذرخواهی و بخشش باشند، و در عین حال عواقب کارشان را بپذیرند، بعدها در روابط اجتماعی خود موفق تر و موثرتر عمل خواهند کرد.
 
شیوه های گوناگونی برای اذعان به اشتباه و معذرت خواهی از کودک وجود دارد که از میان آنها می توان به عذرخواهی با کلمات، انجام دادن کاری برای کودک و یا هدیه دادن به او اشاره کرد. شما می توانید با توجه به شرایطی که دارید، یکی از این سه راه را انتخاب کنید تا دلخوری کودک را برطرف کنید. 

چطور از کودکی که آزرده ایم معذرت خواهی کنیم؟

چطور از کودکی که آزرده ایم معذرت خواهی کنیم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از نی نی بان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف