نمناک اخبارجامعه برای معلم متخلف کرمانی چه تصمیمی گرفته شد؟
معلم کرمانی ، آماده به خدمت
معلم متخلف کرمانی که باعث فرو رفتن مداد در سر دانش آموز شده بود با دستور وزیر آموزش و پرورش آماده به خدمت شد.
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395

معلم متخلف کرمانی آماده به خدمت شد

در پی وقوع تنبیه بدنی دانش آموز کرمانی در چند روز گذشته توسط معلم، با دستور وزیر آموزش و پرورش، معلم کرمانی «آماده به خدمت» شد و پرونده او به هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری جهت بررسی ارجاع شد.

چند روز پیش خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه، تنبیه یک معلم در رودبار کرمان باعث شد مداد به سر دانش آموز فرو برود؛ این دانش آموز بلافاصله به مرکز درمانی منتقل شده و مداد از سر وی خارج شد.

آماده به خدمت

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد:
 
 
در خصوص ارتکاب تخلف تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان استان کرمان و با پیگیری های به عمل آمده و نظر به آثار سوء اجتماعی و اداری ناشی از عمل معلم و به لحاظ تضرر معنوی و آسیب به سرمایه اجتماعی جامعه فرهیخته فرهنگیان و نظام تعلیم و تربیت، در راستای اعمال ماده 13 قانون رسیدگی به تخلفات اداری، با دستور فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، معلم متخلف کرمانی آماده به خدمت شد.


بر این اساس، پرونده اتهامی معلم مورد نظر جهت بررسی و صدور حکم در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش تحت رسیدگی است و به محض اتمام مراحل قانونی و صدور رأی نتیجه به اطلاع عموم خواهد رسید.

از آنجایی که تنبیه بدنی آثار سوئی در بر دارد و از آسیب هایی است که بهداشت روانی دانش آموز را در فرایند یاددهی ـ یادگیری دچار اخلال می کند، بنابراین هرگونه تنبیه بدنی بر اساس قوانین و مقررات نظام آموزش و پرورش ممنوع است.

در واژه نامه تخصصی آموزش و پرورش در خصوص واژه «آماده به خدمت» آمده است:منظور از آماده به خدمت این است که در حال حاضر کارمند هیچ پُست سازمانی به عهده ندارد و در انتظار ارجاع به یک اداره یا سازمان و اختصاص پُست سازمانی است.

برای معلم متخلف کرمانی چه تصمیمی گرفته شد؟

برای معلم متخلف کرمانی چه تصمیمی گرفته شد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از فارس -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف