نمناک دنیای مدگوناگون معماری ساختمانی که رنگ عوض می کند + تصاویر
معماری ساختمان ، معماری ساختمان+عکس
یک گروه ساختمان سازی به نام "کراون در واترلو" اقدام به معماری و ساخت ساختمانی کرده اند که قابلیت تغییر رنگ دارد.
بازدید : 6,207 نفر

معماری ساختمان عجیب که قابلیت تغییر رنگ دارد

یک شرکت ساختمان سازی محلی به نام گروه کراون در واترلو ساخت که پیش از این، منطقه ای صنعتی بود که گفته می شد در حال تبدیل شدن به منطقه ای مسکونی است.  این ساختمان دارای نوزده پنجره است که به شکل مثلث هایی از دل نمای ساختمان بیرون آمده اند و به سمت شمال شهر نما داده شده اند.پنجره های مثلثی این ساختمان بسته به زاویه دید شما، قرمز یا زرد به نظر می آیند. این ساختمان توسط اتحادیه طراحی MHN در سیدنی استرالیا ساخته شده است.این پنجره ها در یک سمت قرمز و در سمت دیگر زرد رنگ آمیزی شده اند که یعنی بسته به آنکه از کدام زاویه به ساختمان نگاه می کنید، نمای این ساختمان زرد یا قرمز خواهد شد. معماران این مجموعه می گویند:«این بخش ها از بیرون رنگ شده اند و لذا وقتی از سمت غرب به ساختمان نزدیک می شوید، رنگ غالب قرمز خواهد بود و وقتی از سمت شرق به آن نزدیک می شوید، رنگ غالب زرد خواهد بود. نتیجه آنکه برداشت شما از رنگ ساختمان، هماهنگ با حرکت تان در عرضه آن، عوض می شود که دینامیک ترکیب رسمی این ساختمان نیز آن را تقویت می کند.»

ساختمان عجیب

ساختمان عجیب که تغییر رنگ می دهد

شکل این ساختمان به گونه ای ست که ارتفاع آن با رفتن به سمت عقب کاهش پیدا می کند و لذا در قسمت جلوی ساختمان ده طبقه است اما در انتهای ساختمان، هفت طبقه خواهد بود.
پلان ساختمان

پلان ساختمان که تغییر رنگ می دهد

 
معماران این ساختمان می گویند:«ساختمان وایکینگ، که توسط شرکت کراون طراحی شده است یک ساختمان غیرمعمولی در یک مکان غیرمعمولی است. این ساختمان انعکاس دهنده مثلث بودن زمین است و نوک آن به سمت خط افق شهر است. نماهای شرقی و غربی این ساختمان بلند و نرم هستند در حالی که نمای جنوبی نماینده نمایی با هنر سینتیک و رو به ترافیک خیابان شلوغ است. این پروژه رو به بیرون، مثبت و مفرح است.» صفحه های شاتر مکانیکی روی دیواره های 110 واحد آپارتمان این مجموعه کشیده شده اند که در زمان بسته بودن باعث پوشیده شدن حریم خصوصی ساکنین و البته گرفتن جلوی ورود نور خورشید به داخل می شوند. و در زمان باز بودن رنگی روشن و براق را به نمای ساختمان می دهند.
پنجره های مثلثی این ساختمان بسته به زاویه دید شما، قرمز یا زرد به نظر می آیند. این ساختمان توسط اتحادیه طراحی MHN در سیدنی استرالیا ساخته شده است.
 

تصاویر معماری ساختمان MHN که قابلیت تغییر رنگ دارد

ساختمان عجیب

معماری ساختمان

ساختمان

ساختمان عجیب

ساختمان عجیب

معماری ساختمانی که رنگ عوض می کند + تصاویر

معماری ساختمانی که رنگ عوض می کند + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف