نمناک سرگرمیگوناگون مغز دایناسور کشف شد + عکس
مغز دایناسور ، دایناسور
به تازگی نخستین نمونه شناخته شده بافت مغز فسیلی یک دایناسور توسط محققان در ساسکس انگستان شناسایی شده که مشابه بافت تمساح ها و پرندگان امروزی است.
تاریخ انتشار : 8 آبان 1395
بازدید : 2,205 نفر

کشف مغز فسیل دایناسور

کشف اولین نمونه از مغز دایناسورها که جدیدترین یافته های محققان می باشد که در انگلستان به ثبت رسیده است. محققان دانشگاه کمبریج توانستند نخستین نمونه شناخته شده بافت مغز فسیلی یک دایناسور را در ساسکس انگستان شناسایی کنند که مشابه بافت تمساح ها و پرندگان امروزی است. 

یک تکه ساده که بیش از یک دهه قبل توسط یک محقق آماتور کشف شده بود، اکنون به عنوان نخستین نمونه از بافت مغز فسیل شده یک دایناسور مرتبط با گونه ایگوآنودون تائید شده است.

مغز دایناسور

 
بافت سخت مننژ در اطراف مغز و همچنین مویرگهای ریز و بخش هایی از بافت کورتیکال مجاور آن در این فسیل به خوبی حفظ شده اند.
 
کشف بافت های نرم فسیلی به ویژه مغز بسیار نادر است که باعث شده درک تاریخ تکاملی این بافت ها مشکل باشد. به گفته محققان، دلیل اینکه این نوع خاص از بافت مغز به خوبی حفظ شده این است که مغز دایناسور پس از مرگ حیوان در اصل در آب بسیار اسیدی و با اکسیژن کم باقی مانده بود که به بافت اجازه داده پیش از تجزیه کامل به ماده معدنی تبدیل شوند.
مغز دایناسور

مغز دایناسور کشف شد + عکس

مغز دایناسور کشف شد + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از ایسنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف