نمناک سرگرمیگوناگون تولد نوزادی که مغزش بیرون جمجمه است + تصاویر
مغز نوزاد ، مشکل آنسفالوسل مغز نوزاد
تولد نوزادی با کیسه ی بزرگ پشت سرش او را به نوزاد 2 سر مشهور کرد ، مشکل مادرزادی مغز نوزاد را به بیرون از جمجمه اش هدایت کرده بود.

نوزادی با کیسه ای بزرگ پشت سرش متولد شد ، مغز نوزاد بیرون جمجمه تشکیل شده بود

نوزادی که لقب نوزاد 2 سر به او داده شده است به دلیل مشکل مادرزادی با یک کیسه ی بزرگ پشت سرش متولد شده است کیسه ای که باید هرچه سریعتر از سر او جدا شود.
"یو ژوئناگ ژو" با تولدش در شمال چین خبر ساز شد ، خبرهایی که با تیترهای متفاوت منتشر می شد ؛ بسیاری او را نوزاد 2 سر نامیدند و برخی هم لقب نوزادی با سر کیسه دار او را معرفی کردند . طبق گزارشات و به گفته ی پزشک متخصص مشکل این نوزاد "آنسفالوسل" نام دارد ؛ آنسفالوسل نوعی بیماری مادرزادی است که به سبب تشکیل ناقص سلول های عصبی جنین بروز می کند. در این بیماری بخش هایی از مغز به صورت برآمدگی، از طریق روزنه های جمجمه بیرون می زند و پوست و یا غشای نازکی روی آن را می پوشاند به همین دلیل می توان گفت بخشی از مغز این نوزاد بیرون جمجمه اش رشد کرده و باید با جراحی به جای اصلی خود باز گردانده شود.
مغز نوزاد
مغز نوزاد

تصویری از نوزاد چینی که با مغز بیرون جمجمه و داخل یک کیسه متولد شده است

بعد از این توضیحات پزشکان در رابطه با مشکل مادرزادی "یو" دیگران متوجه شدند که کیسه تشکیل شده پشت سر نوزاد حامل بخشی از مغز اوست که با جراحی قابل درمان است اما از قرار معلوم خانواده ی این نوزاد توان تامین هزینه جراحی را ندارند.
مغز نوزاد
مغز نوزاد

تشکیل بخشی از مغز نوزاد بیرون از جمجمه و داخل یک کیسه به دلیل مشکل مادرزادی آنسفالوسل

علت مشکل آنسفالوسل و تشکیل غیرطبیعی مغز نوزاد چیست؟ 

به گفته ی متخصصان علت این بیماری هنوز معلوم نیست، اما علت آن را معمولا ترکیبی از عوامل زیر می دانند:
 تغذیه مادر :نقایص عصبی نوزاد، ارتباط زیادی با کمبود اسیدفولیک در بدن مادر در دوران بارداری دارد.
عفونت نوزاد در دوران جنینی
پزشکان نقش وراثت و ژن را بی تاثیر در بروز این بیماری نمی دانند. فرزندان خانواده هایی که سابقه مشکلات لوله عصبی (مثل اسپینا بیفیدا) دارند، بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.

تولد نوزادی که مغزش بیرون جمجمه است + تصاویر

تولد نوزادی که مغزش بیرون جمجمه است + تصاویر
:
امتیاز : 2.8 تعداد رای : 9
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف