نمناک بهداشت و سلامتتغذیه به جای مفنامیک اسید این گیاه دارویی را مصرف کنید
مفنامیک اسید ، مفنامیک اسید وال دی
مصرف قرص مفنامیک اسید برای کاهش دردهای قاعدگی در بین زنان عوارضی خواهد داشت. طب سنتی گیاهی دارویی را جایگزین مفنامیک اسید می کند که تسکین دهنده عالی و بدون عوارض است.

گیاه موثر دارویی جایگزین مفنامیک اسید

دردهای دوران قاعدگی گاهی غیرقابل تحمل هستند و همین شدت تمایل و نیاز به مصرف قرص هایی از قبیل مفنامیک اسید را بیشتر می کند. از آنجایی که مصرف هر قرصی عوارضی هم دارد می توان گیاه دارویی را برای تسکین درد قاعدگی و کاهش دردهای دوران پریود استفاده کرد.
با توجه به عوارض جانبی مفنامیک اسید, اسطوخودوس درمان جایگزینی مفنامیک اسید می تواند مورد استفاده قرار گیرد. ماساژ روی شکم و رحم با روغن اسطوخودوس نیز در کاهش درد دوران قاعدگی بسیار موثر است.  
یک پزشک متخصص درباره بررسی اثر درمانی اسطوخودوس بر روی شدت و طول مدت درد قاعدگی اظهار داشت:از شایع ترین اختلالات ژنیکولوژیک که حدود 50 تا 70 درصد زنان در سنین باروری آن را تجربه می کنند، قاعدگی دردناک است که می تواند سبب اختلال در زندگی آنها شود.
گیاه اسطوخودوس

گیاه اسطوخودوس جایگزین مفنامیک اسید برای کاهش درد قاعدگی

تسکین درد قاعدگی بدون مفنامیک اسید

 به گفته وی برای تسکین درد قاعدگی از روش های مختلف، از جمله درمان های دارویی استفاده می شود؛ با توجه به عوارض جانبی درمان های دارویی استفاده از برخی گیاهان دارویی می تواند بر روی شدت و طول مدت درد قاعدگی موثر باشد.
  این کارشناس بهداشت عمومی اضافه کرد:اسطوخودوس از نظر طب قدیم دارای طبع گرم و خشک بوده و دارای خواص زیادی مانند خاصیت ضد نفخ، برطرف کننده اسپاسم های ماهیچه ای، ضد افسردگی، ضد عفونی کننده، تسکین دهنده اعصاب و محرک جریان خون است که از آن به عنوان یک داروی گیاهی مؤثر استفاده به عمل می آید.
در بررسی صورت گرفته علائم دیسمنوره (قاعدگی دردناک) در گروه درمانی با اسطوخودوس استنشاقی (درمان با رایحه استخودوس انجام داده اند) نسبت به گروه دارونما کاهش یافته است.
نتایج دیگر نشان داد اسطوخودوس و مفنامیک اسید هر دو در کاهش شدت و طول مدت درد قاعدگی می توانند مؤثر باشند؛ در گروه هایی که از اسطوخودوس و مفنامیک اسید استفاده کردند در مقایسه با گروه دارونما به طور معناداری هم کاهش شدت درد و هم کاهش طول مدت درد قاعدگی گزارش شد.
این کارشناس بهداشت عمومی عنوان کرد:ولی با توجه به عوارض جانبی مفنامیک اسید, اسطوخودوس درمان جایگزینی مفنامیک اسید می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  
طبق یافته ها درمان با اسطوخودوس به صورت استنشاقی و یا ماساژ با روغن آن هم شدت درد و هم طول مدت درد قاعدگی را کاهش می دهد. با توجه به اینکه می توان از آن به عنوان یک داروی گیاهی مؤثر، ارزان و بدون عارضه جانبی مورد استفاده قرار داد، لذا پیشنهاد می شود تحقیقات بالینی بیشتری در این خصوص انجام پذیرد.

مفنامیک اسید ، جایگزین گیاهی مفنامیک اسید برای کاهش درد قاعدگی

به جای مفنامیک اسید این گیاه دارویی را مصرف کنید
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 43
برگرفته از پارسینه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 39 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف