نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها مقابله با عوارض پشت میزنشینی و بی تحرکی
پشت میز نشینی ، عوارض پشت میز نشینی
بی تحرکی و پشت میز نشینی طولانی مدت برای اغلب افراد یک فاکتور خطرزای جدی است و در طولانی مدت می تواند حتی زندگی فرد را با خطر مواجه سازد.

پیشگیری از عوارض پشت میز نشینی

پشت میز نشینی و نشستن طولانی مدت در ساعات کاری، تهدیدی جدی برای سلامت افراد محسوب شده و حتی ممکن است با خطر مرگ همراه باشد.

در حالی که در مطالعات پیشین به تاثیر منفی نشستن های طولانی مدت بارها اشاره شده این بار نیز متخصصان دانشگاه میزوری یادرآور شده اند که راه رفتن تنها برای مدت 10 دقیقه پس از نشستن های مداوم با تاثیرات منفی بی تحرکی روی سیستم عروقی مقابله می کند.

خطرات پشت میز نشینیدکتر «جائوم پادیلا» یکی از متخصصان این مطالعه گفت:زمانیکه افراد به طور مداوم برای مدت زمان شش ساعت یا بخش اعظمی از ساعت کاری خود را بی تحرک باشند جریان خون در پاها به نسبت زیادی کاهش می یابد.

در این مطالعه 11 مرد سالم، مورد بررسی قرار گرفته و عملکرد سیستم عروقی آنان قبل و بعد از نشستن های طولانی مدت ارزیابی شد. این متخصصان دریافتند نشستن مداوم برای مدت زمان شش ساعت باعث می شود جریان خون در رگ های قسمت پایین پا به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

همچنین متخصصان پس از افت جریان خون در عروق پاهای این مردان از آنان درخواست کردند برای مدت 10 دقیقه پیاده روی کنند که مشاهده شد جریان خون در عروق بهبود پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، دکتر پادیلا همچنین افزود:مطالعات نشان می دهد کاهش زمان نشستن به سلامت قلب و عروق و سوخت و ساز بهتر کمک می کند. هرچند لازم است تحقیقات بیشتری انجام گیرد تا مشخص شود آیا تکرار دفعات کاهش فعالیت سیستم عروقی بر اثر نشستن های طولانی می تواند به مشکلات عروقی بلندمدت منجر شود؟

آمبولی و ترومبوز در حقیقت انسداد رگ بر اثر ایجاد لخته خونی یا حباب هوا بوده و کشنده اند. تنها راه پیشگیری از این خطر، تغییر شیوه زندگی و افزایش فعالیت بدنی است. اگر ناچارید ساعات طولانی در محیط کار بنشینید، در هر ساعت برای چند دقیقه از جای خود بلند شوید و کمی قدم بزنید.

مقابله با عوارض پشت میزنشینی و بی تحرکی

مقابله با عوارض پشت میزنشینی و بی تحرکی
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از ایسنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف