نمناک ورزشفوتبال مقایسه جالب مورینیو با پپ گواردیولا
مورینیو ، گواردیولا
ازنظر ری ویلکینز بازیکن سابق تیم منچستر یونایتد و چلسی که سابقه مربیگری در تیم چلسی را هم دارد بر این اعتقاد است که مورینیو از گوارد دیولا یک سر و گردن بالاتر است.
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395
بازدید : 1,833 نفر

مقایسه مورینو  و گوارد دیولا وبرتری ژوزه مورینو

ری ویلکینز بازیکن سابق منچستریونایتد و چلسی که سابقه مربیگری در چلسی را هم دارد، معتقد است ژوزه مورینیو مربی بهتری نسبت به پپ گواردیولا است.
 
در مقدمه کتابی تحت عنوان " the Red One " نوشته هری هریس، ویلکینز به ستایش از مورینیو پرداخته است. وی که سابقه کار با جان تری و فرانک لمپارد را دارد در این زمینه می گوید:
 
من با امثال جان تری و فرانک لمپارد در این زمینه صحبت کردم و آن ها عاشق ژوزه بودند. آن ها به من گفتند که رمز موفقیت خوزه چیست و اینکه او چطور از آن ها بهترین بازی را می گیرد. همه چیز به مدیریت انسانی وی برمی گردد و این بخش از شخصیت وی فوق العاده است. تری و لمپارد به من گفتند که او بهترین مربی ای هست که در طول دوران بازیشان داشته اند، درحالی که آن ها زیر نظر بسیاری از مربیان بزرگ دنیای فوتبال در استمفوردبریج کارکرده اند.
 
مورینیو و گوارددیولا

 مورینیو یک سر و گردن از گواردیولا بالاتر است

 

 

وی ادامه داد:
 
مهم این است که وی چگونه بازیکنان را به طور فردی مدیریت می کند. همواره در باشگاه هایی که وی مربیگری کرده، بازیکنان در چنان سطح بالایی هستند که می دانند چگونه بازی کنند و چگونه در زمین بازی واکنش نشان دهند. به همین خاطر، صرفاً مدیریت بازیکنان است که مطرح خواهد بود. آنچه مرا متحیر می کند این است که علیرغم اینکه هرگز بازیکنی در سطح بالا نبوده است، چگونه چنین مدیریت خوبی روی بازیکنانش دارد،؛ چیزی که در تضاد با مربی مشهور دیگر پپ گواردیولا است. برای من ژوزه یک نابغه است. وقتی به سطحی که پپ در آن بازی کرده نگاه کنید، او می داند که بازیکنان در سطح بالا چه انتظاراتی دارند. بااین وجود مورینیو بازیکنانش را بهتر از پپ می شناسد و درعین حال یک برنده همیشگی بوده است. او از دید من بهترین مربی فعلی دنیای فوتبال است.

وی در مورد حضور ژوزه مورینیو در اولدترافورد می گوید:

 
ژوزه کاملاً مناسب اولدترافورد است. من ژوزه را دوست دارم. چراکه او مربی بزرگی است و برای یونایتد خارق العاده خواهد بود. میدانم چقدر هواداران چلسی او را دوست داشتند و اینکه او چقدر به این باشگاه وابسته بوده اما حالا او در یونایتد است و این مسائل اهمیتی ندارند. آنچه مهم است بازگشت ژوزه مورینیو به لیگ جزیره است.
 
گفتنی است منچستریونایتد در هفته چهارم لیگ جزیره، میزبان سیتیزن ها خواهد بود که درعین حال اولین رقابت ژوزه مورینیو با پپ گواردیولا در لیگ جزیره نیز محسوب می شود.

مورینیو و گوارد دیولا

  مقایسه ی ژوزه مورینیو و گواردیولا

مقایسه جالب مورینیو با پپ گواردیولا

مقایسه جالب مورینیو با پپ گواردیولا
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از هفته نامه تجارت فردا/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف