نمناک ورزشفوتبال مقصد بعدی علی دایی کجاست؟
علی دایی ، تیم فعلی علی دایی
با پایان یافتن رقابت های لیگ برتر از همین حالا گمانه زنی درباره سرمربیان بعدی تیم ها شروع شده است.در این بین گمانه زنی های زیادی در مورد تیم فصل بعدی علی دایی می شود.
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1395
بازدید : 2,602 نفر

مقصد بعدی علی دایی کجاست؟

با پایان یافتن رقابت های لیگ برتر از همین حالا گمانه زنی درباره سرمربیان بعدی تیم ها شروع شده؛ به غیر از پرسپولیس که با برانکو به توافق رسیده و کارش را ادامه می دهد تقریبا بقیه تیم های لیگ برتری هنوز به جمع بندی برای ادامه دادن با مربی فعلی یا بستن قرارداد جدید با سرمربی تازه نرسیده اند.

بااین حال آنچه معلوم است اینکه بسیاری از مالکان و مدیرعاملان باشگاه از همین حالا به دنبال گزینه هایی برای سرمربیگری فصل بعدی شان هستند.

دراین میان هستند مربیانی که همیشه جزء کاندیدای مربیگری در تیم های دیگر بوده اند؛ نمونه بارزش حسین فرکی که فعلا بیرون از گود نشسته و البته علی دایی، سرمربی فعلی باشگاه صبای قم.

 

علی دایی

دایی در این فصل با صبا ٤٢ امتیاز گرفت و در رتبه هفتم جدول ایستاد؛ رتبه ای که به نظر می رسد مسئولان باشگاه قمی را راضی نکرده و از همین حالا زمزمه هایی مبنی بر ادامه نیافتن همکاری با دایی به گوش می رسد. همین روز گذشته عبدالرضا موسوی، مالک باشگاه صبای قم گفت وگویی با تسنیم داشته و از نتیجه نگرفتن دایی در صبا انتقاد کرده است. صحبت های دایی خطاب به مالکان و مسئولان باشگاه و گلایه های او مبنی بر متعهدنبودن این افراد به قول وقرارشان از همین حالا یک نتیجه مشخص را در پی داشته؛ اینکه دایی در صورت ماندن این افراد، به کارش در صبا ادامه نخواهد داد. حالا سؤال اصلی این است که دایی اگر مربی صبا نباشد در فصل پیش رو به کدام تیم می رود؟ دایی با توجه به محبوبیت و کاریزمایی که نزد مدیران ورزشی دارد معمولا راحت تیم پیدا می کند بااین حال رقم قرارداد سنگین او این اجازه را به هر باشگاهی نمی دهد که بخواهد به فکر همکاری با دایی باشد.

ازهمین رو شاید تیم هایی که بتوانند با دایی برای فصل بعد همکاری کنند زیاد نباشند. گزینه هایی که علی دایی معمولا به غیر از باشگاه پرسپولیس انتخاب کرده گزینه های کم دردسر و اصولا تیم های بی طرفدار بوده اند؛ سایپا، صبا و راه آهن نمونه هایی ازاین دست بوده اند. حالا با توجه به همین موارد به نظر می رسد بازهم گزینه های دایی حول محور همین باشگاه ها بچرخد. آن طورکه به نظر می رسد دایی می تواند به گزینه هایی مانند سپاهان، فولاد، نفت تهران و سایپا فکر کند. گزینه هایی که وضعیت سرمربیان آنها فعلا مشخص نیست.

سپاهان بعد از رفتن مربی کروات خود را به صورت موقت اداره می شود. این باشگاه اگرچه پول مورد نیاز دایی را دارد ولی بعید به نظر می رسد با توجه به فاکتور پرتماشاگربودنش گزینه مورد علاقه دایی هم باشد. فولاد خوزستان هم به همین دلیل می تواند از جمع گزینه ها خارج شود. البته فولادی ها فعلا اسکوچیچ را در اختیار دارند ولی اگر این مربی گران قیمت هم تصمیم بگیرد به پیشنهاد احتمالی استقلالی ها پاسخ مثبت دهد می توانند به مربی بعدی تیمشان فکر کنند. مشکل دیگر فولادی ها هم این روزها این است که علاوه بر داشتن طرفدار، کمی هم به بی پولی خورده اند و اگر هم به فکر تعویض اسکوچیچ باشند بعید است که توانایی مالی برای آوردن دایی را داشته باشند. از طرفی دایی در این سال ها ثابت کرده به دلیل مشغله های تجاری اش علاقه ای به کارکردن در خارج از تهران ندارد.

 

علی دایی


به این ترتیب دو گزینه می ماند که بیشترین فاکتورها را دارد؛ اولی نفت تهران است که مربی اش یکی از گزینه های احتمالی نشستن روی نیمکت استقلال تهران است با این بند که نفتی ها مشکلات مالی زیادی دارند و اگر نتوانند پولی به باشگاه تزریق کنند نمی توانند روی آوردن دایی هم حساب می کنند. گزینه بعدی که محتمل ترین گزینه برای فصل بعد علی دایی در نظر گرفته می شود تیم سایپا است؛ تیمی که امسال با مجید جلالی در جدول رده بندی یک رده پایین تر از صبا ایستاد.

سایپا بارها در این فصل با جلالی به مشکل برخورد و حتی در دو مقطع از فصل هم عنوان شد این مربی را از کار برکنار کرده است؛ در این شرایط همکاری نکردن ساپیا با جلالی تقریبا قطعی است. مورد دوم که کم طرفداربودن این باشگاه و بی حاشیه بودنش است به قوت خودش باقی است. سایپایی ها جزء معدود تیم هایی هستند که هزینه آوردن مربی گران قیمتی به اسم دایی را دارند. با این تفاسیر به نظر می رسد اگر همه احتمالات کنار هم بنشیند دایی و سایپا سال آینده برای چندمین بار با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

مقصد بعدی علی دایی کجاست؟

مقصد بعدی علی دایی کجاست؟
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از شرق/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف