نمناک ورزشفوتبال ممنوعیت خالکوبی فوتبالی در ایران + کاریکاتور
خالکوبی ، خالکوبی بازیکنان ایرانی
رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال از موافقت فیفا با ممنوعیت خالکوبی بازیکنان در فوتبال ایران خبر داد و رسمآ اعلام کرد خالکوبی ها در فوتبال ایران باید تماماً پوشانده شود.

این روزها خالکوبی کردن در بسیاری از نقاط دنیا در بین افراد به ویژه چهره های معروف ورزشی به طور چشم گیری افزایش یافته و آنقدر عادی شده که به هر آرایشگاه زنانه یا مردانه مراجعه کنید آمار و ارقام هزینه آن به دست تان می رسد.

خالکوبی پدیدۀ جهانگیر در ایران نیز بیشتر رواج پیدا کرده است و با اینکه این عمل جنجال های زیادی در رسانه ها و فضای مجازی ایجاد کرده اما با این حال باز هم این عمل برخی افراد را به سمت و سوی خود می کشد. از این رو فیفا در اقدامی موافقت خود را در ممنوعیت خالکوبی در ایران رسمآ اعلام کرد و از برخورد با آن دسته از فوتبالیست هایی که اقدام به خالکوبی می کنند خبر داد.

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال از موافقت فیفا با ممنوعیت خالکوبی بازیکنان در فوتبال ایران خبر داد و گفت:فیفا استدلال ایران را مانند استدلال چینی ها پذیرفت و ممنوعیت خالکوبی را به عنوان یک فرهنگ برآمده از زندان پذیرفت.
هوشنگ نصیرزاده درباره پاسخ استعلام فدراسیون فوتبال ایران از فیفا برای ممنوع کردن خالکوبی بازیکنان در فوتبال ایران گفت:برای فیفا جالب بود که استدلالی که ایران برای لزوم ممنوعیت خالکوبی بازیکنان فوتبال در ایران کرده دقیقا مشابه استدلال فرهنگی چینی ها بوده است. فدراسیون در آیین نامه اخلاقی فوتبال ایران خالکوبی بازیکنان را ممنوع کرد و البته ما می دانستیم که این تصمیم با توجه به این که مربوط به الزامات فرهنگی داخلی ایران است مورد تایید فیفا هم هست، اما به جهت این که تمام اقدامات در این باره قانونی و مورد تایید فیفا باشد از فدراسیون جهانی استعلام گرفتیم. فیفا هم این استدلال را پذیرفت و تاکید کرد که می توانید نمایش خالکوبی را در فوتبال ایران ممنوع کنید و فیفا هم از آن حمایت می کند. فیفا عنوان کرد که استدلال شما مانند استدلال چینی ها است، چرا که آنها هم چنین درخواستی را از ما داشته اند.

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال همچنین با بیان این که ایران خالکوبی را یک فرهنگ برآمده از زندان عنوان کرده است، ادامه داد:شکی نیست که در فرهنگ قدیمی ما ایرانی ها خالکوبی معمولا از سوی زندانیان انجام می شد و متاسفانه به فرهنگ بیرونی درز پیدا کرده است. ما پیش از چاپ آیین نامه اخلاقی این استعلام را گرفتیم و تمام مستندات لازم را به فیفا ارائه کرده بودیم. کدهای اخلاقی مدنظر آیین نامه به صورت کامل در هیات رییسه فدراسیون فوتبال هم مصوب شده است.
این کارشناس حقوقی با اشاره به این که به باشگاه ها، داوران و مسئولان برگزاری مسابقات ابلاغ شده که از این پس باید از نمایش خالکوبی در بدن بازیکنان ایرانی و خارجی جلوگیری کنند به ایسنا، گفت:نمایش خالکوبی بازیکنان برای تماشاگران ممنوع است، بنابراین باشگاه ها در تمرینات باید این قانون را به بازیکنانشان گوشزد کنند. همچنین مسئولان برگزاری مسابقات پیش از ورود بازیکنان به زمین باید شرایط را از این حیث کنترل کنند و داوران نیز باید هنگام بازی به اجرای این قانون توجه داشته باشند.
وی در پاسخ به این سوال که چه جرمی متوجه بازیکنان یا مسئولانی که وظیفه شان را به درستی در این زمینه انجام ندهند، خواهد بود؟ گفت:در حال حاضر به کسانی که این قانون را رعایت نکنند تذکرات جدی داده می شود و در صورت تکرار بر اساس آیین نامه جرایمی در نظر گرفته شده است. بازیکنان خارجی هم باید خالکوبی شان را محو کنند و روی آن را بپوشانند، ولو این که این خالکوبی روی گردن آنها باشد.

در ادامه کاریکاتور مربوط به این مطلب را مشاهده می کنید

خالکوبی بازیکنان ایرانی

محمدرضا میر شاه ولد. خبر ورزشی

ممنوعیت خالکوبی فوتبالی در ایران + کاریکاتور

ممنوعیت خالکوبی فوتبالی در ایران + کاریکاتور
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12
برگرفته از ایسنا , خبر آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 9 3
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف