نمناک اخبارگوناگون منتشر کننده فیلم "توله ببر بنگال " شناسایی شد+عکس
توله ببر بنگال ، عکس توله ببر بنگال
مدیرکل حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست با تایید صحت سرگردانی توله ببر بنگال در خیابان های مشهد از شناسایی منتشر کننده فیلم این حیوان خبر داد.
تاریخ انتشار : 11 آبان 1395
بازدید : 1,846 نفر

شناسایی منتشر کننده فیلم توله ببر بنگال در مشهد

مدیرکل حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست از شناسایی منتشرکننده فیلم «توله ببر بنگال» خبر داد و اظهار کرد:انتساب این فیلم به شهر مشهد صحت دارد.

علی تیموری در مورد صحت و سقم فیلم منتشر شده مربوط به تردد و سرگردانی یک قلاده «توله ببر بنگال» در خیابان های مشهد گفت:نمی توان ادعا کرد که این فیلم صحت ندارد یا اینکه باید با منتشرکننده برخورد و او را مجازات کرد بلکه باید بررسی کنیم که این فیلم مربوط به چه زمانی بوده و در چه مکانی گرفته و منتشر شده است.

وی اظهار کرد:انتشاردهنده فیلم می تواند کمک کند که بفهمیم این اتفاق در چه منطقه ای افتاده و چه زمانی این فیلم را گرفته است نه اینکه بخواهیم با او برخورد کنیم.
 
توله ببر بنگال

عکس مربوط به فیلم توله ببر بنگال سرگردان در خیابان های مشهد

تیموری ادامه داد:چون قبلا برخی افراد فیلم های مربوط به پنج سال گذشته را در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند و بعد از بررسی مشخص می شد که برای سال های قبل بوده است، این احتمال در این ماجرا هم وجود داشت که این فیلم برای سال های گذشته باشد ولی طبق بررسی های اداره کل استان خراسان رضوی انتشاردهنده فیلم شناسایی شد و متوجه شدیم که فیلم برای مشهد است. 
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست گفت:در حال حاضر از انتشاردهنده فیلم توله ببر بنگال کمک می گیریم تا دقیقا بدانیم این فیلم مربوط به چه زمانی و چه مکانی است. تاکنون مشخص شده که ادعای مطرح شده مبنی بر اینکه این فیلم مربوط به شهر مشهد بوده، درست است؛ حالا باید بررسی کنیم که آیا ساکنان این منطقه و این محله با باغ وحش ها ارتباط دارند یا خیر که در حال حاضر نمی توانیم در این مورد به قطعیت نظر بدهیم.
وی با بیا اینکه اگر تخلف از سوی باغ وحش مشهد باشد و بدون مجوز اقدام به انتقال توله ببر بنگال به منزل مسکونی کرده باشد، طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد، گفت:ادارات کل محیط زیست استان ها نیز باید پایش باغ وحش ها را جدی بگیرند.
این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد:باغ وحش هایی که مجوز دارند یا در شرف اخذ مجوز هستند باید نسبت به این موضوع هوشیار باشند که نسبت به توله ها و گونه هایی که در اختیار دارند حساسیت کافی را داشته باشد و توجه کنند که به هیچ وجه حق ندارند توله ها را به صرف اینکه توله هستند به منازل مسکونی انتقال دهند بلکه تحت هر شرایطی گونه ها باید در باغ وحش ها مراقبت شوند.
تیموری در پایان تأکید کرد:واگذاری گونه های حیات وحش به اشخاص حقیقی و حقوقی و نگهداری آنها در منازل مسکونی و باغ های خصوصی تخلف محسوب می شود و ادارات کل محیط زیست استان ها باید ورود و خروج گونه ها را پایش و کنترل کنند.

منتشر کننده فیلم "توله ببر بنگال " شناسایی شد+عکس

منتشر کننده فیلم "توله ببر بنگال " شناسایی شد+عکس
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف