نمناک ورزشگوناگون محمد باقری معتمد از ایران رفت !
محمد باقری معتمد ، المپیک لندن
محمد باقری معتمد تکواندو کار ایرانی, قهرمان تکواندوی جهان و نایب قهرمان المپیک از ایران مهاجرت کرد و به تیم مهماندوست پیوست.
تاریخ انتشار : 15 آذر 1395

مهاجرت محمد باقری معتمد تکواندو کار از ایران

محمد باقری معتمد نایب قهرمان المپیک لندن قصد دارد تا با مهاجرت از ایران تکواندو را در کشوری دیگر دنبال کند. او گلایه هایی از برخی رفتار ها دارد. رییس فدراسیون تکواندو نیز می گوید او ناعادلانه قضاوت کرده است.

محمد باقری معتمد دارنده نشان نقره المپیک لندن برای تیم ملی تکواندو آذربایجان به عنوان یار کمکی در مسابقات جام جهانی مبارزه خواهد کرد.

محمد باقری معتمد

محمد باقری معتمد  تکواندو کار ایرانی

مسابقات فینال گرندپری در سال 2016 با حضور 16 تکواندوکار (هر وزن دو نماینده) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده درماه اکتبر در 4 وزن زنان و مردان طی روزهای 19 و 20 آذرماه و مسابقات جام جهانی نیز روزهای 22 و 23 آذرماه در «باکو» آذربایجان برگزار می شود.

بر اساس قوانین فدراسیون جهانی تکواندو کشورها در رقابت های جام جهانی می توانند از 2 تکواندوکار سایر کشورها به عنوان یار کمکی استفاده کنند.

با توجه به قانونی که در سال ها گذشته نیز در مسابقات اعمال می شد، محمد باقری معتمد نایب قهرمان المپیک لندن طی 10 روز گذشته راهی کشور آذربایجان شده و به همراه تیم ملی این کشور تمرینات خود را پیگیری می کند و گویا قرار است در مسابقات جام جهانی به عنوان بازیکن کمکی برای تیم ملی تکواندوی آذربایجان وارد شیاپ چانگ شود.

مهماندوست گفت:از باقری معتمد به عنوان یار کمکی در جام جهانی آذربایجان استفاده خواهیم کرد.

محمد باقری معتمد دارنده مدال نقره المپیک که با دلخوری از اردوهای تیم ملی کنار رفت، گفته بود که برای ادامه راه در دنیای قهرمانی، برای کشور دیگر مبارزه خواهد کرد و قصد مهاجرت دارد.

محمد باقری معتمد

محمد باقری معتمد  نایب قهرمان المپیک لندن

وی هم اکنون برای جام جهانی آذربایجان به تیم کشور میزبان پیوسته و قرار است که فعلا تنها در این مسابقه ها شاگرد مهماندوست باشد.

این برای چندمین بار است که تکواندوی ایران شاهد مهاجرت بازیکنان شاخص است. پیش از این نیز میلاد بیگی، تکواندوکار ایرانی تیم ملی آذربایجان برای این این کشور در المپیک به مدال برنز رسید.

صحبت های مهماندوست درباره باقری معتمد

مهماندوست درخصوص پیوستن باقری معتمد به تیم آذربایجان گفت:ما مجبور شدیم که از بازیکن کمکی استفاده کنیم چون یکی از بازیکنان در مسابقه های اوپن کرواسی زانویش به شدت آسیب دید. از باقری معتمد نیز فعلا به عنوان یار کمکی استفاده می کنیم و تنها برای جام جهانی از او بهره خواهیم برد زیرا در جام جهانی می توان از دو یار کمکی با ملیت های دیگر استفاده کرد.

وی در ادامه افزود:ما میزبان رقابت ها هستیم اما نمی توان گفت که برای قهرمانی می رویم و چون سال گذشته قهرمان شدیم، امسال هم سکوی اول برای ماست زیرا تمام تیم ها خوب هستند و از قبل نیز چیزی مشخص نیست.

محمد باقری معتمد در تیم ملی تکواندوی آذربایجان

محمد باقری معتمد از ایران رفت !
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از فارس - ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف