مهارت بازاریابی
هدف اصلی از اینهمه تلاش به جذب مشتری و رسیدن به سقف مناسب فروش محصول است . برای کسب مهمترین مهارت بازاریابی کدام ویژگی ها و ابزار را نیاز خواهید داشت.

مهارت بازاریابی که دانستن انها یعنی موفقیت

تعریف مهارت بازاریابی در ذهن هر فرد هرچه که باشد نتیجه و هدف یکی است و آن هم جذب مشتری و کسب موفقیت در این زمینه است پس دانستن اصل رازهای پیشرفت در بازاریابی و فروش نیاز بسیاری از افراد جامعه است .چه صاحب یک شرکت بزرگ با صدها کارمند باشید، چه بیزنس کوچکی داشته باشید که همه مشتریانتان را به اسم بشناسید، مهارت های مدیریت روابط همیشه شما را از رقبایتان جدا کرده و کمکتان می کند مشتریانتان را حفظ کنید.

مهارت بازاریابی

مهمترین مهارت بازاریابی

کاربردی ترین و بهترین  مهارت بازاریابی

در دنیای بیزنس تازه کارید؟ چه تجارت کوچکی را شروع کرده باشید یا بخواهید تجارت کوچکتان را گسترده تر کنید، برای یادگیری نحوه ارتباط با مشتری ها این نکات را بخوانید.

1- مهارت های بازاریابی مستقیم 

بسیاری تجارت ها به دقت میزان پولی که صرف به دست آوردن مشتری می کنند را کنترل می کنند ولی مراقب وقتی که برای اینکار صرف می کنند نیستند. وقت شما باارزش است و اینکه بتوانید ارزش وقتتان را محاسبه کنید، مدیریت روابطتان را بسیار ساده تر می کند. اصول بازاریابی مستقیم – از هزینه وقتتان تا ارتقای میزان فروشتان – را یاد بگیرید و خواهید دید چقدر راحت تر می توانید با مشتری های جدید روابط کاری شکل دهید و ارتباط با مشتری های قبلی تان را حفظ کنید. زمان نوعی سرمایه است و توجه به آن باعث می شود محاسبه بازده سرمایه تان آسان تر شود. 

2- آگاهی از نیاز مشتری ها 

فقط در شرایطی خواهید توانست مشتری را به سمت خودتان جذب کرده و او را متقاعد به کار کردن با خودتان کنید که از نیازهای او خبر داشته باشید. دانستن اولویت های صنعتی که در آن کار می کنید بخش مهمی از نشان دادن ارزش به مخاطبین و ایجاد روابط است. یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بازار هدف، تحقیق از مشتریان کنونی درمورد نیازها و خواسته هایشان است. اینکار را می توانید با نظرسنجی های آنلاین و مصاحبه ها انجام دهید. 

3- توانایی ارتباط با غریبه ها
دستیابی به مخاطبین جدید و تبدیل کردن آنها به مشتری کار ساده ای نیست. حتی تواناترین فروشنده ها هم وقتی مخاطب علاقه چندانی به کار کردن با شرکت آنها نشان نمی دهد، دچار اضطراب و ترس می شوند. یکی از مهمترین مهارت های مدیریت روابط توانایی کنار آمدن با غریبه ها است. از تماس های بی هدف تا کسانیکه در نمایشگاه ها و رویدادها با آنها روبه رو می شوید، مهارت گفتگو و اقناع (حرف زدن با مشتری و قانع کردن او) مدیریت روابط شما را ساده تر می کند.

مهمترین مهارت بازاریابی

مهمترین مهارت بازاریابی برای پیشرفت

4- جاه طلبی و انگیزه
رفتار جاه طبانه و پرانگیزه برای موفقیت هر تجارتی الزامی است. افرادیکه تمایل دارند به مشتریان جدید دست پیدا کنند و بفهمند نیازهای مشتریان کنونی شان چیست، همیشه از رقبای خود جلو می افتند. جاه طلبی در فروش و خدمات مشتری اصلاً چیز بدی نیست. درواقع، در عصر خدمات مشتری اتوماتیک و آنلاین، بسیاری از مشتری های شما خیلی دوست دارند بتوانند با نماینده هایی دلسوز از شرکت شما حرف بزنند. با داشتن گرایش و رفتار پرانگیزه و جاه طلبانه هیچوقت برای ارتباط برقرار کردن با مشتری ها و کشف نیازهایشان مشکل نخواهید داشت.

5- دانش فروش
پیدا کردن اولین مشتری همیشه سخت تر از پیدا کردن مشتری دوم است. بسیاری بیزنس های کوچک به این دلیل در مدیریت روابط مشکل دارند که نمی توانند برای رشد مستمر مشتری جدید پیدا کنند. یکی از مهمترین مهارت های مدیریت روابط توانایی پیدا کردن مشتری های جدید در عین حفظ مشتری های سابق است. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که یک بخش فروش اتوماتیک و سیستمیک داشته باشید.

6- مهارت های تفکر استراتژیک
وقتی با کمتر از 100 مشتری سروکار داشته باشید، شاید بتوانید آنها را بدون هیچ استراتژی مدیریت کنید. ولی وقتی با هزارها مشتری روبه رو هستید، ضروری است که برای روابط تان استراتژی خاص داشته باشید. هرچقدر هم که مهارت های خدمات مشتری تان خوب و قابل قبول باشد، نخواهید توانست بدون یک استراتژی مشخص روابطتان را مدیریت کنید. استراتژی های روابط، از راهکارهای مشکلات متداول گرفته تا اصول و قواعد ساده، اهمیت بسیار زیادی در کار و تجارت دارند.

7- دانش نرم افزار CRM
مدیریت هزاران مشتری اصلاً کار ساده ای نیست. با استفاده از نرم افزار جدید مدیریت روابط مشتری (CRM) می توانید گزارشی از روابط با مشتری های خود را ثبت کنید. یادگیری نحوه کارکرد بهترین نرم افزارها و برنامه های CRM فواید زیادی برای حفظ روابطتان بین شرکت ها و سازمان های مختلف خواهد داشت. همچنین کمکتان می کند روابط جدیدی شکل دهید.

مهارت بازاریابی برای پیشرفت

شناخت نرم افزار و مهارت بازاریابی برای پیشرفت

8- رفتار دوستانه 

وقتی با شرکت ها و کمپانی های دیگر کار می کنید، با یک شرکت سروکار ندارید، بلکه با افراد تشکیل دهنده این شرکت ها مواجهید. اینکه بتوانید درعین حفظ رفتار حرفه ای، دوستانه برخورد کنید، رمز کار مدیران موفق است. سعی کنید در برخورد با مشتریان اصلی تان بین اهمیت حرفه ای گری و فواید رفتار دوستانه تعادل ایجاد کنید. در بسیاری صنایع – به ویژه IT – رفتارهای کمتر رسمی رمز موفقیت در ایجاد روابط است. 

9- فکر کردن به تصویر بزرگ 
خدمات مشتریان و مدیریت روابط فقط در علاقه مند نگه داشتن مشتری ها به بیزنس تان نیست. بلکه ایجاد روابطی است که به تجارتتان این امکان را می دهد در کنار مشتری ها رشد کند. به این دلیل، خیلی مهم است که دانش کافی درمورد تصویر بزرگ داشته باشید:اینکه تجارت شما چطور با زندگی و نیازهای انسان ها مرتبط می شود. تجارت شما چه فوایدی برای مردم درد و چرا مشتری ها به جای رقیبانتان باید به شما رجوع کنند؟ مدیریت روابط به طرق مختلف یعنی تبدیل تجارتتان به بهترین انتخاب بازار. یاد بگیرید که چطور تجارتتان را بالاترین سطح در آن صنعت ارتقا داده و به محبوب ترین برند مشتری ها تبدیل کنید. 

10- مهارت های تحقیقی عالی
از پیدا کردن آدرس ایمیل کسی تا پیدا کردن خبرنگارها و روزنامه نگارانی که درمورد محصولاتتان بنویسند، اینکه بتوانید درمورد مخاطبینتان تحقیق کنید و بفهمید چطور باید با آنها ارتباط برقرار کنید، برای ایجاد روابط کاری الزامی است. یکی از بهترین راه ها برای تحقیق درمورد آدمها، جستجوی بیرونی است. با داشتن یک دستیار بصری در تیم کاری تان می توانید در عین تمرکز بر برنامه کاری روزانه تان، مشتریان جدید را کشف کرده و یاد بگیرید چطور با آنها ارتباط برقرار کنید.

11- همین امروز مهارت های مدیریت روابط خود را ارتقا دهید
توانایی ایجاد روابط جدید و مدیریت روابط قبلی چیزی است که مدیرها را از هم متمایز می کند. وقتی بتوانید با مردم ارتباط گرفته و درمورد تجارتتان برایشان توضیح دهید، خیلی زود از رقبایتان جلوتر می افتید.

مهارت بازاریابی ، مهمترین مهارت بازاریابی برای موفقیت

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
برگرفته از مردمان /ن
برچسب :
نظرات
وبگردی