برو به :
نمناک فرهنگ و هنربیوگرافی بازیگران بیوگرافی “مهتاب کرامتی”
مهتاب کرامتی ، مهتاب کرامتی و بابک ریاحی پور
بیوگرافی کامل “مهتاب کرامتی” به همراه فیلم شناسی و عکسهای این بازیگر در نقشهای متفاوتش را در سایت نمناک ببینید.
بازدید : 101,796 نفر

نام:مهتاب

نام خانوادگی:کرامتی

تاریخ تولد:1349/7/25

محل تولد:ملایر

تحصیلات:کارشناسی رشته میکروبیولوژی

------------------------------------------------------

مهتاب کرامتی متولد 25 مهر 1349 در ملایر میباشد. مهتاب کرامتی شیخ الاسلامی تحصیلاتش را در رشته میکروبیولوژی با مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رساند.

 مهتاب کرامتی

مخالفت خانواده با بازیگری ام:

آن زمان که ما می خواستیم به کلاس بازیگری برویم باید با خانواده هایمان می جنگیدیم تا به ما اجازه رفتن به این دوره ها را بدهند. خانواده خود من به هیچ عنوان راضی نبودند من بازیگر شوم. نگاه خانواده ها به سینما طور دیگری بود. الان علاوه بر تغییر نوع نگرش تعداد کلاس های بازیگری هم زیاد شده و مقوله بازی راحت و در دسترس است. در آن دوره ما باید کلی تست می دادیم و هر کسی را هم قبول نمی کردند که حتی به راحتی تست دهد. 

عکس مهتاب کرامتی

از زمانی که به یاد دارم کار کرده ام؛ وقتی دانشجو بودم، تدریس خصوصی می کردم، در آزمایشگاه دانشگاه نیز مشغول به کار بودم. همیشه یاد گرفتم که باید کار کنم. پول توجیبی ام را از پدرم می گرفتم ولی همیشه کارم را هم انجام می دادم.


ازدواج مهتاب کرامتی:

من سال ها پیش ازدواج کردم. زندگی خیلی خوبی هم داشتم. در واقع چون در سن پایین ازدواج شکل گرفت موفقیت آمیز نبود. اما هنوز از حال هم باخبر هستیم. اما خب این بزرگ شدن ما در 2 روند متفاوت شکل گرفت و در نهایت مسیر ما از هم جدا شد.

مهتاب کرامتی

بابک ریاحی پور همسر سابق مهتاب کرامتی یکی از معروف ترین نوازنده های ایرانی با ساز تخصصی گیتار باس است و در زمینه موسیقی راک فعالیت می کند. او در آلمان موسیقی را آموخته، آن را در ایران ادامه داده و با خواننده هایی مثل محمد نوری و گروه هایی مثل اوهام و آویژه که نوعی موسیقی تلفیقی را دنبال می کرد ه اند، همکاری داشته است. 


فعالیت مهتاب کرامتی در یونیسف
انتخاب من برای عنوان سفیر یونیسف به رشته تحصیلی من که «میکروبیولوژی» است و مقوله ایدز. در واقع آشنایی من با یونیسف برمی گردد به کمپینی که با آن ها همکاری کردم. من نمی دانستم چیزی به اسم «سفیر صلح» در ایران وجود دارد، اما خوشبختانه خوش شانسی من بود که این آشنایی اتفاق افتاد و دغدغه ام دیده شد.
واقعیت این است من برای این کمپین و موارد اینچنینی زمان می گذاشتم؛ یعنی فقط به عنوان یک نماد و دوستدار به این همکاری نگاه نکردم. ما برای کار وقت می گذاریم، خیلی بیشتر از روزهای اول. بعد از آن، کار من جدی تر شد و تبدیل شدم به سفیر حسن نیت یونیسف که در شاخه های مختلف کار می کند و HIV (ایدز) یکی از آن هاست.
 
مهتاب کرامتی
 
مهتاب کرامتی طراح لباس
زندگی من از راه بازیگری سپری می شود؛ کارهای جانبی مثل طراحی لباس را که داشتم هم کنار گذاشته ام؛ در یونیسف هم که به صورت داوطلبانه کار می کنم، دستمزد من یک دلار در سال است. همیشه می گویم آن یک دلار هنوز هم به من پرداخت نشده (می خندد). به هر حال درآمد من برای زندگی ارتزاق از سینماست.

 دنیای بازیگری

 
سال 1375 دوره بازیگری را در کلاسهای آزاد بازیگری می گذراند و همان جا برای ایفای نقش هلن در فیلم - مجموعه مردان آنجلس انتخاب می شود. 
 
 پوستر مردان آنجلس
 
سال 1377 در فیلم مردی از جنس بلور به کارگردانی سعید سهیلی ایفای نقش می کند که نمی تواند درخششی برایش محسوب شود.
 
مهتاب کرامتی در مردی از جنس بلور
 
یک سال پس از آن در فیلم مومیایی 3 و مرد بارانی بازی می کند. اولین فیلم کمدی خوش ساخت با بازی پرویز پرستویی بود که جای کار چندانی برای او به نقش یک دلال عتیقه نداشت.
 
مهتاب کرامتی
 
پس از آن در فیلم سینمایی مرد بارانی به کارگردانی ابوالحسن داودی و در کنار فرامرز قریبیان به ایفای نقش پرداخت. خلاصه داستان :دکتر هادی بارانی، از سال ها پیش تلاش می کند با کمک داروهای گیاهی، راهی برای درمان سرطان بیابد....
 
مهتاب کرامتی و فرامرز قریبیان
 
مریم مقدس باز هم یک اثر تاریخی مذهبی به کارگردانی شهریار بحرانی بود. که به صورت فیلم/ مجموعه تلویزیونی ساخته شد و بهشت از آن تو تجربه ای متفاوت از علیرضا داوودنژاد بود که بازی خوب کرامتی به آن جلوه داد.
 
مهتاب کرامتی در نقش هلن
 
سال 1380 تنها به بازی در مجموعه تلویزیونی خاک سرخ می پردازد که اولین تجربه تلویزیونی حاتمی کیا محسوب می شود. او نقش یک زن جنوبی که به دنبال دخترش می گردد برای دومین بار رویاروی پرویز پرستویی قرار می گیرد که شاید تا به امروز بهترین بازی کرامتی در یک اثر محسوب می شود.
 
مهتاب کرامتی
 
پس از آن در سال 1381 در اکشن ملاقات با طوطی همراه با ماهایا پطروسیان و محمدرضا فروتن ظاهر می شود که دومین همکاری او علیرضا داوودنژاد محسوب می شود. شاه خاموش در سال بعد به کارگردانی همایون شهنواز تجربه ناموفقی تاریخی بود و نتوانست هیچ موفقیتی چه از لحاظ تجاری و چه از لحاظ هنری برای او در پی داشته باشد.
 
مهتاب کرامتی و میترا حجار
 
 مهتاب کرامتی برای بازی در فیلم عصر یخبندان کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در دوره سی و سوم جشنواره فیلم فجر سال 1393 شد ولی سیمرغ را باران کوثری از آن خود کرد.
 
مهتاب کرامتی
 
خلاصه فیلم :در عصر یخبندان خارپشت ها تصمیم گرفتند رنج خارهای یکدیگر را تحمل کنند اما کنار هم باشند و به هم گرما بدهند، خارپشت ها تنها جاندارانی بودند که در عصر یخبندان زنده ماندند.
 

فیلم شناسی:

فیلم شناسی
1393 مزار شریف  
1393 عصر یخبندان 
1393 ارغوان
1393 جامه دران 
1392 اشباح  
1392 ناخواسته  
1391 فرزند چهارم 
1390 آذر 
1390 زندگی خصوصی آقا و خانم میم 
1390 اسب حیوان نجیبی است
1389 چیزهایی هست که نمی دانی
1389 آلزایمر     
1388 آدم کش 
1388 شبانه روز 
1387 بیست
1387 دوزخ برزخ بهشت 
1387 تردید  
1386 آتش سبز  
1386 زن ها فرشته اند 
1385 آدم 
1385 پاداش سکوت  
1385 حس پنهان 
1383رستگاری در هشت و بیست دقیقه 
1383 هشت پا  
1382 شاه خاموش 
1382 ملاقات با طوطی 
1379 بهشت از آن تو 
1378 مرد بارانی 
1378 مومیایی 3 
1377مردی از جنس بلور
 
مجموعه های تلویزیونی
1379-80  خاک سرخ 
1379      مریم مقدس  
1376-77 مردان آنجلس  
 
سیمرغ مهتاب کرامتی
 
جوایز

او در بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن مکمل را برای بازی در فیلم بیست به دست آورد.


 

نقشهای متفاوت مهتاب کرامتی:

 
مهتاب کرامتی  
بهشت از آن توست
 
مهتاب کرامتی و مسعود کیمیایی و حمید فرخ نژاد
زندگی خصوصی آقا و خانوم میم
مهتاب کرامتی
شاه خاموش
مهتاب کرامتی
فرزند چهارم
مهتاب کرامتی و میترا حجار
ملاقات با طوطی
مهتاب کرامتی و بهرام رادان
رستگاری در هشت و بیست دقیقه 
مهتاب کرامتی و شبنم قلی خانی
مریم مقدس

مهتاب کرامتی ، بیوگرافی و عکس های مهتاب کرامتی

4.7112
منبع : نمناک - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 105 7
برچسب ها :
نظر کاربران
مینا

مینا

مهتاب کرامتی از لنزهای سبز استفاده میکنه مثل الناز شاکردوست و نیکی کریمی . دماغش هم زشت عمل شده سوراخهای بینی اش تابلو بیرون زده .

پاسخ دادن 4 12
احسان

احسان

اصلا بازی قابل قبولی اراپه نمی دهند،‌ بیشتر مناسب ویدیو کلیب هستند، البته برای بازیگری مشکلاتی هم دارند، مثل بزرگی زبان که قدرت بیان را کم می کند، راه رفتن ایشان هم به دلیل پرانتزی بودن پاها مشکل دارد. البته اینکه در طول سال ها سعی کردند این مشکلات رو کم و کمتر بکنند بسیار قابل تحسین هست اما اگر تبلیغات بی جا نبود ایشان هرگز در این نقش ها آن هم با این دستمزدها جایی نداشند. بازیگر کسی است که از بدن و بیان صحیح برخوردار باشد مثل بسیاری از بازیگران ما که اتفاقا زییبایی خیره کننده ای هم ندارند اما بازی های بسیار خیره کننده دارند مثل خانم ها باران کوثری٬ ترانه علیدوستی٬‌ پریناز ایزدیار و...

پاسخ دادن 1 6
کاوه

کاوه

خانم کرامتی بسیار خوب بازی می‌کنند نقششان درخاک سرخ وزندگی خصوصی معرکه بود ضمنا همیشه خیلی زیبا وشیک پوش هستندمن فوق‌العاده دوستش دارم چون هم خانم است هم باشخصیت

پاسخ دادن 2 0
عشقمی

عشقمی

عاشقتم .ازهمه نظر عالی هم از نظر چهره هم شخصیت و بازی درفیلم ها

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف