نمناک ورزشفوتبال مهدی طارمی از بازی در تیم زلاتان باز ماند
مهدی طارمی ، تیم مالمو سوئد
در حالی که پیشنهاد تیم مالمو سوئد می توانست مسیر حرفه ای مهدی طارمی را تغییر دهد و شاید مانند زلاتان ابراهیموویچ سکوی پرتاب طارمی باشد به دلایل نامعلوم رد شد.
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1394

دست رد مهدی طارمی به زلاتان شدن در سوئد

آقای گل فعلی لیگ برتر در پایان هفته دوازدهم با پیشنهادی اغوا کننده از نظر حرفه ای از سوی باشگاه مالمو سوئد مواجه شد اما مشخص نیست به چه دلیل از طرف باشگاه یا خود مهدی طارمی رد شد.
زلاتان ابراهیموویچ که دوران حرفه ای خود را از این تیم قدرتمند در لیگ سوئد آغاز کرده بود یکی از استعدادهای پرورش یافته مکتب مالمو محسوب می شود و این باشگاه پیشنهاد 300 هزار یورویی برای این بازیکن و 250 هزار یورو برای رضایتنامه مهدی طارمی را ارائه داده بود که از سوی این بازیکن رد شد.

دست رد مهدی طارمی به زلاتان شدن در سوئد

می توانیم چشم هایمان را ببندیم و بدون ذره ای تردید، جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس را پیش بینی کنیم. اتفاقی که اگر پای باشگاه به آن باز نمی شد، رخ دادنش را خیلی پیش از اینها به تماشا می نشستیم.

شاید در روزهای داغ نقل و انتقالات تابستانی که القادسیه با پیغام و پسغام های هر روزه اش پرسپولیس و طارمی را کلافه کرده بود. باشگاه کویتی اولین مشتری خارجی آقای گل بود و لحظه ای پا پس نکشید. حتی نماینده اش را به تهران فرستاد؛ هم برای مذاکره و هم تماشای بازی طارمی. سر آخر اما دستش خالی ماند و "نه" را که شنید، عقب نشست.

مدیران باشگاه قطری السد اما کوتاه بیا نبودند. پیشنهاد وسوسه انگیزشان هر روز تکرار می شد و برگشت می خورد. نه پرسپولیس راضی به این انتقال بود و نه طارمی که وقتی این پیشنهاد را رد می کرد، جاه طلبانه می گفت:«من دنبال بازی کردن در بهترین تیم های اروپایی هستم و نمی خواهم از حالا به تیم های عربی بروم.»

مهاجم بوشهری در پرسپولیس ماند و پیشنهادهایش این بار پیش از آنکه "نه" بشنوند، تکذیب می شدند. پیشنهادهایی با مُهر باشگاه استوابخارست رومانی، هاماربی سوئد و گروژنی ترک چچن که پرسپولیس اگر به آنها ورود نمی کرد، شاید ستاره اش را از دست می داد.

این شد که بعد از طرح هر پیشنهاد و در حالی که طارمی در تمام این مدت درباره ترانسفر شدنش سکوت اختیار کرده بود، یک تکذیبیه هم از قول باشگاه شنیدیم.

 

مهدی طارمی از بازی در تیم زلاتان باز ماند

در این میان یک پیشنهاد هم بود که درباره اش چیز زیادی گفته نشد و باشگاه مالمو سوئد آن را فرستاده بود؛ درست همزمان با مطرح شدن پیشنهاد دیگر تیم سوئدی یعنی هاماربی.

حدود دو ماه پیش بود. مدیر برنامه های طارمی مذاکره با هاماربی را تازه آغاز کرده بود که به یک باره چشم مالمو هم آقای گل لیگ برتر ایران را گرفت. پرافتخارترین و پرطرفدارترین تیم فوتبال در سوئد که سکوی پرتاب زلاتان ابراهیموویچ هم بوده.

بازیکنی که وقتی می خواست پا به دنیای حرفه ای فوتبال بگذارد، پیراهن مالمو را به تن کرد و در 40 بازی اش برای این تیم - در بین سال های 1999 تا 2001 - 18 گل زد.

ابراهیموویچ که حالا نامش در فرهنگ لغت سوئدی هم جایی برای خودش دست و پا کرده، مسیری را طی کرد که می توانست برای طارمی هم بهترین باشد. می توانست اما نشد.

برای نشاندن مهاجم بوشهری بر جای زلاتان البته قدم های مثبتی برداشته شده بود. از مذاکره با هاماربی به یک باره وارد مذاکره با مالمو شدند و هیچ کس هم مخالف این انتقال نبود.

حتی باشگاه پرسپولیس که "فروشی نیست" را بر پیشانی آقای گلش نقش کرده بود، جدایی طارمی را پذیرفت. پذیرفت چون چشمش دنبال پول بود و سوئدی ها - که به امضای قراردادهای گرانقیمت عادت ندارند - حاضر شده بودند 550 هزار دلار برای جذب مهدی طارمی هزینه کنند. 300 هزار دلار برای خود بازیکن و 250 هزار تا هم برای باشگاه پرسپولیس که حتی موافقت برانکو را هم گرفته بود. حرف هایشان را یکی کرده و همه جوره به توافق رسیده بودند اما به وقت امضای قرارداد، همه چیز به هم خورد.

پرسپولیسی ها به ناگهان و به دلیل یا دلایلی که هرگز مشخص نشد، پا پس کشیدند و مالمو و مدیرانش را قال گذاشتند؛ آن هم درست موقعی که سوئدی ها متن قرارداد را آماده کرده و تنها منتظر یک امضا بودند.

هنوز البته فصل تازه لیگ سوئد آغاز نشده و فرصت هست برای این انتقال اما دیگر اراده ای در میان نیست برای به سرانجام رساندنش. به همین سادگی و به دلیلی که هنوز نمی دانیمش، پیشنهاد قابل تامل مالمو سوخت و طارمی در حالی که می توانست بر جای پای زلاتان پا بگذارد، لژیونر شدنش منتفی شد اما همزمان می شنیدیم که قرار است او را به قطر بفرستند.

این اتفاق اما هرگز رخ نداد و بعد از آن، طارمی و پرسپولیسی ها بارها یادآوری کردند که تا سوت پایان فصل پانزدهم به همکاری شان ادامه خواهند داد. بعد از آن اما پیراهن پرسپولیس را دیگر بر تن طارمی نخواهیم دید.

نه که مالمو برای او منتظر نشسته باشد اما با این همه پیشنهادهایی که البته نمی دانیم کدامش رسمی است و کدام نه، با قاطعیت می توان گفت که طارمی فصل آینده فوتبالش را جایی دور از لیگ برتر ایران خواهد گذراند.

مهدی طارمی از بازی در تیم زلاتان باز ماند

مهدی طارمی از بازی در تیم زلاتان باز ماند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
برگرفته از جام نیوز -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 10 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف