مهدی طارمی

افشاگری های مهدی طارمی در برنامه نود دیشب

تاریخ انتشار : 3 بهمن 1396کد مطلب : 63369زمان مطالعه : 8 دقیقه
مهدی طارمی مهاجم لژیونر ایرانی تیم فوتبال الغرافه قطر حرف های جدیدی در برنامه نود زد و مدعی شد که محرومیت پرسپولیس هیچ ربطی به او ندارد.

افشاگری طارمی از دروغ جنجالی به فیفا تا اشتباه کردم

از پیوستن مهدی طارمی ، مهاجم سابق پرسپولیس به الغرافه قطر حدود یک هفته می گذرد و آی تی سی این بازیکن هم روز گذشته از سوی فدراسیون فوتبال ایران برای باشگاه قطری صادر شد آن هم درست در روزی که محرومیت 4 ماهه طارمی به پایان رسیده بود.
مهدی طارمی مهمان غیر حضوری برنامه این هفته نود بود. او ابتدا از طریق اینترنت و پس از آن از طریق تلفن با طارمی ارتباط برقرار کرد تا مهاجم سابق سرخپوشان حرف های جدیدی درباره ماجرای ریزه اسپور، محرومیت پرسپولیس و حضورش در قطر بزند.

صحبت های غیر حضوری مهدی طارمی در برنامه نود

*چه شد که رفتی ترکیه؟
به باشگاه پرسپولیس رفتم و دلیلش این بود که به باشگاه احترام بگذارم. گفته بودند بیا صحبت کنیم. رفتم و یک توافق کوچکی هم کردیم و این در صورتی بود که نخواهم به فوتبال اروپا بروم. گفته بودم اگر نروم اروپا با شما به توافق می رسم. بعدش رفتم ترکیه و آنجا یک سری اتفاقات افتاد. با رامین به ترکیه رفتیم. من فوتبال ترکیه را دوست نداشتم و نمی خواستم به ریزه اسپور بروم. رامین فوتبال اروپا را دوست داشت و آرزویش این بود که روزی در اروپا بازی کند. قرار شد رامین قرارداد ببندد و من برگردم. من آن زمان چند پیشنهاد دیگر هم داشتم. اشتباه کردم و قراردادی با ریزه اسپور بستم و همان جا ماندنی شدم.
*رامین در انتقال تو به ریزه اسپور نقش داشت؟
رامین نقشی نداشت. من فقط خواستم به رامین کمک کنم که در اروپا بازی کند. رامین هم می خواست به من کمک کند. نمی دانم چرا با ریزه اسپور قرارداد بستم اما یک اشتباه بود. رفتن به اروپا اشتباه نبود. قرارداد با ریزه اسپور اشتباه بود.
*حق تو بود که بروی اروپا و پیشرفت کنی. اما رفتی ترکیه و با ریزه اسپور قرارداد امضا کردی. قبول داری؟
بله قرارداد امضا کردم.

مهدی طارمی

اعترافات مهدی طارمی در برنامه نود

*چند روز رفتی تمرین ریزه اسپور؟
یک هفته یا هشت روز.
*چه شد که تصمیم گرفتی ول کنی و برگردی؟
امضای قرارداد با ریزه اسپور اشتباه بود. وکیلم به من زنگ زد که اینجا جو خیلی بد است و مردم تو را دوست داشتند. گفتم من دوست دارم در اروپا بازی کنم. نشستم با خودم فکر کردم و گفتم چرا پرسپولیس به این بزرگی را ول کردم و امسال بعد از 10 سال می خواستم قهرمان بشوم. چرا این کار را کردم. هوایی شدم. بعد هم زنگ زدم گفتم با آقای طاهری صحبت کن و ببین راهی برای برگشتن من هست یا نه. طاهری به من زنگ زد و گفت چرا این کار را کردی؟ گفتم ما توافق کرده بودیم اگر نخواهم در اروپا بازی کنم در پرسپولیس می مانم. الان هم جریان من این طوری است. می توانید کمکم کنید؟ گفتند برگرد و تا آخر پشت تو هستیم و کمک می کنیم.
*بخشی از اشتباهات را قبول کردی. نمی توانم بپذیرم که شما رفتی با ریزه اسپور قرارداد بستی و وکیل تو بگوید بیا هیچ چیزی نمی شود. خانه خاله که نیست. اگر این مشاوره را داده اند در حق تو ظلم کرده اند. خودت هم در حق خودت ظلم کردی. هیچ کسی به تو مشاوره نداد که این چه کاری است. مسیری که رفتی عجیب و غریب بود.
بله درست می گویید ولی من روی چه حسابی برگشتم؟ به من گفتند هیچ اتفاقی برایت نمی افتد و برگرد.
*چه کسی گفت؟
وکیلم و آقای طاهری. آن موقع احساسی بودم و گفتم به عشق هواداران بیایم. این ها به من قول داده بودند که هیچ اتفاقی برایم نمی افتد. قبل از اینکه برگردم با پرسپولیس امضا کردم و بعد برگشتم.
*28 تیر با پرسپولیس قرارداد بستی و بعد فیفا گفت قرارداد 30 خرداد بوده و شما صداقت ندارید و محرومتان کرد.
بله. آن موقع که ما توافق کرده بودیم، من رفتم ترکیه و باشگاه قرارداد را برایم فرستاد. قبل از اینکه برگردم به من گفته بودند تا وقتی فدراسیون آی تی سی نفرستد باشگاه ریزه اسپور نمی تواند کاری کند. ایمیل زدند که بیا امضا کن. قبل از رفتن یک توافق دیگر کرده بودیم. وقتی می خواستم برگردم ایران، در قرارداد این بود که اگر قهرمان جام حذفی نشویم 10 درصد از قراردادت کم می شود. اگر قهرمان لیگ نشویم 10 درصد از قراردادت کم می شود. گفتم من برمی گردم، اشکالی ندارد. مبلغ قراردادم هم کمتر شده بود.
*کی با پرسپولیس قرارداد بستی؟
تاریخش را دقیق نمی دانم. ولی در همان ترکیه امضا کردم و برگشتم ایران.
*پرسپولیس ادعا کرده قرارداد طارمی 30 خرداد بوده. در حالی که تو 28 تیر قرارداد بستی.
نه. بگذارید من توضیح بدهم. بعد از دربی که 4-2 استقلال را بردیم، هجمه ها زیاد شده بود. گفته بودم می خواهم در اروپا فوتبالم را ادامه بدهم. چند روز بعد دیدم که وکیلم مصاحبه کرده مهدی با پرسپولیس دو ساله امضا کرده است. گفتم این چه کاری است. گفتند می خواستیم جو آرام شود. گفتم خب همه می دانند من می خواهم بروم. پرسپولیس می گفت ما آن تاریخ با مهدی قرارداد بسته ایم. در حالی که من قرارداد نبستم. من وقتی در ترکیه بودم امضا کردم اما بعد که برگشتم ایران قرار شد یک دروغ بگوییم و همان دروغ را برویم جلو.
*یعنی یک دروغ هماهنگ شده را بگویید...
بله. یک قرارداد آوردند جلوی من به تاریخ 30 خرداد. من هم امضا کردم که رای به نفع باشگاه شود. همین طوری رفتیم جلو و این دروغ را ادامه دادیم.
*وقتی خبر محرومیت آمد چه اتفاقی در اردوی پرسپولیس رخ داد؟
خودم شوکه شدم. چند بار پیگیری کرده بودم که مشکلی پیش نیاید و مسئولان باشگاه پرسپولیس به من می گفتند همه چیز اوکی است و هیچ مشکلی وجود ندارد.
*مصاحبه عجیبت که گفتی خیریتی بوده هم خیلی روی اعصاب بود.
من توی اتاق نشسته بودم و نیم ساعت از تمرین گذشته بود. آمدند به من گفتند بیا برویم به بچه ها و مردم روحیه بده. گفتم من خودم شوکه شده ام. چه چیزی بگویم؟ گفتند بگو حتما یک خیریتی در آن بوده. من هم مغزم جواب نمی داد و من را بردند جلوی دوربین. من اصلا داشتم خودم را می خوردم و الکی می خندیدم. نمی دانستم چه کار می کردم. خودم هم نفهمیدم چه چیزی می گویم.
*ماجرای پولی که گفتند از حسین هدایتی گرفته ای چه بود؟ الان همه در ذهنشان این است که طارمی دو پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس را محروم کرده. همه می گفتند حالا که محروم کردی تیم را، حداقل بمان. تو که می گویی به عشق هواداران از ترکیه برگشتی ایران، خب الان که این اتفاقات رخ داده و پرسپولیس نمی تواند بازیکن بگیرد در تیم می ماندی.
محرومیت پرسپولیس به من ارتباطی ندارد. من وقتی برگشتم، داشتم با فیفا جداگانه مذاکره می کردم. پرونده من و پرسپولیس از هم جدا بود. پرسپولیس به خاطر عدم صداقت محروم شد. فیفا همان اول کار یک نامه به پرسپولیس زد که شما باید از اول داستان را به ما راست بگویید. پرسپولیس چون صداقت نداشت محروم شد. مکاتبات ما جداگانه بود. من با فیفا از طریق ایمیل خودم ارتباط داشتم و پرسپولیس هم جداگانه.

مهدی طارمی

صحبت های شنیدنی مهدی طارمی

*جریمه نقدی چطور؟ آن جریمه به خاطر عدم صداقت بود؟
خودم هم آخرش نفهمیدم. وکیلم هر روز یک چیزی می گفت. یک بار گفت باشگاه ریزه اسپور باید بگوید چه کسی پول بدهد. یک سری گفتند تو باید بدهی. یک بار گفت نصف نصف باید پرداخت شود. حسین هدایتی هم گفت من اگر پول رضایت نامه خواستند کمک می کنم. مربی تیم گفت سه میلیون دلار بده، هر جا خواستی برو. گفتم یعنی چه که سه میلیون دلار بدهم؟ هنوز آی تی سی نیامده و پولی هم از شما نگرفته ام. گفتم من نمی توانم هیچ کاری کنم. برگشتم ایران و موقعی که برگشتم، رفتم پیش آقای هدایتی. گفتم جریان این است.

آن پولی هم که در رستوران به من گفته بود به تو می دهم مثل این پولی بود که بعدا به من داد. یعنی به چند تا بازیکن پول داد، من هم یکی از آن ها. همین طوری به من گفت من از تو خوشم می آید و کمک می کنم که در پرسپولیس باشی. وقتی برگشتم گفتم این پولی که شما دادی جزو قرارداد باشگاه است یا نه؟ یک میلیارد و 150 میلیون تومان داد به من که آن را اعلام کرد.
*می دانی بحث چیست. یک صدایی از تو در حال پخش شدن است که می گویی حاجی من به عشق خودت می آیم. می گویی من اینجا 500 میلیون خرج کردم تا رضایت نامه ام را بگیرم. شما آنجا 500 میلیون خرج کرده بودی؟
گفتم 500 میلیون باید خرج کنم تا رضایت بگیرم. به آقای هدایتی گفتم باید یک پولی به این ها بدهم.
*(پس از این ماجرا عادل صدای طارمی را پخش کرد که می گوید من اینجا 500 میلیون خرج کرده ام تا رضایت نامه بگیرم.)
هدایتی من را دعوت کرد به یک رستوران. آقایان هاشمی نسب و خداداد عزیزی هم آنجا بودند. یک مبلغی پیشنهاد کرد که گفتم من نمی خواهم در ایران باشم. بخواهم در ایران باشم می آیم پرسپولیس و به شما خبر می دهم. رفتم ترکیه و ماجراهای قرارداد پیش آمد. گفتم می خواهم برگردم. من روی حساب اینکه هدایتی هم گفته بود می خواهم به تو کمک کنم گفتم قرارداد کمتر پرسپولیس را قبول می کنم. به هدایتی گفتم 500 میلیون خرج کرده ام.
*ولی تو هیچ پولی خرج نکرده بودی...
توضیح می دهم. رفتم آنجا با سرمربی صحبت کردم. گفت که 3 میلیون دلار می خواهیم. فکر می کردم 500 میلیون تومان خرجش می شود. ولی گفت که 3 میلیون دلار می خواهیم. من هم گفتم چنین پولی نمی دهم. گفتم شما روی حرفی که به من زدی هستی یا نه؟ این پولی که به من داده ایم از طرف خودت است یا باشگاه؟ گفت از طرف خودم است و دوست دارم به تو کمک کنم. در رستوران گفت برو باشگاه هر چقدر توافق کردی من همان قدر به تو می دهم.
*شاید اگر 500 - 600 میلیون تومان به ریزه اسپور می دادی این مشکلات پیش نمی آمد.
ایجنت گفته بود که من با 500 میلیون رضایت نامه می گیرم و بعد دیدیم می گویند سه میلیون دلار. به ایران که برگشتم رفتم پیش آقای هدایتی و گفتم من این 500 میلیون را خرج نکرده ام. این پول را آقای هدایتی به خاطر رضایت نامه به من نداده بود. مگر به رامین رضاییان به خاطر رضایت نامه پول داده بود؟ من 5-6 بار گفتم بیایید مشکل را حل کنیم که وکیلم و باشگاه گفتند مشکلی نیست. هدایتی عاشق باشگاه پرسپولیس است و دوست دارد به بازیکنانش پول بدهد. بعدا وکیلم به من گفت که از یک جایی گفته اند اگر نیم فصل دوم در پرسپولیس باشی برایت بد می شود. البته این موضوع ورزشی نبود. من ترسیدم. چون سال جام جهانی هم هست.

همین آقایان که مصاحبه می کنند چرا طارمی رفته، هر روز در تمرین من را می دیدند و می گفتند مهدی چرا تیم پیدا نمی کنی از پرسپولیس بروی؟ من اسم نمی آورم اما خودشان می دانند. سر تمرین به من می گفتند چرا نمی روی؟ من می خواستم در پرسپولیس بمانم و بعد از جام جهانی هم بروم اروپا. اگر می رفتم اروپا هیچ پولی به باشگاه پرسپولیس نمی رسید اما گفتند اگر به قطر بروی به باشگاه کمک می شود. در نهایت تصمیم گرفتم بیایم قطر، چون پول بیشتری به پرسپولیس می رسید.

افشاگری های مهدی طارمی در برنامه نود دیشب

3.527
این مطلب مفید بود ؟198
برگرفته از خبرآنلاین/ ر
وبگردی